• <

Wynik wyszukiwania - "pływający terminal" - Wiadomości

Największy na świecie pływający terminal FSRU przybywa do Hongkongu

Największa na świecie pływająca jednostka magazynowania i regazyfikacji (FSRU) dotarła do portu w Hongkongu, aby obsłużyć pierwszy w mieście terminal importowy skroplonego gazu ziemnego (LNG), o czym poinformowały zaangażowane w to przedsięwzięcie CLP Power Hong Kong i Hong Kong Electric.
14.04.2023

Finlandia uruchamia pływający terminal LNG. Czy gaz trafi również do Polski?

Pływający terminal LNG znajdujący się na południowym wybrzeżu Finlandii w porcie Inkoo jest gotowy do odbioru gazu – poinformowała spółka Gasgrid Finland, która podkreśla, że pozwoli to na ,,trwałe porzucenie zależności Finlandii od gazu rosyjskiego”.
24.01.2023

Do portu w Inkoo przybył pływający terminal LNG. Pozwoli na zastąpienie gazu z Rosji

Do portu w Inkoo nad Zatoką Fińską dotarł w środę mobilny gazoport. LNG dostarczany tankowcami do statku-terminala ma zastąpić import gazu ziemnego z Rosji. Po regazyfikacji, surowiec może być przesyłany rurociągiem Baltic Connector do krajów bałtyckich, a także do Polski – poinformował operator Gasgrid.
28.12.2022

Pływający terminal Golar Igloo zawitał w Eemshaven

W porcie morskim Eemshaven w Groningen na północy Holandii pojawił się pierwszy pływający terminal FSRU. Golar Igloo – bo o nim mowa - jest pierwszym z dwóch jednostek FSRU, które wspólnie utworzą pływający terminal LNG w Niderlandach o nazwie EemsEnergy Terminal.
10.09.2022

Sasin w Davos: Polska gotowa na wielkie inwestycje, m.in. pływający terminal FSRU w Gdańsku

Agresja Rosji na Ukrainę pokazała, jak ważne jest budowanie uniezależnienia się od surowców energetycznych z Rosji - mówił w poniedziałek w szwajcarskim Davos wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin - ocenił.
23.05.2022

Wspólny pływający terminal LNG Finlandii i Estonii dotrze pod koniec 2022 r.

Wspólny dla Finlandii i Estonii pływający terminal LNG ma dotrzeć na estońskie wybrzeże pod koniec 2022 r. Chociaż decyzja polityczna zapadła, wątpliwości wzbudza sposób realizacji estońskiej części projektu - poinformował w środę Ośrodek Studiów Wschodnich.
18.05.2022

Niemcy – pływający terminal LNG w 2023

Niemiecka gazeta „Die Welt” donosi, że od 2023 roku w Niemczech funkcjonować będzie pływający terminal gazowy.
26.04.2022

Klaipėdos Nafta tymczasowo przenosi pływający terminal LNG

Litewski koncern Klaipėdos Nafta tymczasowo przeniesie jednostkę magazynowania i regazyfikacji (FSRU) czyli swój pływający terminal LNG Independence na czas prowadzenia prac pogłębiarskich w Kłajpedzie.
30.03.2020

Pływający terminal LNG w Gdańsku może się starać o wsparcie z UE

Pływający terminal LNG typu Floating Storage Regasification Unit (FSRU), który ma powstać w Porcie Gdańsk, będzie mógł się ubiegać o dofinansowanie środkami unijnymi - poinformował w środę Gaz-System.
06.11.2019

Gazprom wynajął pływający terminal LNG Austriakom

Marszałek Wasilewski, pływająca jednostka magazynowania i regazyfikacji (FSRU) należąca do Gazpromu, zakończyła swoją pracę w Kaliningradzie. Rosyjski koncern zdecydował się wynająć terminal LNG Austriakom.
07.08.2019

Total wybuduje pływający terminal importowy LNG w Beninie

Francuski koncern naftowy, Total, razem z Beninem i Société Béninoise d’Energie Electrique (SBEE) podpisały porozumienie w sprawie budowy w tym kraju pływającego terminalu importowego LNG.
28.07.2019

Naimski: Pływający terminal i dodatkowe gazociągi - gotowe w 2025 r.

Pływający terminal LNG w Gdańsku i dodatkowe odcinki gazociągów, które wyprowadzą pochodzący z niego gaz do polskiego systemu, będą gotowe w 2025 r. - poinformował we wtorek pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
17.07.2019

Pływający terminal LNG Petronasu rozpoczął produkcję w nowym miejscu

Pływający terminal LNG Satu, należący do Petronasu, rozpoczął produkcję na złożu Kebabangan w pobliżu Malezji.
21.05.2019

Koreańska stocznia z zamówieniem na pływający terminal LNG

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) wygrała kontrakt na budowę pływającego terminalu gazowego FSRU (Floating Storage and Regasification Unit) za kwotę 221 mln dolarów.
31.03.2018

Samsung Heavy Industries z zamówieniem na pływający terminal LNG

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) wygrała kontrakt na budowę pływającego terminalu gazowego FSRU (Floating Storage and Regasification Unit) za kwotę 221 mln dolarów.
25.01.2018

Prawdziwa rzadkość. Samsung Heavy Industries z zamówieniem na pływający terminal LNG

Południowokoreańska stocznia Samsung Heavy Industries (SHI) wygrała kontrakt na budowę pływającego terminalu gazowego FSRU (Floating Storage and Regasification Unit) za kwotę 221 mln dolarów.
20.10.2017

Pływający terminal LNG może powstać w Zatoce Gdańskiej

Polska jest zainteresowana budową pływającego terminalu LNG w Zatoce Gdańskiej - informuje ministerstwo energii, odpowiadając na interpelację poselską.
24.07.2016

Pływający terminal LNG także na Pomorzu? Są pierwsze plany

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że na Pomorzu trwają już pracę nad budową pływającego terminala FSRU (Floating Storage and Regasification Unit). Jest to jednostka do odbioru gazu LPG i regazyfikacji LNG. Obiekt miałby działać w Zatoce Puckiej, a korzystałaby z niego grupa Lotos, która już podjęła pierwsze kroki, by zakupić gaz z USA.
16.01.2016

Litewski pływający terminal LNG dotarł do Zatoki Perskiej

Pływający terminal LNG, który ma zakotwiczyć w litewskim porcie w Kłajpedzie i uniezależnić ten kraj od dostaw gazu z Rosji, dopłynął do Zatoki Perskiej. Zostanie tam wypełniony gazem LNG i popłynie na Morze Bałtyckie - poinformował portal Natural Gas Europe.
25.07.2014

Zacieranie rąk? Pływający terminal LPG na Zatoce Puckiej

Czy pływający terminal do odbioru sprężonego gazu LPG oraz regazyfikowanego gazu skroplonego LNG na Zatoce Puckiej powstanie? Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo uzależnia jego budowę od zwiększonego zapotrzebowania na gaz wśród odbiorców. A akurat zapotrzebowanie z przyczyn geopolitycznych rośnie.
04.04.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.