• <

Wynik wyszukiwania - "roztopy" - Wiadomości

Wody Polskie zakończyły inwestycje przeciwpowodziowe w Małopolsce

Wody Polskie zakończyły cztery zadania zwiększające bezpieczeństwo powodziowe na obszarze gmin Szczurowa i Borzęcin (Małopolskie). Prace o łącznym koszcie prawie 2 mln zł były prowadzone na lewym wale potoku Uszewka, obwałowaniach rzeki Uszwicy oraz na prawym wale rzeki Wisły.
04.01.2023

Na Śląsku stany alarmowe rzek w związku z roztopami

Stany alarmowe rzek były w sobotę rano lokalnie przekroczone w woj. śląskim w związku z roztapianiem się śniegu, który spadł w regionie w ub. tygodniu. Wartości alarmowe wodowskazów były przekroczone w Mizerowie-Borkach na Pszczynce i na Brynicy w miejscowości o tej samej nazwie.
24.12.2022

Woda z lodu, który stopniał na Grenlandii w jeden weekend, zapełniłaby ponad 7 mln basenów olimpijskich

Kilka dni nietypowo wysokich temperatur w północnej Grenlandii wywołało gwałtowne topnienie pokrywy lodowej wyspy; woda uwolniona w ten sposób tylko w miniony weekend wystarczyłoby do zapełnienia ponad 7 mln basenów olimpijskich - poinformowała stacja CNN.
21.07.2022

Pracowita zima Wód Polskich

Pracowita zima Wód Polskich w Szczecinie. Akcja lodołamania przeprowadzona była tak, że mieszkańcom nie groziła powódź. "Wody Polskie 15 marca zakończyły pogotowie zimowe. Za nami jeden z najbardziej pracowitych sezonów zimowych od wielu lat. Przez ponad tydzień trwała polsko-niemiecka akcja lodołamania. Jednostki Wód Polskich wypłynęły na wodę pierwszy raz od 2018 roku."
17.03.2021

Wisła: ponad 80 uszkodzeń wałów przeciwpowodziowych spowodowanych przez bobry

Ponad 80 miejsc na terenie siedmiu nadwiślańskich gmin powiatu płockiego, w których bobry uszkodziły wały przeciwpowodziowe, zlokalizowano podczas wizji lokalnej przeprowadzonej przez służby samorządowe, strażaków i Nadzór Wodny. Najwięcej dziur bobrowych w wałach odkryto w gminie Słupno.
11.03.2021

Sejm wysłuchał stanu przygotowań do ewntualnej powodzi

Dzięki działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości poprawia się poziom bezpieczeństwa przeciwpowodziowego - ocenił w czwartek na posiedzeniu Sejmu szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że w tym roku na inwestycje dotyczące ochrony przeciwpowodziowej przeznaczone będą prawie 3 mld zł.
25.02.2021

Wody Polskie: przemieścił się lód zalegający na Wiśle w Kępie Polskiej i Wyszogrodzie

Przemieścił się wraz z nurtem Wisły lód zalegający na rzece w rejonie Kępy Polskiej. Także powyżej, w Wyszogrodzie, zaobserwowano ruch pokrywy lodowej - podały Wody Polskie. W Wyszogrodzie zagrożone podtopieniem są trzy domy. Lód płynący Wisłą z Kępy Polskiej może zatrzymać się w Dobrzykowie.
25.02.2021

Hydrolog z IMGW: najpoważniejsza sytuacja hydrologiczna jest w rejonie Płocka, Kępy Polskiej i Wyszogrodu

W województwie świętokrzyskim sytuacja hydrologiczna nie jest stabilna - powiedział w czwartek PAP Jan Szymankiewicz, hydrolog z IMGW. Dodał , że najpoważniejsza sytuacja niosąca ze sobą zagrożenie jest jednak obecnie w rejonie Płocka, Kępy Polskiej i Wyszogrodu, a w ciągu najbliższych dni, także na wodowskazie Modlin będziemy obserwować wzrosty stanu wody.
25.02.2021

