• <

Wynik wyszukiwania - " wstrzymanie prac" - Wiadomości

Wiceszef MI: nie będziemy rozpoczynać nowych prac na Odrze, choć część musimy dokończyć

Zgodnie z decyzją WSA i później NSA nie będziemy rozpoczynać nowych prac na Odrze, ale te, które są obecnie prowadzone muszą zostać zakończone, bo inaczej może to skończyć się katastrofą budowlaną - podkreślił w rozmowie z PAP wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
28.03.2023

Strajki pracowników koncernu TotalEnergies zakłóciły dostawy z kilku rafinerii

Koncern paliwowy TotalEnergies poinformował w czwartek, że trwające akcje strajkowe, w których bierze udział 60 proc. pracowników tej firmy, zakłóciły dostawy z kilku rafinerii we Francji. Strajkujący protestują przeciwko rządowym planom podniesienia wieku emerytalnego.
26.01.2023

Nord Stream 1. Ukraiński minister energetyki: jesteśmy w stanie zrekompensować ograniczenia dostaw gazu

Ukraiński system przesyłu gazu jest w stanie w pełni zrekompensować ograniczenia dostaw rosyjskiego surowca rurociągiem Nord Stream 1 do Europy Zachodniej - powiedział we wtorek w Brukseli minister energetyki Ukrainy Herman Hałuszczenko.
27.07.2022

Habeck o Nord Stream 1: sytuacja jest poważna

"Jesteśmy w poważnej sytuacji. Już czas, żeby wszyscy to zrozumieli" - powiedział w poniedziałek wieczorem minister gospodarki Niemiec Robert Habeck po tym jak rosyjski Gazprom poinformował o kolejnym ograniczeniu przesyłu gazu rurociągiem Nord Stream 1.
26.07.2022

Gazprom zapowiada kolejne ograniczenie przesyłu gazu rurociągiem NS1

Rosyjski Gazprom poinformował w poniedziałek, że od 27 lipca wstrzymuje pracę jeszcze jednej turbiny w gazociągu Nord Stream 1, co będzie skutkowało ograniczeniem dostaw gazu do Europy Zachodniej do 20 procent maksymalnej przepustowości NS1.
25.07.2022

Energinet szykuje plan wstrzymania prac nad odcinkiem Baltic Pipe

Duński operator przesyłowy Energinet poinformował w sobotę, że przygotowuje plan wstrzymania prac nad budową lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe po tym, jak cofnięto pozwolenie środowiskowe. Jednocześnie Energinet stara się poznać warunki kontynuowania prac.
05.06.2021

Jest postępowanie administracyjne w sprawie katastrofy ekologicznej w Dolinie Słupi

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie wystąpienia bezpośredniego zagrożenia szkody w środowisku na Jeziorze Głębokim w gminie Dębnica Kaszubska. Przyczyną miałoby być gwałtowne odprowadzenie wody z jeziora przez elektrownie wodną Gałąźnia Mała. Zarządza nią spółka Energa OZE.
29.06.2020

Komisja transportu poparła przepisy dot. przewoźników, tzw. pakiet mobilności

Komisja transportu PE w poniedziałkowych głosowaniach poparła kontrowersyjne przepisy dotyczące przewoźników drogowych, tzw. pakiet mobilności. W lipcu nad nowy przepisami ma głosować Parlament Europejski na sesji plenarnej.
08.06.2020

Tarcza 4.0 nie cieszy firm

W uchwalonej przez Sejm tarczy 4.0 utrzymały się pomysły najbardziej krytykowane przez przedsiębiorców - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
08.06.2020

Dotkniętą kryzysem branżę transportową czeka kolejne wyzwanie

Pandemia SARS-CoV-2 wpływa na pogorszenie kondycji sektora transportu drogowego, a przewoźnicy będą odczuwać jej skutki jeszcze w nadchodzących miesiącach. Kolejne obciążenie pojawi się już niedługo w postaci tzw. pakietu mobilności. Parlament Europejski będzie głosować nad nowymi przepisami w lipcu, a w ciągu 20 dni od ich przyjęcia zaczną obowiązywać pierwsze zmiany. Firmy transportowe mają więc raptem kilka tygodni, żeby się do nich przygotować.
21.05.2020

Otwarto płatną autostradę między Moskwą i Petersburgiem. Czas przejazdu wyniesie 6,5 godziny

W Rosji w środę otwarto oficjalnie płatną autostradę Moskwa-Petersburg (M11); czas przejazdu między obiema metropoliami wyniesie ok. 6,5 godziny; budowa trwała od 2010 roku i wówczas wywołała protesty w związku z wyrębem drzew w podmoskiewskich Chimkach.
27.11.2019

Biedroń: Postulujemy natychmiastowe wstrzymanie prac nad Centralnym Portem Komunikacyjnym

Postulujemy natychmiastowe wstrzymanie prac nad Centralnym Portem Komunikacyjnym - to jedna z najdroższych i najgłupszych inwestycji w III RP; 35 mld zł lepiej przeznaczyć na nowe miejsca pracy i na nauczycieli - mówił w piątek lider Wiosny Robert Biedroń.
26.04.2019

Kończy się sprzątanie drewna po wycince w miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej

W miejscu planowanego przekopu Mierzei Wiślanej kończy się sprzątanie po wycince drzew. Do końca marca leśnicy planują zakończyć uprzątanie gałęzi z obszaru objętego pracami przygotowawczymi- poinformował PAP rzecznik nadleśnictwa Elbląg Jan Piotrowski.
28.02.2019

Źródło PAP: W piątek w Brukseli spotkanie techniczne w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

