• <

Wynik wyszukiwania - "Centrum Offshore " - Wiadomości

GIOŚ: przeprowadzono badania geofizyczne Morza Bałtyckiego na obszarze ponad 7 tys. km2

Na zlecenie Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska przeprowadzono badania geofizyczne Bałtyku. Na powierzchni ponad 7 tys. km kwadratowych zidentyfikowano m.in. 38 obiektów podwodnych, z czego 26 wraków - podał GIOŚ.
20.04.2024

Mapowanie siedlisk dennych polskich obszarów morskich tematem konferencji w Centrum Offshore UMG

Dzisiaj w nowo otwartym Centrum Offshore UMG przy ul. Roberta de Plelo w Gdańsku odbyła się konferencja „MAPOWANIE SIEDLISK DENNYCH POLSKICH OBSZARÓW MORSKICH Z WYKORZYSTANIEM METODY MOZAIKOWEGO SONAROWANIA DNA W LATACH 2022–2023”, zorganizowana przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Instytut Morski UMG oraz firmę MEWO S.A. W konferencji wzięło udział ponad stu przedstawicieli instytucji, uczelni, wiodących firm branży offshore i rządu.
19.04.2024

Adam Weintrit został ponownie wybrany na rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit został wybrany na rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni w kadencji 2024-2028. Wyboru rektora dokonało Kolegium Elektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni 11 kwietnia 2024 roku. Nowa kadencja obecnego Rektora UMG rozpocznie się 1 września 2024 roku.
11.04.2024

Konferencja Offshore Wind 2.0. Wyzwania łańcucha dostaw

W poniedziałek w Sopocie rozpoczęła się konferencja Offshore Wind 2.0. Ryzyko, bezpieczeństwo i finansowanie. Wydarzenie poświęcone jest w dużej mierze często pomijanemu aspektowi rozwoju branży – ubezpieczeniom i ryzykom finansowym.
15.03.2024

Uniwersytet Morski w Gdyni otworzył Centrum Offshore. Przed nami „Polska Dolina Offshore”?

Ostatniego dnia lutego 2024 oficjalnie przecięto wstęgę na jednej z ważniejszych inwestycji na mapie polskiego offshore – Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, które funkcjonuje już w Gdańsku.
03.03.2024

Otwarto Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zlokalizowane nieopodal Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku w czwartek oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. W nowej jednostce badawczo-edukacyjnej będą m.in. prowadzone prace badawcze i rozwojowe na potrzeby przemysłu morskiego.
29.02.2024

Już 29 lutego otwarcie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

W dniu 29 lutego 2024 roku nastąpi uroczyste otwarcie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Inwestycja za blisko 64 miliony złotych rozpoczęta została w 2021 roku, a pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało uzyskane w listopadzie 2023 roku.
19.02.2024

Rynek jack-up’ów, łańcuchy dostaw, dostępność finansów i kadr dla morskich farm wiatrowych zweryfikuje rok 2024 i następne

Dynamicznie rozwijająca się morska energetyka wiatrowa będzie potrzebowała statków instalacyjnych. Rynek jack-up’ów dla morskich farm wiatrowych jest uważnie obserwowany. Podpisywane są wciąż nowe kontrakty. Dzieje się to mimo zakłóceń na rynku MEW, wycofywania się z niektórych kontraktów i zmian w przetargach na nowe instalacje.
02.02.2024

Offshore wind cała naprzód! Inwestycja goni inwestycję

Sytuacja w europejskim sektorze offshore wind nabiera rumieńców. Oddawane są nowe moce produkcyjne, zakłady produkcyjne powstają na kontynencie jak grzyby po deszczu, zaś w Polsce realizowane są kolejne inwestycje.
01.02.2024

Uniwersytet Morski w Gdyni świętował 103. rocznicę powstania szkolnictwa morskiego w Polsce

16 czerwca 2023 roku Uniwersytet Morski w Gdyni świętował 103. rocznicę powstania Szkolnictwa Morskiego w Polsce. W trakcie obchodów m. in. uroczyście podniesiono biało-czerwoną banderę, odsłonięto tablicę i nadano imię kampusowemu skwerowi.
16.06.2023

Nowa siedziba Instytutu Morskiego w Porcie Gdańsk bliska ukończenia

Przy ulicy De Plelo w sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku powstaje budynek Centrum Offshore, w którym mieścić się będzie nowa siedziba Instytutu Morskiego oraz Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej. Sam budynek jest już bliski ukończenia.
05.04.2023

Uniwersytet Morski w Gdyni i Ørsted Polska podpisały list intencyjny

Uniwersytet Morski w Gdyni i firma Ørsted podpisały List Intencyjny dotyczący współpracy w zakresie rozwoju kadr dla sektora morskiej energetyki wiatrowej. W uroczystym podpisaniu dokumentu uczestniczyli: Joanna Wis-Bielewicz - Dyrektor ds. Rozwoju Rynku Ørsted Polska, prof. dr hab. inż. Tomasz Tarasiuk – Prorektor ds. Współpracy i Rozwoju UMG i Andrzej Popadiuk – Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej UMG.
24.10.2022

Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni za niecały rok. Wiecha zawieszona na budowie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Symbolizująca wybudowanie najwyższego punktu obiektu wiecha, została powieszona w czwartek (15 września) na budowie Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, która powstaje w Gdańsku w pobliżu Twierdzy Wisłoujście.
19.09.2022

PGE Baltica rozpoczyna badania środowiskowe dla morskiej farmy wiatrowej Baltica 1

PGE Baltica, spółka z Grupy PGE, przystąpiła do etapu przeprowadzenia badań środowiskowych dla projektu Baltica 1 – morskiej farmy wiatrowej zlokalizowanej ok. 80 km od brzegu Bałtyku. Badania przeprowadzi konsorcjum Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i firmy MEWO S.A. specjalizującej się w pomiarach podmorskich.
18.09.2022

Postępuje budowa Centrum Offshore w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Centrum Offshore, inwestycja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni realizowana w bliskim sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście w Gdańsku, pnie się w górę. Zakończenie prac planowane jest na czerwiec 2023 r.
11.07.2022

Centrum Offshore UMG rośnie na terenie Portu Gdańsk. Co się dzieje na budowie? [WIDEO]

Inwestycja wartego 50 mln zł Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgodnie z planem ma być gotowa za rok.
23.03.2022

Gdańsk. Uniwersyteckie Centrum Offshore za 50 mln zł rośnie w oczach [ZDJĘCIA]

Centrum Offshorowe przy ulicy Roberta de Plelo w Gdańsku powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie Twierdzy Wisłoujście. Obecnie stoją już fundamenty i parter budynku, a prace budowlane realizowane są zgodnie z harmonogramem.
23.12.2021

Badania środowiskowe dla sektora offshore. Nowy rozdział współpracy pomiędzy UMG, a firmą MEWO SA

W dniu 15 lipca na pokładzie fregaty szkolnej Dar Młodzieży rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr hab. inż. kpt. ż.w. Adam Weintrit, prezes MEWO SA Paweł Gajewski oraz wiceprezes MEWO SA Michał Głuszczyński podpisali porozumienie o współpracy pomiędzy uniwersytetem, a firmą MEWO SA.
19.07.2021

Rusza budowa Centrum Offshore UMG

W dniu 15 czerwca br. Uniwersytet Morski w Gdyni podpisał umowę z firmą Budimex S.A. na budowę „Innowacyjnego Centrum zintegrowanych laboratoriów badawczych środowiska morskiego dla przemysłu offshore”.
18.06.2021

Rektor Uniwersytetu Morskiego: "Gdynia może stać się doliną offshore" [WIDEO]

Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE we wtorek 18 maja podpisały list intencyjny o współpracy eksperckiej w celu rozwijania morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. – Stoimy przed historyczną szansą nadrobienia zaległości związanych z energetyką. Ta branża zmienia się na naszych oczach – mówił Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który podczas wydarzenia ogłosił budowę portu instalacyjnego dla projektów offshore w Porcie Gdynia wartą 435 milionów euro.
18.05.2021

Uniwersytet Morski zbuduje Centrum Offshore w Porcie Gdańsk

Dynamiczny rozwój technologii off-shorowych i rynku off-shore w Europie i na świecie zmuszają wszystkie instytucje związane z gospodarką morską do zweryfikowania swoich planów i już podjętych działań w obszarze morskiej energetyki wiatrowej. Również Uniwersytet Morski w Gdyni intensywnie pracuje w tym zakresie pod kierunkiem JM Rektora prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita, co podsumowano w zorganizowanym 15 kwietnia seminarium. Już w tym roku planowany jest również przetarg na budowę Centrum Offshore w Porcie Gdańsk.
19.04.2021

70 lat Instytutu Morskiego

Instytut Morski w marcu świętuje 70. rocznicę swojego istnienia. Obecnie w strukturach Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wciąż się rozwija i realizuje projekty dla podmiotów gospodarki morskiej.
02.03.2020

Autonomiczne drony pomogą w inspekcji i naprawach morskich farm wiatrowych

Szkoccy naukowcy opracowali autonomicznego drona, który jest w stanie samodzielnie dokonywać inspekcji lub napraw morskich farm wiatrowych. Wykorzystanie maszyn może wyeliminować zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia - podał serwis BBC.
15.10.2019

W Rotterdamie ruszyła nowa baza dla firm offshore

Port Rotterdam stworzył nową, 70-hektarową bazę dla firm offshore specjalizujących się w morskiej energii wiatrowej. Powstanie tam też wyspecjalizowana infrastruktura.
12.12.2017

To pierwszy taki obiekt w Europie. Rotterdam z nową bazą dla firm offshore

Port Rotterdam stworzył nową, 70-hektarową bazę dla firm offshore specjalizujących się w morskiej energii wiatrowej. Powstanie tam też wyspecjalizowana infrastruktura.
07.06.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.