• <
premium

Dane kontaktowe

  • Adres: 00-645 Warszawa, Ludwika Waryńskiego 3a

Udostępnij

Equinor (dawniej Statoil) to koncern z bardzo bogatą tradycją związana z szeroko pojętą energią. W maju 2018 roku zdecydowaliśmy się na zmianę nazwy na Equinor, podkreślając, że pragniemy przejść transformację od koncernu kojarzonego jedynie z ropą naftową i gazem ziemnym do firmy zajmującej pozycję jednego z największych producentów energii, pozyskiwanej z ropy naftowej, gazu ziemnego, wiatru i słońca.


Equinor to 21 000 zaangażowanych pracowników zajmujących się produkcją energii w ponad 30 krajach na świecie. Jesteśmy największym operatorem instalacji wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego w Norwegii a drugim pod względem wielkości dostawcą gazu w Europie. Pokrywamy ponad 20% europejskiego zapotrzebowania na gaz. Należymy do największych na świecie operatorów morskich farm wiatrowych i zyskujemy coraz większe znaczenie w pozostałych sektorach odnawialnych źródeł energii.

Equinor jest obecny w Polsce od roku 1991. W 2012 część detaliczna koncernu (sieć stacji paliw) została sprzedana firmie Couche-Tard (Circle K). W 2018 roku, dostrzegając potencjał morskiej energetyki wiatrowej na Bałtyku, Equinor zaangażował się w sektor morskiej energetyki wiatrowej w Polsce oferując swoje doświadczenie w realizacji projektów morskich farm wiatrowych.

Ambicją Equinor jest zacieśnienie norwesko-polskiej współpracy poprzez dzielenie się wiedzą i doświadczeniem w celu transformacji polskiej energetyki.

Filmy
Pokaż więcej

Zdjęcia

Opis dodatkowy

mew, morska energetyka wiatrowa, energia, energetyka, energia z wiatru

Dziękujemy za wysłane grafiki.