• <

Wynik wyszukiwania - "navdec" - Wiadomości

PRS: Statki autonomiczne to potrzeba rynku - relacja z seminarium "Perspektywy rozwoju żeglugi autonomicznej – MASS" [wideo]

18 lutego Polski Rejestr Statków zaprosił przedstawicieli polskiej branży morskiej do debaty nad zagadnieniami z zakresu żeglugi autonomicznej. Agenda prelekcji w formie online była całościowym spojrzeniem na zagadnienie żeglugi MASS (Maritime Autonomous Surface Ship). Uczestnicy seminarium mieli okazję zapoznać się z najnowszymi osiągnięciami, wyzwaniami administracyjnymi, perspektywami rozwoju czy potencjalnym zastosowaniu systemów autonomicznej żeglugi.
21.02.2021

System Navdec na ORP „Wodnik”

ORP „Wodnik” to pierwszy okręt Marynarki Wojennej RP, na którym zainstalowano Nawigacyjny System Wspomagania Decyzji w sytuacjach kolizyjnych na morzu. System, który został opracowany w Akademii Morskiej w Szczecinie w zespole prof. Zbigniewa Pietrzykowskiego, miał swoją premierę rynkową w 2017 roku, kiedy to został zakupiony przez Polską Żeglugę Bałtycką.
08.12.2020

Patent europejski dla Akademii Morskiej w Szczecinie

Akademia Morska w Szczecinie uzyskała patent europejski EP2504719 „A method and system of navigational decision support in the process of safe vessel navigation” przyznany przez Europejski Urząd Patentowy.
02.03.2018

Polski system wspomagający bezpieczeństwo w ruchu morskim trafi na promy

System nawigacyjny zapobiegający kolizjom w ruchu morskim Navdec, opracowany przez naukowców z Akademii Morskiej w Szczecinie, trafi na promy Polferries. Polski operator jest pierwszym, który komercyjnie wykorzysta system.
18.12.2016

Navdec na pokładach promów Polferries

Innowacyjny system autorstwa naukowców Akademii Morskiej w Szczecinie trafi na pokłady wszystkich promów Polferries. Umowa pomiędzy Polską Żeglugą Bałtycką a spółką Sup4Nav – operatorem systemu Navdec – została podpisana w czwartek 8 grudnia w Kołobrzegu.
12.12.2016

Nowatorskie rozwiązania w transporcie morskim

W transporcie morskim coraz częsciej pojawiają się ciekawe rozwiązania, które są wynikiem rozwoju technologicznego. Fundacja Kongres Morski postanowiła zebrać kilka z nich, aby pokazać, iż także w gospodarce morskiej tworzy się nowatorskie przedsięwzięcia (infografika poniżej).
07.08.2015

Projekt polskiej firmy przełomem na globalnym rynku

Polska firma Sup4Nav przygotowała innowacyjne rozwiązanie minimalizujące ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego. Opracowała oprogramowanie, które na bazie informacji z urządzeń i systemów nawigacyjnych, przeprowadza analizę sytuacji i wyznacza bezpieczną trasę statku. W sytuacji zagrożenia kolizją, system sugeruje jaki manewr należy wykonać, aby jej uniknąć. Projekt został doceniony przez Komisję Europejską i otrzymał 50 tys. euro dotacji w ramach prestiżowego programu Instrument dla MŚP (H2020).
27.07.2015

Projekt polskiej firmy może być przełomem na globalnym rynku morskim

Polska firma Sup4Nav przygotowała innowacyjne rozwiązanie minimalizujące ryzyko wystąpienia błędu ludzkiego. Opracowała oprogramowanie, które na bazie informacji z urządzeń i systemów nawigacyjnych, przeprowadza analizę sytuacji i wyznacza bezpieczną trasę statku. W sytuacji zagrożenia kolizją, system sugeruje jaki manewr należy wykonać, aby jej uniknąć. Projekt został doceniony przez Komisję Europejską i otrzymał 50 tys. euro dotacji w ramach prestiżowego programu Instrument dla MŚP (H2020).
10.07.2015

