• <
premium

PORT KOŁOBRZEG Miejsce Przyjazne Inwestorom

Dane kontaktowe

  • Adres: 78-100 Kołobrzeg, Portowa 41
  • Telefon: 94 351 67 65
  • Fax: 94 351 67 65
  • E-mail: zpmkolobrzeg@post.pl

Udostępnij

Oferta

PORT HANDLOWY
Port Handlowy zlokalizowany jest przy ul. Portowej, a spółka jest tutaj właścicielem nabrzeży o łącznej długości 668 m. Wielkość jednostek handlowych jakie mogą być obsługiwane przez Port Kołobrzeg wynosi 100 metrów długości oraz zanurzenie do 4,7 metra. Łączna powierzchnia terenów składowych wynosi ok. 50 tyś m2, powierzchnia magazynów ok. 5 tyś m2, powierzchnia biurowa ok. 2 tyś m2, a pojemność dwóch elewatorów zbożowych ok. 6 tyś ton. Port handlowy posiada pełną infrastrukturę, tj. sieci energetyczne wysokiego napięcia, punkty poboru wody, oświetlenie i bocznice kolejową . Na terenie portu swoje siedziby posiadają m. in. Urząd Celny, Państwowy Graniczny Inspektor Sanitarny i Straż Graniczna. Port Handlowy stanowi istotny element systemu transportowego na szlakach transportowych prowadzących między północną a południową Europę, a uwarunkowania geograficzne oraz posiadany potencjał infrastrukturalny, tworzą solidny fundament do prosperowania dla wielu gałęzi gospodarki.

PORT JACHTOWY
Marina Solna zlokalizowana jest przy ul. Warzelniczej i rocznie odwiedza ją przeszło tysiąc jachtów z całego świata. Również liczba Rezydentów stale utrzymuje się na maksymalnym poziomie. Marina posiada pełną infrastrukturę dla jachtów, każde stanowisko posiada własne przyłącze wody i prądu, a w hali zlokalizowanej w marinie działa serwis jachtów. Goście mają do dyspozycji w marinie łazienki, pralnie z suszarnią i wiele terenów zielonych, wszystko chronione i monitorowane. W budynku klubowym spółka posiada lokale handlowe, lokale biurowe, powierzchnię pod gastronomię i salę konferencyjną. Na terenie mariny znajduje się zabytkowa Reduta Morast, w której w sezonie letnim prowadzona jest tawerna i organizowane są koncerty. Wyspa Solna, na której zlokalizowana jest marina to miejsce, które w sezonie letnim wypełnione jest żeglarzami z całego świata jak i turystami zwiedzającymi Kołobrzeg. Marina z roku na rok się powiększa, realizowane są kolejne inwestycje zwiększające liczbę miejsc postojowych i polepszających infrastrukturę.

PORT RYBACKI
Port Rybacki zlokalizowany jest przy ulicy Szyprów i cumują tutaj kutry, łodzie rybackie i jednostki turystyczno-wędkarskie. Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. administruje również obiektami o przeznaczeniu magazynowym, handlowym i biurowym. W stałej ofercie posiadamy lokale handlowe, sale restauracyjne z zapleczem gastronomicznym, pomieszczenia biurowe wraz z salą konferencyjną, pomieszczenia socjalno-biurowe, magazyny i boksy ażurowe. Na zarządzanych nieruchomościach działalność prowadzi przeszło 200 przedsiębiorców z różnych gałęzi gospodarki. Na terenie Portu Rybackiego znajdują się ogólnodostępne parkingi dla samochodów osobowych i ciężarowych, place przeładunkowe i manewrowo – składowe, które mogą być wykorzystane w celu ustawienia hali magazynowych lub warsztatów. Infrastruktura portu obejmuje żuraw stacjonarny do podnoszenia jednostek pływających, oświetlenie energooszczędne, zasilanie wysokiej mocy z własnym źródłem energii oraz system monitoringu.

PORT PASAŻERSKI

Kontakt do działów firmy

CAŁODOBOWY NUMER DYŻURNY: 534 106 853

Filmy

  • Rekordowe przeładunki drewna w Kołobrzegu

  • Przeładunek pelletu w Porcie Kołobrzeg

Do pobrania

  • Strategia Rozwoju Morskiego Portu Kołobrzeg

    29.08.2019

Słowa kluczowe

port, porty, zarządzanie nieruchomościami i infrastrukturą portową, prognozowanie, programowanie i planowanie rozwoju portu, pozyskiwanie nieruchomości na potrzeby rozwoju portu, budowa, rozbudowa, utrzymanie i modernizacja infrastruktury portowej, świadczenie usług związanych z korzystaniem z infrastruktury portowej, port handlowy, port rybacki, port jachtowy, port pasażerski, przeładunki, magazynowanie, składowanie, przyjęcia do magazynowania

Dziękujemy za wysłane grafiki.