• <

Wynik wyszukiwania - " pracownicy z Ukrainy" - Wiadomości

Rejs z GospodarkaMorska.pl, panel I: polskie stocznie z zamówieniami i niespełnionymi obietnicami, ale bez kadr [RELACJA]

Konferencja Rejs z GospodarkaMorska.pl już za nami. Po raz trzeci reprezentanci branży morskiej popłynęli wspólnie promem Nova Star, by rozmawiać o problemach, jakie spotykają sektor, ale też o ich rozwiązaniach.
28.09.2023

Imigracja zarobkowa a gospodarka morska. Czy przemysł stoczniowy i jachtowy skorzystał?

Napływ imigrantów do Polski zwiększył się ze względów logistycznych i gospodarczych. To z kolei wpłynęło na utrzymanie wielu gałęzi przemysłowych gospodarki - w tym morskiej. O skutki i dalsze prognozy dla tego trendu, a także stan rynku pracy zapytaliśmy analityka i HR-owca.
05.08.2021

Jachtowy gigant rozwija branżę… lotniczą

Wielkim sukcesem zakończyły się starania przedsiębiorców ukierunkowane na stworzenie połączenia lotniczego pomiędzy Pomorzem Zachodnim a Ukrainą. „Nie byłem w domu już półtora roku, teraz będzie szybciej i łatwiej wyjechać na kilka dni do bliskich” – mówił w piątek jeden z pasażerów inauguracyjnego lotu do Lwowa.
07.07.2020

Na Mazurach odwołane szkolenia żeglarskie i regaty; niektóre porty wodują jachty

W związku z pandemią koronawirusa, przygotowania do sezonu żeglarskiego na Mazurach odbywają się na "pół gwizdka". Odwołano uroczyste rozpoczęcie sezonu żeglarskiego, które od lat odbywało się w majowy weekend, zrezygnowano ze szkoleń i regat. Niektóre firmy czarterowe wodują jednak łodzie.
16.04.2020

Personnel Service: 18 proc. firm w Polsce zatrudnia pracowników z Ukrainy

18 proc. firm w Polsce zatrudnia pracowników z Ukrainy, w tym aż 40 proc. dużych przedsiębiorstw – wynika z przygotowanego przez Personnel Service najnowszego "Barometru imigracji zarobkowej – II półrocze 2019". Przyciągnięcie pracownika z Ukrainy jest jednak coraz trudniejsze.
06.11.2019

Polskie i szwedzkie MŚP szukają rozwiązań związanych z niedoborem pracowników

Głównym czynnikiem hamującym rozwój małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) w Polsce i Szwecji pozostaje trudność w pozyskiwaniu nowych pracowników. Najnowsze dane dotyczące dynamiki MŚP w obu krajach potwierdziły prognozy z 2018r. mówiące o tym, że sektor pozostanie pod silnym wpływem sytuacji na rynku pracy.
26.08.2019

Coraz więcej cudzoziemców chce pracować w Polsce

235,6 tys. zezwoleń na pracę wydano w ubiegłym roku cudzoziemcom w Polsce. W tym roku zapewne będzie ich jeszcze więcej. To prawie dwa razy więcej niż w 2016 r. i ponad sześć razy więcej niż w 2012 r. 81,7 proc. zezwoleń otrzymali obywatele Ukrainy.
17.12.2018

Grupa PGO zapowiada inwestycje w rozwój i efektywne technologie

PGO SA - największa w Polsce grupa przemysłowa wyspecjalizowana w produkcji odlewów i odkuwek - która od 2014 r. wydała ok. 115 mln zł na modernizację i rozwój, w najbliższych 3-4 latach chce zainwestować podobną kwotę m.in. na automatyzację i innowacyjne technologie.
11.10.2018