W piątek w Brukseli odbędzie się spotkanie techniczne przedstawicieli polskich władz z przedstawicielami Komisji Europejskiej w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej - poinformowało we wtorek PAP źródło unijnie.
26.02.2019

KE: Planujemy techniczne spotkanie z polskimi władzami ws. Mierzei Wiślanej

Komisja Europejska utrzymuje regularne kontakty z polskimi władzami ws. projektu przekopu Mierze Wiślanej i planowane jest spotkanie techniczne w celu rozwiązania kwestii technicznych związanych z projektem - poinformował PAP w środę rzecznik KE Enrico Brivio.
20.02.2019

KE apeluje o wstrzymanie prac nad przekopem Mierzei Wiślanej. Gróbarczyk: Resort przygotowuje odpowiedź

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej przygotowuje odpowiedź na pismo Komisji Europejskiej dotyczące raportu oddziaływania na środowisko przekopu Mierzei Wiślanej - poinformował w czwartek PAP minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.
10.01.2019

Prace nad projektem budowy tunelu pod cieśniną Fehmarn wstrzymane? Ważna decyzja unijnej instytucji

Zapadła ważna decyzja, która może mieć duży wpływ na przyszłość budowy tunelu pod pod cieśniną Fehmarn. Może to oznaczać wstrzymanie przygotowań do rozpoczęcia inwestycji. To efekt orzeczenia wydanego przez Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
14.12.2018

W Giżycku remonty obwodnicy i Kanału Niegocińskiego

W Giżycku podczas tegorocznego sezonu turystycznego prowadzone będą remonty drogi dojazdowej oraz Kanału Niegocińskiego, a także kładki pieszej na Kanale Łuczańskim. Jak ocenił burmistrz Giżycka Wojciech Iwaszkiewicz, może to utrudniać poruszanie po lądzie, jak i wodzie.
02.05.2018

Tchórzewski: Gdańsk nie może stracić na fuzji Lotosu i Orlenu

Połączenie Orlenu i Lotosu nie może być przeprowadzone tak, żeby Gdańsk na tym stracił – zapewnił minister energii Krzysztof Tchórzewski. Poinformował, że rafineria w Gdańsku może być wydzielona jako osobna spółka. Przyznał, że nie wie, co może stać się z pozostałymi spółkami Grupy.
17.04.2018

Pomorski Sejmik apeluje o niekonsolidowanie rynku paliw płynnych

Sejmik woj. pomorskiego apeluje o wstrzymanie prac zmierzających do konsolidacji rynku paliw płynnych w Polsce. Przejęcie kontroli nad Lotosem przez Orlen będzie miało poważne negatywne znaczenie dla gospodarki Pomorza – argumentuje PO. Zdaniem PiS to polityczna hucpa i histeria.
21.03.2018

Prezes PKN Orlen w zakładzie głównym spółki o połączeniu z Grupą Lotos

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, który odwiedził w czwartek zakład główny spółki w Płocku, największy kompleks rafineryjno-pertochemiczny w Polsce, podkreślił determinację dla przeprowadzenia procesu połączenia tego koncernu z gdańską Grupą Lotos.
09.03.2018

Struzik: Kupno przez Orlen akcji Lotosu nie grozi utratą podatków przez Pomorze

Przejęcie przez PKN Orlen pakietu większościowego akcji Grupy Lotos nie oznaczałoby dla Pomorza utraty wpływów z podatków - ocenił marszałek Mazowsza Adam Struzik. Dodał, że to raczej Mazowsze mogłoby odczuć koszt transakcji płockiego koncernu.
05.03.2018

W środę w RDS m.in. o zniesieniu limitu składek na ZUS

Zniesienie limitu składek na ZUS oraz obniżenie wieku emerytalnego - m.in. tymi kwestiami zajmie się w środę na posiedzeniu plenarnym Rada Dialogu Społecznego.
19.12.2017

Sejmik Województwa Pomorskiego apeluje do rządu o wstrzymanie prac nad połączeniem Lotosu z Orlenem

Radni województwa pomorskiego przyjęli uchwałę wzywającą rząd do jednoznacznego określenia zamierzeń w sprawie planowanego połączenia spółek paliwowych.
30.10.2017

Liberadzki pesymistą w sprawie zablokowania Nord Stream 2

Bogusław Liberadzki z SLD, europoseł z Pomorza Zachodniego, nie wierzy w zablokowanie przez Polskę budowy gazociągu Nord Stream 2.
27.06.2017

Polska chce, by decyzja w sprawie Nord Stream 2 zapadła na szczycie UE

Polska chce, by decyzja w sprawie budowy gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec po dnie Bałtyku zapadła na szczycie UE - powiedział w poniedziałek w Luksemburgu wiceminister energii Michał Kurtyka po spotkaniu unijnych ministrów.
26.06.2017

Ropa droższa – pomaga niespodziewane obniżenie dostaw przez Libię, a nie OPEC

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną w reakcji na niespodziewane zakłócenia w dostawach surowca z Libii – podają maklerzy.
29.03.2017

DCT Gdańsk: Bezpieczeństwo to nasza największa wartość

15 przerw w operacjach rozładunkowo-załadunkowych – tyle razy terminal kontenerowy DCT Gdańsk musiał przerwać pracę wieczorem w piątek 12 grudnia oraz w sobotę 13 grudnia. Każdy, nawet najkrótszy przestój, to nie tylko straty finansowe, ale przede wszystkim opóźnienia w dostawie towarów, co w gorącym przedświątecznym okresie jest bardzo uciążliwe dla importerów i eksporterów. Powodem był orkan „Aleksandra”, którego siła zatrzymała 5 potężnych suwnic STS na łącznie 66 minut.
15.12.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.