• <

Wynik wyszukiwania - "mauretania" - Wiadomości

Migranci wykorzystują nowy szlak tranzytowy do UE. Dziennie giną na nim 32 osoby

Migranci ze środkowego Sahelu i Zatoki Gwinejskiej coraz częściej wybierają na swoją ryzykowną podróż szlak wiodący przez Nawazibu, miasto portowe w północno-zachodniej Mauretanii. Ryzykowną, ponieważ statystycznie dziennie giną na tym szlaku 32 osoby.
13.06.2024

Brazylia. Do północnego wybrzeża kraju dopłynęła łódź z Mauretanii z 9 martwymi pasażerami

Co najmniej 9 afrykańskich imigrantów zginęło na oceanie podczas przeprawy łodzią, która dobiła do brzegów północnej Brazylii - poinformował w sobotę miejscowy portal UOL. Jednostka, jak wynika z policyjnego śledztwa, płynęła z Mauretanii przez kilka do kilkunastu tygodni, spychana prądem morskim na południe.
21.04.2024

Afryka odnotowuje wzmożone zapotrzebowanie na bunkier

Statki przekierowane z Morza Czerwonego opływają praktycznie cały kontynent afrykański. Z tego powodu w wielu tamtejszych portach zaroiło się od oceanicznych jednostek. Zanotowano także wzmożone zapotrzebowanie na operacje bunkrowania.
18.01.2024

Zielony wodór w Mauretanii. Firmy z USA i Francji rozpoczynają badania

Chariot i Total Eren wykonają wspólnie badania wstępne nad użyciem zielonego wodoru w Mauretanii. W tym celu obie firmy stworzyły konsorcjum, które będzie odpowiadać za największy w Afryce projekt zielonego wodoru.
06.09.2022

Mauretania stawia na produkcję wodoru. Pomoże fotowoltaika i farmy morskie

Afrykański koncern energetyczny Chariot rozpoczął współpracę z Mauretanią, aby wesprzeć jej cel, jakim jest zostanie światowym liderem w produkcji ekologicznego wodoru. Być może zielone paliwo będzie powstawało na bazie energii pochodzącej z pierwszej morskiej farmy wiatrowej.
30.09.2021

Ukończona w Polsce Willem van Rubroeck z pierwszym zadaniem w Mauretanii

Pogłębiarka frezująco-ssąca Willem van Rubroeck, rozpoczęła swoje pierwsze zadanie w Mauretanii. W stolicy kraju, Nawakszut, statek pracuje dla dewelopera ARISE Mauretania, przy pogłębieniu kanału, basenu portowego i nowego nabrzeża obok nowego terminalu portowego ARISE.
03.06.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.