• <

Wynik wyszukiwania - "Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich" - Wiadomości

Ostrzeżenie o sztormie na Pomorzu

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie przekazało ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - poinformował gdański magistrat.
14.04.2024

Ostrzeżenie o sztormie w pomorskim

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Szczecinie przekazało ostrzeżenie drugiego stopnia o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - poinformował gdański magistrat.
03.02.2024

Ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich wydało ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - podał gdański magistrat.
23.01.2024

Ostrzeżenie o sztormie na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich wydało ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej - podał gdański magistrat.
31.10.2023

Pomorskie. Ostrzeżenie o silnym sztormie w strefie brzegowej

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich - Wydział w Szczecinie, wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia przed sztormem we wschodniej części strefy brzegowej.
07.08.2023

Pomorskie. Ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni przekazało ostrzeżenie o sztormie we wschodniej części strefy brzegowej.
18.02.2023

Członek załogi wypadł z jachtu do morza. Komisja przygotowała raport

Państwowa Komisja Badania Wypadków Morskich (PKBWM) opublikowała raport z wypadku jachtu "Yachting", do którego doszło w lutym ub.r na Bałtyku. Z jednostki w trakcie rejsu wypadł członek załogi.
06.01.2023

Pomorskie. Ostrzeżenie o burzy w strefie brzegowej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o burzy w części strefy brzegowej.
01.06.2022

Ostrzeżenie o sztormie i silnym wietrze

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie w czwartek, 17 lutego. Będzie też mocno wiało.
17.02.2022

Sztorm na Bałtyku; zawieje 10 w skali Beauforta

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o sztormie. Porywy wiatru osiągnąć mogą10 w skali Beauforta.
19.01.2022

Sztorm na Bałtyku: od 8 do 9 stopni w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 9 stopni w skali Beauforta.
02.05.2021

Uwaga - sztorm!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni ostrzega przed sztormem na Bałtyku. Wieje silny wiatr 6 – 7, okresami 8 w skali Beauforta. Przebywanie na dworze może być niebezpieczne.
28.12.2020

IMGW ostrzega przed sztormem na Wybrzeżu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenie drugiego stopnia dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 8 stopni w skali Beauforta.
27.12.2020

Uwaga! Ostrzeżenie o sztormie

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego przekazuje ostrzeżenie meteorologiczne, wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia - sztorm/2
22.12.2020

Ostrzeżenia o sztormie!

Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Gdyni wydało ostrzeżenia o sztormie, intensywnych opadach deszczu i silnym wietrze, z którego wynika, że czeka nas trudna noc i cały kolejny dzień. Wiatr dochodzić może do 9 st. w skali Beauforta.
13.10.2020

Ostrzeżenie o silnym wietrze w strefie brzegowej

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie o silnym wietrze w strefie brzegowej.
11.05.2020

Sztorm na Bałtyku, powieje z siłą 9 st. w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku południowym i południowo-wschodnim, wybrzeżu środkowym oraz na Zatoce Gdańskiej.
16.04.2020

Sztormowa pogoda nad Bałtykiem

Nad całym wybrzeżem Bałtyku możliwa jest sztormowa pogoda. Ostrzeżenie o sztormie wydało w poniedziałek Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni.
13.04.2020

Silny wiatr na Wybrzeżu oraz sztorm na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy prognozują silny wiatr na Wybrzeżu, sztorm na Bałtyku oraz przymrozki w całym województwie.
03.04.2020

Pomorskie: Sztorm na Bałtyku; wiatr do 8-9 stopni w skali Beauforta

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na wschodnim Bałtyku wydało w sobotę wieczorem Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Silny i porywisty wiatr będzie od godzin nocnych w niedzielę. Może zniszczyć lekkie konstrukcje.
28.03.2020

Sztorm na Bałtyku; wiatr do 8 stopni w skali Beauforta

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW w Gdyni wydało w środę ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na południowo-wschodnim Bałtyku.
18.03.2020

Silny sztorm na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy prognozują gwałtowne wzrosty i wahania poziomów wód na Wybrzeżu. Możliwy jest również sztorm na Bałtyku oraz silny wiatr w całym regionie.
22.02.2020

Sztorm na Bałtyku i gwałtowny wzrost poziomów wód na Wybrzeżu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał we wtorek dwa ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy prognozują wysoki stan wód na Wybrzeżu, możliwy jest również sztorm na Bałtyku.
18.02.2020

