• <

Wynik wyszukiwania - "zalew szczeciński" - Wiadomości

Zalew Szczeciński ma plan zagospodarowania przestrzennego

Ministerstwo Infrastruktury podało, że uchwalony został plan zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych Zalewu Szczecińskiego.
22.11.2023

Rząd planuje przyspieszyć inwestycje na obszarze morskich wód wewnętrznych Zalewu Szczecińskiego

Racjonalne wykorzystanie potencjału gospodarczego oraz skrócenie czasu przygotowywania inwestycji na obszarze morskich wód wewnętrznych Zalewu Szczecińskiego - przewiduje opublikowany w poniedziałek projekt rozporządzenia rządu w tej sprawie.
17.07.2023

Forum Wizja Rozwoju: polska gospodarka ma potencjał zostać liderem wodorowym

Polska może być światowym liderem w obszarze produkcji i technologii wodorowych, jednak potrzebne są do tego duże nakłady finansowe i współpraca międzynarodowa - ocenili eksperci podczas dyskusji o polskiej gospodarce wodorowej na Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. Wskazali, że dwa z trzech najlepszych miejsc w Europie do produkcji wodoru znajdują się w Polsce.
21.06.2023

Zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy wraku bombowca B-17G

Pola szczątków, na które składa się kilkadziesiąt fragmentów amerykańskiego bombowca B-17G, odkryto podczas badań prowadzonych na Zalewie Szczecińskim w 2022 roku. W ramach projektu m.in. zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy samolotu, zrobiono pomiary magnetometryczne miejsca katastrofy oraz film 3D obszaru zalegania wraku.
25.04.2023

Zalew Szczeciński. Specjaliści szukają fragmentów amerykańskiego B-17; mogą też odnaleźć szczątki załogi

Badacze i pasjonaci za pomocą specjalistycznego sprzętu badają, co kryje się w dnie Zalewu Szczecińskiego w miejscu, gdzie zlokalizowano wrak amerykańskiego samolotu B-17G zestrzelonego przez Niemców w 1944 r. Poprzednio udało się namierzyć fragmenty maszyny, które nie były głęboko schowane. Niewykluczone, że podczas obecnych badań, natrafią na szczątki załogi.
30.10.2022

W Zalewie Szczecińskim odkryto wrak samolotu [WIDEO]

W Zalewie Szczecińskim zlokalizowano wrak samolotu, najprawdopodobniej są to szczątki amerykańskiego bombowca B17-G zestrzelonego w 1944 roku – poinformował w środę dyr. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Samolot miał prowadzić całą formację bombowców na fabrykę benzyny syntetycznej w Policach.
14.09.2022

Minister środowiska Meklemburgii-Pomorza Przedniego: na razie nie zauważono martwych ryb w Zalewie Szczecińskim

Jak dotąd w niemieckiej części Zalewu Szczecińskiego nie zauważono martwych ryb - poinformował we wtorek minister środowiska Meklemburgii-Pomorza Przedniego Till Backhaus. Wskaźniki jakości wody do tej pory nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Odnosi się to do rutynowych parametrów.
16.08.2022

Można już korzystać z kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim

Można już korzystać z kąpieliska w Stepnicy nad Zalewem Szczecińskim - podano w środę na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS. Przez ponad dwa tygodnie pozostawało ono zamknięte z powodu zakwitu sinic. Nadal nieczynne jest kąpielisko w Trzebieży.
03.08.2022

Trzy sztuczne wyspy powstają na Zalewie Szczecińskim i Zalewie Wiślanym

W ostatnich miesiącach na Zalewie Szczecińskim i Wiślanym powstają łącznie trzy sztuczne wyspy, w ramach projektu „Modernizacja toru wodnego Świnoujście-Szczecin do głębokości 12,5m” oraz „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską”. Projmors Biuro Projektów Budownictwa Morskiego Sp. z o.o. jest autorem dokumentacji projektowej, a także pełni nadzór autorski w trakcie wykonywanych robót budowlanych.
13.08.2021

Na Zalewie Szczecińskim powstają dwie sztuczne wyspy

Na Zalewie Szczecińskim powstają dwie sztuczne wyspy z urobku wydobytego z dna podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście - Szczecin do 12,5m. Wyspy powstają na wysokości 22 i 28 km toru licząc od Świnoujścia.
11.05.2021

Estyjska, Brysna i Śmięcka - oto propozycje nazw nowych wysp na Zalewie Wiślanym i Zalewie Szczecińskim

Wyspa Estyjska to propozycja nazwy wyspy na Zalewie Wiślanym, która powstanie po budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Dwie sztuczne wyspy na Zalewie Szczecińskim mają nosić nazwy: Brysna oraz Śmięcka. Wyniki głosowania na nazwy wysp podał dziś resort gospodarki morskiej.
22.09.2020

Zagłosuj na nazwę nowych wysp!

Rozpoczynamy drugi etap konkursu na nazwy nowych sztucznych wysp powstałych na Zalewie Wiślanym oraz Zalewie Szczecińskim. W głosowaniu internetowym każdy będzie mógł oddać głos na jedną z pięciu finałowych propozycji przewidzianych dla każdej z wysp. Głosowanie internetowe potrwa od 7 do 20 września 2020 roku.
07.09.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.