• <

Wynik wyszukiwania - "macron" - Wiadomości

Prezydent Macron o kryzysie na Lampedusie: mamy obowiązek europejskiej solidarności z Włochami

Mamy obowiązek europejskiej solidarności w Włochami – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron zapytany o kryzys migracyjny na włoskiej wyspie Lampedusa.
15.09.2023

Gazociąg pirenejski tematem na szczycie niemiecko-hiszpańskim

Jednym z tematów spotkania kanclerza Niemiec Olafa Scholza i premiera Hiszpanii Pedro Sancheza w środę ma być dokończenie budowy rurociągu MidCat, umożliwiającego transport gazu z hiszpańskich terminali do reszty Europy - podają europejskie media. Przeciwko MidCat występuje prezydent Francji Emmanuel Macron.
05.10.2022

Konflikt interesów we Francji: szef sztabu Macrona powiązany z liniami MSC

Szef sztabu prezydenta Francji Emmanuela Macrona - Alexis Kohler, został oskarżony przez francuskiego prokuratora ds. przestępstw finansowych o konflikt interesów, związany z jego domniemanymi powiązaniami z przewoźnikiem MSC – poinformowała w poniedziałek prokuratura.
03.10.2022

Hiszpańskie media: wizyta Macrona w Algierii nie służy budowie gazociągu MidCat

Hiszpańskie media twierdzą, że rozpoczęta w czwartek trzydniowa wizyta prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Algierii nie służy budowie gazociągu MidCat. Za jego pośrednictwem płynący z Hiszpanii przez Francję do innych państw UE gaz ziemny stałby się alternatywą dla rosyjskiego surowca.
26.08.2022

Macron proponuje transportować przez Rumunię zboża blokowane przez Rosję w portach w Odessie

Prezydent Emmanuel Macron proponuje transportować przez Rumunię zboża blokowane przez Rosję w portach w Odessie. Według francuskiego prezydenta Rumunia jest w trakcie realizacji inwestycji i może stanowić swego rodzaju „punkt łącznikowy" dla Europy.
17.06.2022

Zwrot energetyczny Francji - Macron stawia na atom i offshore wind

Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie w głównym zakładzie produkcyjnym GE Steam Power System, gdzie ujawnił plany budowy nowych reaktorów jądrowych w kraju w ramach strategii energetycznej mającej na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Ponadto poinformował o planach Francji w obszarze rozwoju OZE, w tym offshore wind – moc wiatraków ma zwiększyć się do 40 GW do 2050 roku.
17.02.2022

Johnson apeluje do Macrona o przyjmowanie migrantów z kanału La Manche

Brytyjski premier Boris Johnson wezwał w czwartek prezydenta Francji Emmanuela Macrona do przyjmowania migrantów, próbujących przedostać się do Anglii z Francji. Jego apel pojawia się dzień po katastrofie w kanale La Manche, w której zginęło 27 osób.
26.11.2021

Johnson i Macron: musimy powstrzymać gangi przerzucające ludzi przez kanał La Manche

Brytyjski premier Boris Johnson i prezydent Francji Emmanuel Macron zgodzili się co do pilnej potrzeby powstrzymania gangów zajmujących się przerzucaniem ludzi przez kanał La Manche - przekazało w środę wieczorem biuro Johnsona.
25.11.2021

Eskalacja czy uspokojenie napięć między Ankarą i Atenami?

Po groźbach prezydenta Turcji Tayyipa Recepa Erdogana pod adresem Emmanuela Macrona, komentatorzy nie wróżą końca „pojedynkowi” między Paryżem i Ankarą. Uważają, że prezydent Francji chce całkowitego zaprzestania tureckiej polityki śródziemnomorskiej, którą określa jako „ekspansywną”.
14.09.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.