Kolejne ostrzeżenie o sztormie

IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich Zespół w Szczecinie wydało kolejne ostrzeżenie o sztormie.
17.02.2020

Wzrost poziomu wód na Wybrzeżu, sztorm na Bałtyku oraz silny wiatr w całym regionie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w środę trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed wahaniem poziomu wód na Wybrzeżu Wschodnim i w rejonie Zatoki Gdańskiej oraz przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w całym regionie.
12.02.2020

Sztorm na Bałtyku i silny wiatr w całym województwie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek dwa ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w całym regionie.
11.02.2020

Uwaga! Silny sztorm nad Bałtykiem - ostrzeżenie IMGW trzeciego stopnia

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie trzeciego stopnia o sztormie spodziewanym od godz. 10 rano w strefie brzegowej części wschodniej Bałtyku.
09.02.2020

121 interwencji służb w związku z wichurą. W Rowach zatonął kuter wycieczkowy

121 razy interweniowały służby, usuwając skutki silnego wiatru w województwie pomorskim. Ściągali połamane drzewa z uszkodzonych samochodów, dróg i chodników. W Rowach zatonął kuter wycieczkowy. Wichura spowodowała również przerwy w dostawie prądu oraz utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej. Nikt nie odniósł obrażeń.
03.02.2020

IMGW ostrzega przed gwałtownym wzrostem poziomu wód na Wybrzeżu

Biuro Prognoz Hydrologicznych IMGW w Gdyni wydało w środę ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia dotyczące gwałtownego wzrostu stanów wód na północy Polski. Dotyczy ono województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
22.01.2020

Sztorm na Bałtyku, wezbranie wód i silny wiatr na Pomorzu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał dziś (21.01.2020) trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznie wysokim stanem wód na Pomorzu, sztormem na Bałtyku i silnym wiatrem w powiatach nadmorskich.
21.01.2020

Wezbranie wód, sztorm i silny wiatr na Pomorzu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał w sobotę trzy ostrzeżenia dla województwa pomorskiego. Synoptycy ostrzegają przed niebezpiecznie wysokim poziomem wód na Pomorzu, sztormem na Bałtyku oraz silnym wiatrem w powiatach nadmorskich.
04.01.2020

Ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie dla województwa pomorskiego o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 8 stopni w skali Beauforta.
03.01.2020

IMGW ostrzega przed sztormem na Bałtyku

Jak poinformowało w środę IMGW, na Pomorzu w ciągu najbliższej doby możliwy jest sztorm przy wschodniej linii brzegowej Bałtyku. Prędkość silnego wiatru z zachodu może osiągnąć nawet 9 stopni w skali Beauforta.
01.01.2020

Pomorskie: Ostrzeżenie przed sztormem; wiatr do 10 st. w skali Beauforta

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w poniedziałek ostrzeżenie o możliwym sztormie na Bałtyku. Prędkość wiatru może osiągnąć nawet 10 stopni w skali Beauforta. IMGW ostrzega również przed silnym wiatrem w ośmiu powiatach.
30.12.2019

Ostrzeżenie o silnym wietrze

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie o silnym wietrze.
30.09.2019

Ostrzeżenie o silnym sztormie na Bałtyku

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie o silnym sztormie.
15.09.2019

Ostrzeżenie o silnym sztormie

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie o silnym sztormie.
05.03.2019

IMGW ostrzega przed wzrostem poziomu wód

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Gdynia wydało dziś ostrzeżenie dotyczące przekroczenia stanów ostrzegawczych poziomów wody w województwach pomorskim i zachodniopomorskim.
14.01.2019

Niebezpiecznie w usteckim porcie. Ogłoszono alarm powodziowy, woda wylewała się na nabrzeże (foto, wideo)

Bałtyk wciąż daje o sobie znać. Szczególnie niebezpiecznie w środę było w Porcie Ustka. Przez cofkę woda w kanale portowym przekroczyła 6,2 m, zalewając nabrzeże. 6,3 m jest już niebezpieczne dla miasta.
03.01.2019

Kapitanat Portu Gdańsk w Nowym Porcie podczas sztormu. Cofka na Motławie

Silny wiatr na Morzu Bałtyckim nie odpuszcza. Jego porywy sięgają nawet 95 km/godzinę. Nie kursują promy, zamknięto mola, woda pozalewała plaże, nabrzeża i ulice. Stan alarmowy został przekroczony o prawie pół metra i wynosi obecnie 616 cm. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gd
02.01.2019

