• <

Wynik wyszukiwania - "fpso" - Wiadomości

Rynek pływających terminali LNG. FSRU w Gdańsku na inwestycyjnym kursie

Flota FSRU podwoi się do 2025 roku – przewidywali około 10 lat temu analitycy z Oxford Institute of Energy Studies. Po napaści Rosji na Ukrainę widać, że wiele krajów europejskich poszukuje sposobów na zwiększenie możliwości przeładunkowych skroplonego gazu. W Polsce zdecydowano, że statek FSRU zacumuje w Zatoce Gdańskiej.
10.07.2023

Sektor offshore w obliczu fali inwestycji o wartości 214 mld dolarów

Zgodnie z danymi ośrodka Rystad Energy, w ciągu najbliższych dwóch lat sektor naftowo-gazowy (O&G) odnotuje największy od dekady wzrost, a w kolejce czeka 214 mld dolarów, które zostaną przeznaczone na nowe inwestycje projektowe.
06.04.2023

TotalEnergies zainwestuje miliard dolarów w ropę z Brazylii

Francuski koncern TotalEnergies zatwierdził dziś ostateczną decyzję inwestycyjną na rozwój projektu olejowego w basenie Santos, 300 km od linii brzegowej Brazylii.
16.01.2023

[WIDEO, GALERIA] Zamówiona przez Equinor FPSO Johan Castberg wyruszyła ze stoczni

Jednostka FPSO Johan Castberg, która ma pracować na Morzu Barentsa, opuściła stocznię w Singapurze i płynie do Norwegii na pokładzie wielkiego transportowca.
20.02.2022

Wybuch FPSO w Nigerii: trzech członków załogi żyje; statek był zaniedbany

Operator FPSO Trinity Spirit, który eksplodował i częściowo zatonął u wybrzeży Nigerii w środę poinformował, że trzech członków załogi jednostki przeżyło.
07.02.2022

[WIDEO] Wybuch FPSO w Nigerii. Prawdopodobnie 10 ofiar

Jednostka FPSO Trinity Spirit eksplodowała i zatonęła u wybrzeży Nigerii. Liczba ofiar nie została jeszcze potwierdzona, ale służby obawiają się, że 10 członków załogi zginęło.
03.02.2022

Keppel O&M z kontraktem na budowę FPSO dla największego na świecie głębinowego pola naftowego

Brazylijski gigant naftowo-gazowy Petrobras podpisał kontrakt o wartości 2,3 miliarda dolarów ze stocznią Keppel na budowę P-78 FPSO, siódmej jednostki, która zostanie zainstalowana na złożu Búzios, w obszarze Santos Basin.
10.05.2021

Dwie osoby zmarły na pokładzie FPSO BW Offshore

W ubiegły czwartek o godzinie 13:30 czasu lokalnego doszło do incydentu podczas wykonywania prac w zbiorniku ładunkowym na pokładzie FPSO Espoir Ivoirien, działającym na polu Espoir u wybrzeży Wybrzeża Kości Słoniowej.
20.01.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.