• <

Wynik wyszukiwania - "SEA-EU" - Wiadomości

Platforma SEA-INNOVATE HUB wyrazem współpracy międzynarodowej uczelni związanych z morzem

Ruszyła platforma SEA-INNOVATE HUB, oferująca liczne kursy, okazje do nawiązania współpracy międzynarodowej oraz szansę na realizację projektów naukowo-badawczych, projektów B+R czy komercjalizację badań. To wynik wspólnych działań sześciu europejskich uniwersytetów nadmorskich SEA-EU w ramach projektu ReSEArch-EU.
13.03.2024

Powstał Zespół ds. Rozwoju Jednostki Naukowo Badawczej r/v Oceanograf

Nad rozwojem badawczym, strategicznym i technologicznym statku UG r/v Oceanograf czuwa nowy zespół ekspercki. Jednostka zadba o odpowiednie wykorzystanie potencjału statku, szczególnie w kontekście rejsów badawczych.
11.03.2024

Doktorzy z uniwersytetów wypływają na szerokie wody gospodarki morskiej

Absolwenci studiów doktoranckich są coraz bardziej potrzebni nie tylko na uczelniach ale również w przemysłach morskich, administracji, instytucjach otoczenia biznesu i kultury. 8 marca tego roku, w czasie spotkania na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, przedstawiciele uczelni podsumowali wyniki badań na temat pozauczelnianej aktywności absolwentów studiów doktoranckich. Badania przeprowadzili polscy naukowcy w ramach projektu SEA-EU-DOC.
12.03.2023

Oceanograf UG wyruszył w rejs do Hiszpanii [ZDJĘCIA]

R/V Oceanograf wyruszył w 23 dniowy rejs badawczy. Katamaran Uniwersytetu Gdańskiego wypłynął w czwartek z gdyńskiego portu do Hiszpanii. W trakcie rejsu naukowcy będą badać m.in. jakość powietrza oraz poziom mikroplastików w wodzie.
26.05.2022

Oceanograf wyrusza w wielki rejs. Na trasie Gdynia-Kadyks- Gdynia 18 lokalizacji badawczych

W czwartek 26 maja Oceanograf Uniwersytetu Gdańskiego wyruszy z Gdyni, przez Kilonię, Brest do Kadyksu w wielki rejs. Badania w ramach konsorcjum uczelni SEA-EU, do którego należy uczelnia z Gdańska prowadzone będą wodach terytorialnych Polski, Niemiec, Holandii, Francji i Hiszpanii. Zapytaliśmy, jaki jest naukowy cel tej wyprawy.
24.05.2022

Uniwersytet Gdański współpracuje z uczelnią z nadmorskiej Odessy

Uniwersytet Gdański współpracuje z Odeskim Uniwersytetem Narodowym im. Ilji Miecznikowa. Celem podpisanej niedawno umowy jest wspieranie ukraińskiej uczelni w trudnym czasie oraz umożliwienie prowadzenia badań naukowych w różnych obszarach.
17.05.2022

Oceanograf UG. Jaką rolę może pełnić w rozwoju polskiego offshore? [WIDEO]

Oceanograf, czyli statek naukowo-badawczy Uniwersytetu Gdańskiego ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o rozwój polskiego offshore. Przy okazji rejsu tą wyspecjalizowaną jednostką zapytaliśmy naukowców uczelni, w jaki sposób może się przydać przy budowie polskich morskich farm wiatrowych.
11.05.2022

SEA-EU. Kolejne uczelnie nadmorskie w sojuszu

Do SEA-EU należały do niedawna europejskie nadmorskie uczelnie z Gdańska (Uniwersytet Gdański), Kadyksu, Brestu, Kilonii, Splitu oraz Malty. Idea polega na stworzeniu międzynarodowego i interdyscyplinarnego Uniwersytetu Europejskiego. W założeniu, działająca w ramach konsorcjum sieć uczelni, chce prowadzić m.in. współpracę naukową, badawczą oraz wymianę studencką. Do sojuszu właśnie dołączyły uczelnie z Włoch, Portugalii oraz Norwegii, zwiększając liczbę partnerów z sześciu do dziewięciu.
14.02.2022

Forum Okrętowe: Biała Księga Komisji Europejskiej w sprawie subwencji zagranicznych – konsultacje

Komisja Europejska 17 czerwca 2020 roku opublikowała BIAŁĄ KSIEGĘ w sprawie wyrównania szans w zakresie dotacji zagranicznych”.
29.10.2020

Uniwersytet Gdański w elitarnym konsorcjum Europejskich Uniwersytetów Nadmorskich SEA-EU

Uniwersytet Gdański znalazł się w elitarnym konsorcjum Europejskiego Uniwersytetu Nadmorskiego (European University of the Seas - SEA-EU). UG wraz z partnerami: Uniwersytetem w Kadyksie (Hiszpania), Uniwersytetem w Splicie (Chorwacja), Uniwersytetem Zachodniej Bretanii (Francja), Uniwersytetem Christiana-Albrechta w Kilonii (Niemcy) i Uniwersytetem Maltańskim (Malta) otrzyma do 5 milionów euro w ciągu najbliższych 3 lat. Grant jest przeznaczony na rozwój współpracy m.in. w dziedzinie kształcenia, badań i wymiany akademickie
27.11.2019

Dziękujemy za wysłane grafiki.