• <

Wynik wyszukiwania - "atomowy" - Wiadomości

Pożar na rosyjskim nuklearnym kontenerowcu. Rosja nabrała wody w usta

24 grudnia na Telegramie pojawiły się doniesienia o pożarze na zacumowanym w Murmańsku kontenerowcu Sevmorput o zasilaniu nuklearnym. Rosatom i Atomflot, właściciel i operator jednostki, nie komentują wydarzenia.
02.01.2024

Chiny chcą atomowego kontenerowca

China State Shipbuilding Corporation (CSSC) planują wybudowanie dużego kontenerowca o napędzie atomowym.
06.12.2023

Wielki, czarny worek skrywa pierwszą sekcję atomowego okrętu podwodnego nowej generacji dla Royal Navy

Element przyszłego HMS Dreadnought przetransportowano ulicami miasta z zakładu produkcyjnego BAE Systems do hali dokowej Devonshire. To element wielkiego przedsięwzięcia, związanego z budową nowych okrętów zdolnych do odstraszania nuklearnego, chroniących Wielką Brytanię.
19.10.2023

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym zawinął do południowokoreańskiego portu w Busan

Amerykański okręt podwodny o napędzie atomowym przybył do portu w południowokoreańskim mieście Busan, poinformowała w piątek agencja informacyjna Yonhap.
16.06.2023

Rosyjski atomowy Piotr Wielikij czeka na decyzję. Pójdzie na złom?

Przed rosyjskim krążownikiem rakietowym z napędem atomowym o nazwie Piotr Wielikij sądne dni – koszty jego ewentualnych napraw i modernizacji poszybowały tak bardzo, że zamiast do doku może trafić na złom.
23.04.2023

Flota nuklearnych lodołamaczy nie dla Rosji. W tle sankcje

Rosyjski szumnie zapowiadany program budowy trzech potężnych, supernowoczesnych lodołamaczy o napędzie nuklearnym, znacznie zmalał. Powstanie zaledwie jeden, nad którym już pracuje stocznia Zvezda.
02.03.2023

Koreańczycy pracują nad statkami z napędem nuklearnym

Dziewięć instytucji z Korei Południowej chce wspólnie opracować i wprowadzić na rynek statki handlowe napędzane małymi modułowymi reaktorami jądrowymi (SMR).
15.02.2023

Chiński projekt statku atomowego nagrodzony

Projekt statku o napędzie atomowym, przedstawiony przez konsorcjum pięciu chińskich firm, został wyróżniony nagrodą China Patent Award.
05.08.2022

KHNP złożyło polskiemu rządowi ofertę budowy elektrowni jądrowych

Koreański koncern KHNP złożył w czwartek ofertę techniczną i cenową na budowę elektrowni jądrowych w Polsce. Jak poinformowała firma, oferta przewiduje budowę 6 reaktorów APR1400 o mocy 8,4 GW, pierwszy mógłby zacząć działać w 2033 r.
21.04.2022

Zwrot energetyczny Francji - Macron stawia na atom i offshore wind

Prezydent Francji Emmanuel Macron wygłosił przemówienie w głównym zakładzie produkcyjnym GE Steam Power System, gdzie ujawnił plany budowy nowych reaktorów jądrowych w kraju w ramach strategii energetycznej mającej na celu zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Ponadto poinformował o planach Francji w obszarze rozwoju OZE, w tym offshore wind – moc wiatraków ma zwiększyć się do 40 GW do 2050 roku.
17.02.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.