• <

Wynik wyszukiwania - "pływająca" - Wiadomości

Sierra Leone – pływająca elektrownia wyłączona przez brak płatności

W stolicy Sierra Leone Freetown pojawiły się problemy z energią elektryczną. Wszystko dlatego, że turecka spółka Karpowership wstrzymała dostawy prądu ze swojej pływającej elektrowni ze względu na nieopłacone przez rachunki. Dług Sierra Leone względem Karpowership urósł do około 40 milionów dolarów. Rząd afrykańskiego kraju subsydiuje ponad połowę kosztów funkcjonowania elektrowni, ale płaci w dolarach, a tymczasem opłaty od konsumentów pobiera w miejscowej walucie, jednej z najsłabszych względem dolara na świecie.
08.09.2023

Koreańczycy i Duńczycy pracują nad pływającymi elektrowniami jądrowymi

Południowokoreańskie firmy Korea Hydro & Nuclear Power oraz Samsung Heavy Industries oraz duńska Seaborg Technologies utworzyły konsorcjum, które ma stworzyć pływające elektrownie jądrowe z wykorzystaniem technologii reaktorów ze stopioną solą opracowaną przez Seaborg.
22.04.2023

Ruszyła budowa rosyjskiej pływającej elektrowni jądrowej

W chińskiej stoczni oficjalnie rozpoczęto budowę kadłuba pływającej elektrowni jądrowej, która ma pracować na Czukotce.
31.08.2022

Szkocja robi kolejny krok w stronę pływających farm wiatrowych

Trzy kolejne projekty pływających morskich farm wiatrowych o mocy 2,8 GW zostaną objęte umowami o dzierżawę dna morskiego w Szkocji, po tym jak Crown Estate Scotland zakończyła proces rozliczania przeprowadzonej przez ScotWind rundy licencyjnej na dzierżawę dna morskiego. Wszystkie trzy inwestycje pojawią się na wschód od Szetlandów i będą koncentrować się na produkcji zielonego wodoru.
28.08.2022

Największa chińska pływająca turbina wiatrowa już na wodzie [WIDEO]

Fuyao, największa chińska pływająca turbina wiatrowa, została odholowana na Morze Południowochińskie, gdzie rozpocznie pracę.
31.05.2022

Acciona Energia przejmuje udziały w Eolink rozwijającym pływające fundamenty farm wiatrowych

Hiszpańska Acciona Energía nabyła 24% kapitału francuskiej spółki Eolink, która specjalizuje się w rozwoju pływających fundamentów dla morskiej energetyki wiatrowej, stając się tym samym głównym udziałowcem.
30.05.2022

Powstanie pływająca elektrownia atomowa

Stoczniowy gigant Samsung Heavy Industries (SHI) oraz Seaborg podpisały kontrakt na budowę pływających elektrowni atomowych.
15.04.2022

Portugalia przeprowadzi pierwszą aukcje dla pływających farm wiatrowych

Latem Portugalia planuje przeprowadzić pierwszą aukcję na pływające morskie farmy wiatrowe. Liczy, że dzięki niej powstaną instalacje o mocy od 3 do 4 GW w perspektywie do 2026 roku.
22.03.2022

W Wielkiej Brytanii powstanie laguna pływowa o mocy 350 MW

Energia pływów jest ogromnym i niewykorzystanym światowy zasobem energetycznym. Obecnie projekty borykają się z dużymi kosztami inwestycyjnymi, ale to nie znaczy, że inwestorzy się tak łatwo poddają. Międzynarodowe konsorcjum ogłosiło plany realizacji projektu laguny pływowej o wartości 1,7 miliarda funtów, która powstanie u wybrzeży miasta Swansea w Walii.
27.10.2021

Dapologic Sp. z o.o.

dapologic,wykonawstwo wylewek i pokryć pokładów,kleje do wykładzin dywanowych,PCV,linoleum firmy Ball,podłogi specjalne,podłogi specjalistyczne,wykładziny w płytkach PCV,linoleum kolekcja Earth,drewno,kamień firmy Ovation Interior Flooring Design Limited,masy podłogowe i systemy podłóg A-60,samopoziomujących itp. firmy Danish Marine System A/S,wylewki podłogowe,samopoziomująca wylewka cementowa,podłoga pływająca (A60) z wygłuszaniem dźwięków,kasety tłumiące dźwięki i drgania,wylewki podłóg,podłogi na statki,wyposażenie statków

Stocznia Safe promuje pływającą platformę dokującą. Transport gabarytów nie będzie już udręką

Pływająca platforma dokująca to wielofunkcyjna jednostka pływająca, nad którą pracuje gdańska stocznia Safe. O zaletach i możliwościach tego projektu dyskutowało szerokie grono podczas konferencji „Nowe możliwości dla morskiego budownictwa hydrotechnicznego, offshore i przemysłu stoczniowego”.
25.01.2022

Transoceaniczne bezzałogowe statki mają zacząć pływać w 2035 r.

Transoceaniczne autonomiczne jednostki pływające mają zacząć pływać w 2035 r. – mówi dr Henryk Lasota z Politechniki Gdańskiej. Nowa era przemysłu morskiego wymusiła bowiem przyspieszony rozwój wielu gałęzi elektroniki morskiej. O jej zadaniach na najbliższe lata, zagrożeniach i metodach działania rozmawiali eksperci podczas konferencji MARELDAYS 2017 Dni Elektroniki Morskiej zorganizowanej na Politechnice Gdańskiej pod hasłem „Autonomiczne jednostki pływające”.
10.05.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.