Personnel Service: 73 proc. Ukraińców chce pracować w Polsce dłużej niż pół roku

73 proc. Ukraińców chce pracować w Polsce dłużej niż pół roku. Wydłużenia tego czasu oczekuje też 66 proc. pracodawców - wynika z przygotowanego przez Personnel Service najnowszego "Barometru Imigracji Zarobkowej – II półrocze 2018".
22.08.2018

W Polsce pracuje coraz więcej cudzoziemców

Rośnie poziom imigracji zarobkowej do Polski. W ciągu roku liczba wydanych przez wojewodów zezwoleń na pracę dla cudzoziemców spoza Unii Europejskiej wzrosła niemal o 100 proc. Na rynku pracy jest już prawie milion pracowników ze Wschodu. To oznacza dla Polski duże wyzwania w zakresie kreowania polityki migracyjnej, jasnych procedur zatrudniania, skróceniu czasu oczekiwania na pozwolenie na pracę czy uspójniania polityki migracyjnej z innymi sferami. Istotnym elementem w budowaniu narracji na temat migracji jest też walka
25.07.2018

Szewczak: Spadek bezrobocia wyzwaniem dla rządu, bo zaczyna brakować rąk do pracy

Spadek bezrobocia świadczy o poprawiającej się sytuacji gospodarczej Polski, ale z drugiej strony jest wyzwaniem dla rządu, jakie podejmować działania, aby nie zabrakło rąk do pracy - uważa Janusz Szewczak (PiS), wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych.
25.04.2018

We Lwowie powstało Gdańskie Biuro Informacyjne Pracodawców Pomorza

Promocja Gdańska i Pomorza, udzielanie informacji o możliwości pracy, nauki i życia w regionie - to główne cele otwartego we Lwowie Gdańskiego Biura Informacyjnego Pracodawców Pomorza. Biuro ma też działać na rzecz współpracy obu miast oraz Pomorza i obwodu lwowskiego.
27.03.2018

Raport: 11 proc. Ukraińców chce się osiedlić w Polsce na stałe

Dla większości Ukraińców emigracja ma charakter zarobkowy i krótkotrwały; tylko 11 proc. z nich chce się osiedlić w Polsce na stałe - wynika z najnowszego raportu Personnel Service "Barometr Imigracji Zarobkowej - I półrocze 2018 ".
20.03.2018

Lista deficytowych zawodów

Business Centre Club na prośbę Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przekazał listę zawodów, w których należałoby wprowadzić ułatwienia w dostępie do rynku pracy. Wśród 24 zawodów znalazły się m.in. inżynier elektryk, spawacz, ślusarz.
27.10.2017

Gdańsk będzie się promował i szukał pracowników we Lwowie

Gdański urząd pracy przedstawi ponad 400 ofert pracy oraz informacje o warunkach życia w regionie podczas Targów Pracy i Edukacji we Lwowie. Grupa Progres z Gdańska zaoferuje Ukraińcom prawie 600 miejsc pracy w całym kraju. Poszukiwani są m.in. sprzedawcy.
19.09.2017

Ożywienie gospodarcze w Polsce utrzyma się w kolejnych latach. Bezrobocie będzie dalej spadać, a płace zaczną szybciej rosnąć

Jeśli tempo rozwoju gospodarki będzie się utrzymywać, a wszystko na to wskazuje, możemy obserwować spadek bezrobocia do 5–6 proc. – ocenia Rafał Sadoch z Domu Maklerskiego mBanku. To powinno też skutkować przyspieszeniem wzrostu płac. Wzrost polskiego PKB napędzać będzie poprawiająca się sytuacja gospodarcza w strefie euro, czyli u naszego głównego partnera handlowego.
30.08.2017

W zakładach przetwórstwa rybnego brak kadry

Brak chętnych do pracy i brak wykwalifikowanych specjalistów – to jeden z głównych problemów branży przetwórstwa rybnego w Polsce – oceniają przedstawiciele sektora. Pomimo tego uważany jest on za najnowocześniejszy w Europie.
30.03.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.