System NAVDEC pływa już na 12 statkach

NAVDEC jest opracowanym na Wydziale Nawigacyjnym AM w Szczecinie i wdrażanym przez spółkę Sup4Nav systemem wspomagania decyzji w rozwiązywaniu sytuacji kolizyjnych na morzu.
10.06.2015

Akademia Morska z nagrodą

Spółka Sup4Nav, czyli zespół pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie, otrzymała drugą nagrodę w konkursie Galileo Masters. Doceniono jej system NAVDEC. Projekt zajął także drugie miejsce w ogólnoeuropejskiej kategorii University Challenge (wśród ponad 400 aplikacji zgłoszonych z 26 krajów).
04.03.2015

Druga nagroda Galileo dla systemu nawigacji AM w Szczecinie

Zakończyła się druga edycja konkursu Galileo Masters 2014. W jego polskiej edycji zespół pracowników Akademii Morskiej w Szczecinie – spółka Sup4Nav otrzymała drugą nagrodę za opracowanie systemu NAVDEC. Projekt zajął także II miejsce w ogólnoeuropejskiej kategorii University Challange (wśród ponad 400 aplikacji zgłoszonych z 26 krajów).
03.03.2015

Zagłosuj na wynalazek Akademii Morskiej w Szczecinie! Konkurs POLSKI WYNALAZEK 2014

NAVDEC – system wspomagania decyzji nawigacyjnych na statku, stworzony przez zespół naukowców Akademii Morskiej w Szczecnie znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu „Polski Wynalazek”. Nagrodą jest 50 000 złotych.
02.04.2014

Przedsiębiorczy naukowcy z Akademii Morskiej w Szczecinie

Nawigacyjny system wspomagania decyzji na statku morskim (NAVDEC) to innowacja na skalę światową, opracowana przez pracowników Wydziału Nawigacyjnego szczecińskiej Akademii Morskiej. W październiku br. naukowcy założyli spółkę Sup4Nav w celu wdrożenia innowacyjnego systemu do produkcji. Prace nad rozwojem wynalazku prowadzone będą w Technoparku Pomerania, który w ramach programu inkubacji obejmie młodą firmę wsparciem biznesowym.
10.10.2013

59 sesja Podkomitetu ds. Bezpieczeństwa Żeglugi (NAV) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO), Londyn 2013.

W dniach 2-6.09.2013 r. w Londynie odbyła się 59 sesja Podkomitetu ds. Bezpieczeństwa Żeglugi (NAV) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).
12.09.2013

Akademia Morska w Szczecinie ma pierwszą umowę licencyjną na wynalazek o wartości ponad 250 000 €

Uczelnia, jako pierwsza na Pomorzu Zachodnim, udzieliła licencji swoim pracownikom naukowym - twórcom technologii wycenionej na ponad 250 000 euro. Licencja umożliwi im utworzenie z partnerem biznesowym spółki i wprowadzenie na rynek systemu NAVDEC (nawigacyjny system wspomagania decyzji).
12.07.2013

Nowatorskie projekty szczecińskich naukowców

Naukowcy z Akademii Morskiej w Szczecinie opracowali nawigacyjny system wspomagania decyzji na statku Navdec. To pierwsze na świecie narzędzie, które dostarcza nawigatorowi informacji i pomaga podjąć właściwe decyzje.
25.06.2013

Innowacyjny system NAVDEC prezentowany na forum IMO

W dniach 2-6.07.2012 r. w Londynie odbyła się 58 sesja Podkomitetu ds. Bezpieczeństwa Żeglugi (NAV) Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).
10.07.2012

Akademia Morska na hanowerskich targach CeBIT

W dniach 6-10.03.2012 Akademia Morska w Szczecinie wzięła udział w najważniejszych międzynarodowych targach technologii informatycznych i przemysłu cyfrowego CeBIT 2012 w Hanowerze. Tematem przewodnim targów było „Bezpieczeństwo w świecie cyfrowym" (Managing Trust).
14.03.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.