• <

Wynik wyszukiwania - "kadra oficerska" - Wiadomości

Rozpoczynają się wielkie, międzynarodowe manewry pod auspicjami sił morskich Indii pk. "Milan 2024"

Marynarka Wojenna Indii jest gospodarzem największych, krajowych ćwiczeń pk. "Milan 2024". Do udziału w tym ogromnym, międzynarodowym przedsięwzięciu zaproszono 58 krajów, a kontrowersje wzbudza fakt, że swój udział zatwierdziły w nim Chiny, Iran, Rosja, ale też USA. Z racji na to, że hasło przewodnie ćwiczeń to „Mosty przyjaźni przez morza” można je więc traktować dosadnie.
19.02.2024

Program "Delfin" - dlaczego zdolności wywiadowcze na morzu są kluczowe dla bezpieczeństwa?

Trwają intensywne prace nad budową dwóch okrętów rozpoznania radiolektronicznego programu "Delfin", określane też jako SIGINT (signals intelligence). D0 2027 roku oba mają znaleźć się w składzie Grupy Okrętów Rozpoznawczych 3. Flotylli Okrętów. Nie są to jednostki stricte bojowe, które mogłyby zestrzeliwać wrogie cele na morzu, lądzie czy w powietrzu. Wykonują jednak inne, niezwykle istotne zadania, związane z zabezpieczeniem interesów państwa oraz działaniami wywiadowczymi.
29.01.2024

Grecki Klaster Żeglugowy płynie cała naprzód. Światowa potęga w masowcach i zbiornikowcach ropy i gazu

Grecki Klaster Morski płynie cała naprzód. Jego fundamentem są armatorzy. Grecy stawiają na statki nowoczesne i coraz większej nośności. Wybrali rynek masowców i zbiornikowców, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Dzięki wejściu na rynki o dużej rentowności możliwe są inwestycje tonażowe i dominacja w wybranych sektorach.
15.08.2023

Niemcy wysyłają okręty na dalekie akweny w ramach misji międzynarodowych

W niedzielę 13 sierpnia br. korweta proj. K130 Oldenburg (F 263) opuściła swój macierzysty port Warnemünde podczas rejsu Hanse Sail, aby wziąć udział w misji UNIFIL (United Nations Interim Force in Lebanon) u wybrzeży Libanu. Jednocześnie w ramach zobowiązań w NATO weźmie udział w misji wsparcia sojuszników na Morzu Egejskim. Wpisuje się to w rosnące zaangażowanie Deutsche Marine poza Bałtykiem i Morzem Północnym.
14.08.2023

Prezydent Andrzej Duda w Porcie Wojennym Gdynia (ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY)

Zwierzchnik sił zbrojnych, Prezydent RP przybył do Gdyni w związku z ostatnimi działaniami Rosji na Bałtyku, aby zapoznać się się ze stanem ochrony polskiego wybrzeża. W ramach jego wizyty zaplanowano spotkanie z kadrą dowódczą polskiej Marynarki Wojennej i wypowiedź dla mediów na temat oceny bieżącej sytuacji bezpieczeństwa na Morzu Bałtyckim
04.08.2023

Spotkanie polskiej i włoskiej kadry Marynarki Wojennej. Zmiana okrętu uczestniczącego w misji

Przybycie niszczyciela rakietowego ITS Caio Duilio (D 554) i fregaty ITS Antonio Marceglia (F 597) było okazją do spotkania dowódców okrętów z dowodzącymi polskimi jednostkami. Służyło to również podsumowaniu dotychczasowej, polsko-włoskiej współpracy w zakresie obrony wybrzeża i Bałtyku.
26.07.2023

Kadra dowódcza COM-DKM z wizytą we Włoszech

Delegacja Centrum Operacji Morskich – Dowództwa Komponentu Morskiego z Gdyni, wraz z dowódcą wiceadm. Krzysztofem Jaworskim przybyła do Italian Maritime Forces (IT MARFOR) w Taranto, gdzie spotkała się z kadrą oficerską. Wizyta odbyła się w dniach od 7 do 8 marca.
09.03.2023

Największe marynarki wojenne NATO dyskutują o większej współpracy

Reprezentanci głównych marynarek wojennych NATO: szef operacji morskich admirał Mike Gilday (USA), pierwszy lord admiralicji admirał Ben Key (Wielka Brytania) oraz szef sztabu francuskiej marynarki wojennej adm. Pierre Vandier (Francja) spotkali się na pierwszej w historii "Paryskiej Konferencji Marynarki Wojennej".
24.01.2023

Miecznik kluczem do rozwoju marynarki wojennej i przemysłu stoczniowego

Podczas briefingu prasowego, który odbył się 14 grudnia br. dyrektor programu Miecznik w Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Cezary Cierzan poruszył szereg zagadnień związanych z tą największą od lat inwestycją na rzecz morskiego rodzaju sił zbrojnych.
14.12.2022

Spotkanie z okazji zakończenia Rejsu Niepodległości

To dzięki nim Rejs Niepodległości zakończył się sukcesem i zyskał uznanie na całym świecie. W poniedziałek na tarasie widokowym Wydziału Nawigacyjnego Rektor UMG prof. Janusz Zarębski podziękował załodze „Daru Młodzieży”, pracownikom Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz przedstawicielom mediów, którzy współtworzyli tę inicjatywę. Wydarzenie zgromadziło m.in. członków załogi, którzy uczestniczyli w różnych etapach Rejsu i przyjechali do Gdyni z wielu polskich miast, a nawet zza granicy.
08.05.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.