• <
SAR_2022

Pomorskie: Sztorm na Bałtyku; wiatr do 8-9 stopni w skali Beauforta

gm24

28.03.2020 21:44 Źródło: PAP
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Pomorskie: Sztorm na Bałtyku; wiatr do 8-9 stopni w skali Beauforta

Partnerzy portalu

Pomorskie: Sztorm na Bałtyku; wiatr do 8-9 stopni w skali Beauforta - GospodarkaMorska.pl

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed sztormem na wschodnim Bałtyku wydało w sobotę wieczorem Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni. Silny i porywisty wiatr będzie od godzin nocnych w niedzielę. Może zniszczyć lekkie konstrukcje.

W strefie brzegowej województwa pomorskiego wiatr północno-wschodni może osiągnąć 6 do 7, a w porywach 8 do 9 w skali Beauforta, a więc w porywach jego prędkość będzie wynosiła od 76 do 87 km/h.

Ósmy stopień w skali Beauforta powoduje duże fale z pasmami piany, a sztorm i wicher przechodzą następnie w silny sztorm. Wiatr jest na tyle silny, że łamie gałęzie drzew.

Natomiast dziewiąty stopień w tej skali powoduje bardzo duże fale z gęstą pianą. Siła takiego wiatru może zniszczyć lekkie konstrukcje.

Alert obowiązuje w niedzielę od godz. 2:00 w nocy do godz. 21:00 wieczorem.

Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Partnerzy portalu

Babcock1

Dziękujemy za wysłane grafiki.