• <

Wynik wyszukiwania - "port zewnętrzny" - Wiadomości

Jest umowa na dokumentację projektową dróg łączących Port Zewnętrzny z Drogą Czerwoną

Zarząd Morskiego Portu Gdynia podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowej połączenia drogowego między projektowanymi Portem Zewnętrznym i Drogą Czerwoną.
23.01.2024

Port Zewnętrzny w Porcie Gdynia wchodzi w kluczowy etap [wideo]

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. formalnie uruchomił procedurę na wybór partnera prywatnego dla projektu „Budowa Portu Zewnętrznego w Porcie Gdynia”. Postępowanie prowadzone jest w formie dialogu konkurencyjnego – najbardziej optymalnej formie prowadzenia zamówienia przewidzianego w ustawie Prawa Zamówień Publicznych i Partnerstwa Publiczno – Prywatnego, dla dużych projektów infrastrukturalnych.
06.11.2020

Eksperci ocenili Port Zewnętrzny w Porcie Gdynia

Podczas trzeciej edycji Forum Wizja Rozwoju, odbyły się eksperckie panele tematyczne dotyczące efektywności ekonomicznej inwestycji Port Zewnętrzny w Porcie Gdynia oraz wpływu tej inwestycji na tkankę miejską.
26.08.2020

Polsko-japońska współpraca gospodarcza w trzech wymiarach. Na tapecie między innymi Port Zewnętrzny w Gdyni

Współpraca w zakresie inwestycji bezpośrednich, innowacji w energetyce i dużych projektów infrastrukturalnych będą tematami polsko-japońskich sesji biznesowych organizowanych przez Polską Agencję Inwestycji. Rozmowy 21 polskich i 25 japońskich firm zainaugurował Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki wraz z Grażyną Ciurzyńską, p.o. Prezes PAIH.
20.01.2020

Port Gdynia. Dynamiczny rozwój i kurs na Port Zewnętrzny

Rekordowe przeładunki oraz dynamiczny rozwój w oparciu o efektywne wykorzystywanie środków unijnych pozwala Zarządowi Morskiego Portu Gdynia realnie planować realizację budowy Portu Zewnętrznego.
24.05.2019

Na wiadukcie WD-4 w zawisła wiecha. Zobacz, jak zmienia się Port Zewnętrzny w Gdańsku

Od ośmiu miesięcy w Porcie Gdańsk trwają prace nad rozbudową układu drogowo-kolejowego w Porcie Zewnętrznym. Generalnym Wykonawcą prac jest sopocka firma NDI, która mimo okresu zimowego osiągnęła już ponad 35% zaawansowania prac. Dziś na jednym z czterech wiaduktów drogowych zawisł
04.04.2019

Port Zewnętrzny w Gdyni wchodzi w fazę realizacji

Chcemy, aby polskie porty były w centrum Bałtyku pod względem przeładunków – powiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Szef resortu był obecny w środę w Zarządzie Morskiego Portu Gdynia podczas prezentacji postępu prac nad realizacją
17.10.2018

Port Zewnętrzny – klucz do sukcesu Portu Gdynia (wizualizacja)

Dzisiaj przed Portem Gdynia stoi wielkie wyzwanie. Brak wolnych terenów dla dalszego rozwoju podstawowej jego działalności stał się olbrzymim problemem, dlatego Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA zdecydował o realizacji zadania na miarę dokonań inżyniera Tadeusza Wendy, budowniczego gdyńskiego portu w latach dwudziestych XX wieku. Na sztucznym lądzie, w oparciu o istniejące nabrzeża: Śląskie i Szwedzkie, ma powstać głębokowodny Port Zewnętrzny wychodzący ponad obecny falochron ochronny. Koncepcja budowy Portu Zewnętrznego została u
19.02.2018

Port Zewnętrzny na Forum Gospodarki Morskiej

Perspektywy gospodarki morskiej w Polsce w świetle najnowszych trendów na rynkach światowych, innowacje w przemyśle stoczniowym oraz kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy to tematy przewodnie Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017, które po raz siedemnasty odbędzie się w piątek ( 13 bm.) w gdyńskim Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.
12.10.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.