Wzrasta poziom Wisły w Wyszogrodzie na miejscu są żołnierze WOT

Wzrasta poziom Wisły w Wyszogrodzie, natomiast w Kępie Polskiej opada. W Płocku, gdzie w środę po południu dotarły lodołamacze, obserwowane są wahania poziomu rzeki. We wszystkich tych miejscach rzeka przekracza nadal stany alarmu. Przed zalaniem zabezpieczono w Wyszogrodzie część budynków.
24.02.2021

Wisła - zagrożenie powodzią wciąż realne

Sytuacja hydrologiczna w rejonie Włocławka jest nadal bardzo trudna. W związku z utrzymywaniem się na Wiśle poniżej ujścia Narwi pokrywy lodowej i zatoru śryżowego prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody na tym odcinku - poinformował we wtorek IMGW.
23.02.2021

Aktualna sytuacja na Wiśle

Wzrasta poziom Wisły na terenie powiatu płockiego, od Wyszogrodu i Kępy Polskiej do Płocka. W samym Płocku poziom rzeki na razie opada. Poniżej, na Zbiorniku Włocławskim, pracuje 10 lodołamaczy. Jednostki kruszą zator, który jeszcze w poniedziałek, został naruszony i ruszył nieco wraz z nurtem.
23.02.2021

Pierwsze lodołamanie od trzech lat! Do przełamania ponad 70 kilometrów lodowej tafli

Trwa pierwszy dzień akcji lodołamania na Szczecińskim Węźle Wodnym. Do kruszenia lodu przystąpiło siedem jednostek administrowanych przez Wody Polskie w Szczecinie. Jutro do polskich lodołamaczy dołączy sześć jednostek z Niemiec. Polsko-Niemiecka akcja lodołamania może potrwać ponad tydzień, wszystko zależne jest grubości pokrywy lodowej oraz warunków atmosferycznych. Na najbliższe dni prognozowane są temperatury dodatnie. Celem akcji lodołamania jest zapobieganie wszelkim zjawiskom powodziowym.
16.02.2021

Ekstremalne zjawiska pogodowe – tak zmienia się klimat w Polsce

Ekstremalne zjawiska pogodowe będą coraz częstsze i intensywniejsze. Zmiany klimatyczne, postępujące znacznie szybciej niż przewidywały to modele, sprawiają, że naprzemienne susze i powodzie z roku na rok stają się coraz częstsze i przybierają na sile.
10.07.2020

W piątek poziom wody w Wiśle w Warszawie osiągnie 50 cm

Aktualnie stan wody w Wiśle jest bardzo niski praktycznie na całym jej odcinku – powiedział PAP rzecznik IMGW-PIB, hydrolog Grzegorz Walijewski. W stacji pomiarowej Warszawa-Bulwary poziom Wisły wynosi obecnie 59 cm i w najbliższych dniach będzie wciąż spadać. "W piątek osiągnie ok. 50 cm" – dodał Walijewski.
23.04.2020

Mazowieckie: Brak pogłębiania Wisły budzi niepokój mieszkańców i samorządu

Mieszkańcy z terenów położonych w Dolinie Iłowsko-Dobrzykowskiej, a także samorządowcy regionu, są zaniepokojeni brakiem prac związanych z pogłębianiem Wisły. Ich zdaniem, w przyszłości może grozić to powodzią, podobną do tej z 2010 r.
23.05.2017

Poślizg gazoportu dla Litwy. Problemy jak Polska

Litewski gazoport wbrew pierwotnym planom może nie być operacyjny w grudniu br. Taka sytuacja stawiałaby rząd litewski w trudnym położeniu ze względu na koszty dzierżawy instalacji, konieczność odbioru norweskiego gazu skroplonego wraz z końcem roku, ryzyko wybuchu wojny gazowej w Europie i osłabienie pozycji negocjacyjnej względem Gazpromu. Problemy Wilna rodzą natychmiastowe skojarzenia z opóźniającym się oddaniem do użytku terminala LNG w Świnoujściu...
31.10.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.