• <

Wynik wyszukiwania - "sachalin-2" - Wiadomości

Japończycy odmawiają ubezpieczenia statków na rosyjskich wodach

Trzy japońskie firmy ubezpieczeniowe postanowiły, ze z powodu wojny w Ukrainie przestaną ubezpieczać statki od uszkodzeń na wszystkich rosyjskich wodach. Decyzja ta może wpłynąć na rynek energetyczny.
25.12.2022

Media: Koncern Shell nie dołączy do nowego rosyjskiego projektu energetycznego Sachalin 2

Brytyjski gigant naftowy Shell poinformował Rosję, że nie będzie uczestniczyć w nowym projekcie energetycznym Sachalin 2.
02.09.2022

Rosja chce znacjonalizować offshorowy projekt Sachalin-2

Trwa zamieszanie w sprawie rosyjskiego projektu Sachalin-2, którego realizacja miała pozwolić Rosji oraz inwestorom z Europy i Japonii wydobywać i sprzedawać pokaźne ilości ropy i gazu. Władimir Putin myśli o wypchnięciu zewnętrznych podmiotów i całkowitej nacjonalizacji projektu.
04.07.2022

Japoński minister: nie wycofamy się z projektu gazowego Sachalin-2, nawet jeśli nas o to poproszą

Japonia nie wycofa się z projektu gazowego Sachalin-2 w Rosji, nawet jeśli zostanie o to poproszona – powiedział we wtorek komisji parlamentarnej japoński minister gospodarki, handlu i przemysłu Koichi Hagiuda. Jego wypowiedź omawia agencja Reutera.
31.05.2022

Japonia nie wycofa się z Sachalin-2. „To osłabi sankcje nałożone na Rosję”, powiedział minister przemysłu

Japoński minister przemysłu Koichi Hagiuda zapewnił w piątek, że Japonia nie zamierza wycofać się z projektu Sachalin-2 w Rosji.
22.04.2022

Media: Rozpoczęły się rozmowy dotyczące wykupienia udziałów Sachalin-2 od Shell

Rozpoczęły się wstępne rozmowy chińskich gigantów energetycznych na temat wykupienia udziałów Shell w projekcie gazowym Sachalin-2 - przekazał w czwartek Bloomberg powołując się na źródła zaznajomione ze sprawą.
21.04.2022

Shell wycofuje się ze współpracy z Gazpromem

Brytyjsko-holenderski koncern petrochemiczny Shell ogłosił w poniedziałek, że w efekcie napaści Rosji na Ukrainę wycofuje się ze wszystkich przedsięwzięć z rosyjskim koncernem energetycznym Gazprom. Dzień wcześniej podobną decyzję podjął brytyjski koncern BP.
01.03.2022

Szef rosyjskich służb granicznych: wzmacnianie środków ochrony w rejonie Nord Stream 2

Rosja wzmacnia środki ochrony na Bałtyku w rejonie przylegającym do budowanego gazociągu Nord Stream 2, podobnie jak w rejonach innych swych projektów energetycznych, w akwenach na południu i północy kraju - powiedział szef służb granicznych Władimir Kuliszow.
28.05.2020

Sovcomflot i NYK Line zdobyły kredyt na refinansowanie dwóch gazowców LNG

Spółki joint venture należące do rosyjskiego Sovcomflotu i japońskie NYK Line podpisały nową linię kredytową w wysokości 176 mln dolarów w celu refinansowania dwóch gazowców LNG klasy lodowej.
12.09.2019

Novatek uruchomił drugi terminal LNG

Rosyjski Novatek oficjalnie otworzył drugi terminal LNG, by mocniej zaznaczyć swoją obecność na tym rynku - powiedział w środę Leonid Mikhelson, prezes koncernu.
24.04.2019

„Niezawisimaja Gazieta”: sankcje USA groźne dla biznesu z UE i rosyjskich projektów

Nowe sankcje USA wobec Rosji i Iranu stwarzają realną groźbę dla biznesu europejskiego - pisze w środę "Niezawisimaja Gazieta". Eksperci oceniają, że dla większości rosyjskich projektów energetycznych efekt ekonomiczny sankcji może być nieprzewidywalny.
26.07.2017

Shell możliwym partnerem Gazpromu w bałtyckiej fabryce LNG

Brytyjsko-holenderski koncern Shell może zostać partnerem Gazpromu w fabryce skroplonego gazu ziemnego (LNG), którą rosyjski koncern zamierza wybudować nad Morzem Bałtyckim - napisał poniedziałkowy dziennik Kommiersant, powołując się na źródło w branży gazowej.
25.06.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.