Zobacz szalejący sztorm na Bałtyku. Nie odpuści co najmniej do czwartku (foto, wideo)

Silny wiatr na Morzu Bałtyckim nie odpuszcza. Jego porywy sięgają nawet 95 km/godzinę. Nie kursują promy, zamknięto mola, woda pozalewała plaże, nabrzeża i ulice. Stan alarmowy został przekroczony o prawie pół metra i wynosi obecnie 616 cm. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia prognozuje, że silne wiatry występować będą co najmniej do 3 stycznia do godz. 12:00.
02.01.2019

Komunikat nr 1 MZZK w Gdańsku w związku z wystąpieniem wysokiego stanu wód i silnym wiatrem

Wysoki stan wody na Bałtyku jest spowodowany wiejącym silnym wiatrem z kierunku północnego, który powoduje tzw. cofkę. Obecnie stan morza wynosi 616 cm, przy stanie alarmowym 570. Oznacza to, że stan alarmowy został przekroczony o pół metra.
02.01.2019

IMGW: ostrzeżenia przed gęstą mgłą dla czterech województw i słabą widocznością na Bałtyku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia I stopnia o zagrożeniu wystąpienia gęstych mgieł w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. IMGW w Gdyni ostrzega ponadto przed mgłą na Bałtyku.
08.11.2018

Na Bałtyku nadal sztorm

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało kolejne ostrzeżenie o sztormie w obszarze części wschodniej strefy brzegowej.
27.09.2018

Ostrzeżenie o sztormie

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie o sztormie w obszarze części wschodniej strefy brzegowej.
26.09.2018

RCB: W najbliższym czasie silny wiatr i burze mogą wystąpić w całym kraju

W ciągu kilku najbliższych godzin silny wiatr i burze mogą wystąpić na terenie całego kraju - poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym wiatrem i burzami z gradem wydano dla czternastu województw.
24.09.2018

Gdańskie kąpieliska zapraszają, ale uwaga na upały od środy do piątku

Po sinicach w gdańskich kąpieliskach nie ma już śladu. Piękna słoneczna pogoda sprzyja opalaniu się i morskim kąpielom. Pamiętać jednak trzeba o niebezpieczeństwach wynikjących z wysokiej temperatury a ta ma przekraczać 30 st. Celsjusza. Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia wydało ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach.
08.08.2018

IMGW ostrzega przed silnym sztormem

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 11 wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW PIB Gdynia.
29.01.2018

Sztorm na Bałtyku zatrzymał w portach promy Polferries i Unity Line

Z powodu złych warunków atmosferycznych na Bałtyku wstrzymano w środę wieczorem wyjścia z portów promów Unity Line oraz Polferries. Synoptycy zapowiadają wystąpienie nad morzem silnego wiatru sięgającego w porywach do 90 km/h.
13.09.2017

W Ustce zalany bulwar portowy (wideo)

Z powodu silnego wiatru północnego powodującego cofanie się wody z Bałtyku, o 39 cm przekroczony jest stan alarmowy morza w Ustce – podało w środę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. Woda wdarła się na bulwar portowy; nie ma zagrożenia dla ludzi.
04.01.2017

Synoptycy zapowiadają sztorm na Bałtyku. Na lądzie będzie wiało do 110 km/godz.

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich IMGW-PIB Oddział w Gdyni wydało we wtorek ostrzeżenie dla Pomorza. Synoptycy zapowiadali silny wiatr - w porywach do 110 km/godz. Stena Line ze względu na już panujące na Bałtyku niekorzystne warunki pogodowe odwołała poranne rejsy 4 stycznia 2012 r.
04.01.2012

Przez całą dobę w służbie pogody

Państwo Polskie podpisując Międzynarodową Konwencję o Ochronie Życia na Morzu SOLAS (International Convention for the Safety of Life at Sea) zobowiązało się do prowadzenia skutecznej osłony meteorologicznej żeglugi i rybołówstwa na określonych akwenach Bałtyku, przede wszystkim na wodach wzdłuż polskiego wybrzeża. Osłona meteorologiczna i hydrologiczna żeglugi i rybołówstwa na Bałtyku jest prowadzona od 1921 roku, z kilkuletnią przerwą w okresie drugiej Wojny Światowej, przez służbę Państwowego Instytutu Hydrologiczno – Meteorolo
17.11.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.