• <

Wynik wyszukiwania - "b-17" - Wiadomości

Zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy wraku bombowca B-17G

Pola szczątków, na które składa się kilkadziesiąt fragmentów amerykańskiego bombowca B-17G, odkryto podczas badań prowadzonych na Zalewie Szczecińskim w 2022 roku. W ramach projektu m.in. zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy samolotu, zrobiono pomiary magnetometryczne miejsca katastrofy oraz film 3D obszaru zalegania wraku.
25.04.2023

W PE wystawa zabytków wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin–Świnoujście

W Parlamencie Europejskim w Brukseli do końca marca można będzie oglądać wystawę poświęconą zabytkom wydobytym z modernizowanego toru wodnego Szczecin–Świnoujście. W trakcie jego pogłębiania z wody wyciągnięto około 100 ton różnych przedmiotów.
29.03.2023

Zalew Szczeciński. Specjaliści szukają fragmentów amerykańskiego B-17; mogą też odnaleźć szczątki załogi

Badacze i pasjonaci za pomocą specjalistycznego sprzętu badają, co kryje się w dnie Zalewu Szczecińskiego w miejscu, gdzie zlokalizowano wrak amerykańskiego samolotu B-17G zestrzelonego przez Niemców w 1944 r. Poprzednio udało się namierzyć fragmenty maszyny, które nie były głęboko schowane. Niewykluczone, że podczas obecnych badań, natrafią na szczątki załogi.
30.10.2022

W Zalewie Szczecińskim odkryto wrak samolotu [WIDEO]

W Zalewie Szczecińskim zlokalizowano wrak samolotu, najprawdopodobniej są to szczątki amerykańskiego bombowca B17-G zestrzelonego w 1944 roku – poinformował w środę dyr. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Samolot miał prowadzić całą formację bombowców na fabrykę benzyny syntetycznej w Policach.
14.09.2022

Poznań. Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście na wystawie w Muzeum Broni Pancernej

Cenne zabytki techniki militarnej i morskiej można zobaczyć na prezentowanej w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu wystawie "Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście". Wśród eksponatów są m.in. pozostałości zestrzelonego w 1944 r. Boeinga B-17 Flying Fortress.
14.05.2022

Pogłębianie toru wodnego Szczecin-Świnoujście: inwestycja w rozwój z historią w tle

Blisko 100 ton zabytkowych obiektów, w tym ponad 44 tysiące przedmiotów ferromagnetycznych zostało wydobytych podczas pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście. Najciekawsze z nich można było obejrzeć na wystawach w różnych miastach w kraju.
29.12.2021

Średniowieczny miecz lub silnik Boeinga B-17. Te zabytki już w szczecińskim muzeum

W Szczecinie zagościła wystawa "Zabytki toru wodnego Świnoujście-Szczecin". Uroczystego jej otwarcia dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej - Marek Gróbarczyk.
19.11.2021

Pogłębianie toru Świnoujście-Szczecin: wydobyte zabytki pokazane w Warszawie

Do 5 listopada w budynku przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, gdzie mieściło się Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, można będzie oglądać zabytki wydobyte podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin.
28.10.2021

Gróbarczyk: w przyszłym roku zakończenie pogłębiania toru wodnego Szczecin-Świnoujście

– Prace idą zgodnie z harmonogramem, przyszły rok to już ich definitywne zakończenie – powiedział w środę podczas obrad sejmowej komisji gospodarki morskiej wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk o pogłębianiu toru wodnego Szczecin-Świnoujście do 12,5 m.
13.10.2021

Trzy sztuczne wyspy powstają na Zalewie Szczecińskim i Zalewie Wiślanym

W ostatnich miesiącach na Zalewie Szczecińskim i Wiślanym powstają łącznie trzy sztuczne wyspy, w ramach projektu „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5m” oraz „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o. jest autorem dokumentacji projektowej, a także pełni nadzór autorski w trakcie wykonywanych robót budowlanych.
13.08.2021

Wrak słynnego krążownika liniowego znaleziony?

Jak twierdzą japońscy badacze - znaleziono wrak pancernika Hiei. Został on został poważnie uszkodzony w listopadzie 1942 roku, podczas starcia z amerykańską marynarką wojenną na Dalekim Wschodzie.
28.02.2018

Rickmers Group składa wniosek o bankructwo

Rickmers Group, jeden z największych na świecie właścicieli statków i firm zarządzających, odrzucił propozycje restrukturyzacji zadłużenia. Firma woli zbankrutować i rozpocząć proces naprawczy. Grupa od lat była związana ze Stocznią Szczecińską.
16.08.2017

Zamiast wodowania jest złomowanie

Kontenerowiec, który budowany był w Stoczni Szczecińskiej Nowa, został przez syndyka sprzedał firmie złomowej. Na terenie stoczni od trzech lat leżały sekcje do kontenerowca B-176 i statku typu con-ro B-201. Pracownicy stoczni, związkowcy, byli prezesi firmy zabiegali, aby jednostkę dokończono w innym zakładzie. Tak było w przypadku statku Port Gdynia. Wyposażyła go Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia.
06.06.2012

Sekcje na budowę kontenerowca dalej czekają na kupca

Ale znalazł się nabywca materiałów do budowy drugiego statku tego typu.
29.09.2011

Nie ma chętnych na dokończenie statku

Nikt nie kupił sekcji do budowy kontenerowca, które od wielu miesięcy leżą na terenie Stoczni Szczecińskiej.
25.08.2011

ARP sprawdza czy opłaca się dokończyć budowę statków

Agencja Rozwoju Przemysłu analizuje czy jest opłacalne wykończenie jednego bądź dwóch statków, które w częściach stoją na nabrzeżach Stoczni Szczecińskiej Nowa.
07.06.2011

SSR GRYFIA - rozkwit czy upadek

Szczecińska Stocznia Remontowa GRYFIA SA jest położona tuż obok kanału wiodącego do portu Szczecin, na wyspie Gryfia i Ostrów Brdowski, oraz nabrzeżu Wulkan, na lądzie. Łączna jej powierzchnia wynosi ok. 41 ha. Komunikację z lądem zapewniają regularne połączenia promowe, zarówno pasażerskie jak i samochodowe. Stocznia posiada 7 doków, całe niezbędne do przeprowadzenia remontów zaplecze techniczne i infrastrukturalne, kilkanaście dźwigów o udźwigu do 50 ton, dźwig pływający, holowniki oraz 2 500 m dobrze wyposażonych nabrzeży remo
13.04.2011

Gryfia kończy remont kontenerowca ze stoczni Nowej

Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia kończy budowę kontenerowca, którego montaż rozpoczęła Stocznia Szczecińska Nowa.
09.12.2010

Dziękujemy za wysłane grafiki.