• <

Wynik wyszukiwania - "lotos serwis" - Wiadomości

NGLMachining – postój remontowy Lotos 2022

Kolejny raz zespół NGLMachining bierze udział w pracach prowadzonych na terenie rafinerii Lotos w ramach postoju remontowego 2022. To jednocześnie kontynuacja remontu rozpoczętego jeszcze w 2021 roku. Aktualnie realizowany, drugi etapu remontu, objął 50 z 65 instalacji: w tym 1000 aparatów, 1700 rurociągów, 5300 urządzeń automatyki i 750 urządzeń elektrycznych.
21.03.2022

Nowy nalewak w rafinerii LOTOSU obsłuży 120 cystern na dobę

Pandemia nie wpływa na realizację planów rozwojowych Grupy LOTOS. Jeszcze w tym roku uruchomiony zostanie nowy nalewak bramowy o wydajności 2,2 mln ton paliwa rocznie − oleju napędowego lub benzyny. Przełoży się to na lepsze wyniki sprzedażowe gdańskiego koncernu w kolejnych latach.
07.10.2020

Lotos z nowym żurawiem - to największy dźwig w rafinerii

Nowy żuraw Grove GMK5180L-1 zasili park maszynowy spółki LOTOS Serwis. Dźwig będzie wykorzystywany przy remontach oraz utrzymaniu ruchu na terenie rafinerii Grupy LOTOS. Gdański koncern kupił sprzęt od Zeppelin Polska, jedynego dystrybutora maszyn firmy Grove w Polsce.
21.08.2020

LOTOS buduje drugi polski gazociąg na Bałtyku

LOTOS Petrobaltic rozpoczął kolejny etap budowy 75-kilometrowego gazociągu łączącego centrum produkcyjne na bałtyckim złożu B8 z elektrociepłownią spółki Energobaltic we Władysławowie. Położony na dnie Bałtyku rurociąg jest teraz zabezpieczany betonowymi matami. Zadanie wykonuje statek wielozadaniowy Sylur.
02.10.2018

Zlecenie dla GSG Towers. W gdańskiej stoczni zbudują 15 wież dla potentata rynku energii wiatrowej

Spółka GSG Towers, działająca na terenie Stoczni Gdańskiej, dostała od jednego z największych operatorów światowego rynku energii odnawialnej zlecenie na budowę 15 naziemnych wież wiatrowych. Produkcja rozpocznie się już w pierwszej połowie 2018 roku. Nazwy zleceniodawcy nie rozgłasza się ze względu na towarzyszącej zamówieniu umowie o poufności. Wiadomo tylko, że produkcja w końcu trafi na Ukrainę w ramach dużego projektu, wspierającego rozwój ukraińskiej energetyki wiatrowej.
03.01.2018

Potencjał polskiej gospodarki morskiej przyciąga zagranicznych inwestorów (foto, wideo)

Potencjał polskich stoczni i zakładów produkcyjnych przyciąga zagranicznych inwestorów i wcale nie trzeba ich specjalnie zachęcać – powiedział w rozmowie z portalem GospodarkaMorska.pl podczas pierwszego dnia targów BALTEXPO Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej. Dowodem na to memorandum o współpracy podpisane pomiędzy Portem Gdańsk a Hamad Port, otwartym na początku miesiąca największym portem na Bliskim Wschodzie. Jak podkreślił szef resortu, Polska chce rozwijać współpracę przede wszystkim w zakr
11.09.2017

Baltexpo 2017: List intencyjny w sprawie stworzenia podstacji transformatorowej offshore

11 września 2017 rokuw ramach Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo 2017 w Gdańsku podpisano list intencyjny rozpoczynający prace nad utworzeniem konsorcjum firm zainteresowanych stworzeniem polskiego łańcucha dostaw dla projektu "W pełni wyposażonej podstacji transformatorowej na morskie farmy wiatrowe".
11.09.2017

Nie widać końca sporów w Lotosie

Dobiegł końca pierwszy z dwóch sporów zbiorowych o wynagrodzenia w Grupie Lotos. Dotąd trwa jednak jeszcze spór o wzrost wynagrodzeń w 2017 roku. Dodatkowo podobne spory zbiorowe trwają w innych spółkach Lotosu: Lotos Paliwa, Lotos Kolej, Lotos Straż, Lotos Serwis, Lotos Asfalt, Lotos Ochrona oraz Lotos Lab.
18.04.2017

Związkowcy z Lotosu grożą strajkiem włoskim

Nasilają się protesty pracowników w Lotosie. Do związkowców z Grupy Lotos, które weszły w spór zbiorowy, dołączyli pracownicy z Lotos Serwis, Lotos Asfalt, Lotos Ochrona i Lotos Paliwa, Lotos Kolej, Lotos Straż oraz Lotos Lab.
29.03.2017

Projekt EFRA przekroczył półmetek

Zaawansowanie całego Projektu EFRA, czyli budowy wielkiego kompleksu instalacji w rafinerii Grupy LOTOS, przekroczyło półmetek, uwzględniając projektowanie, dostawy i prace budowlano-montażowe. Potężny dźwig ustawił na fundamentach i konstrukcjach żelbetowych największe oraz najcięższe aparaty, w tym m.in.: dwa reaktory instalacji koksowania DCU (ważące 290 ton każdy) i kolumnę destylacji hydrowaksu (ważącą 300 ton). Zakończyła się spektakularna operacja Projektu EFRA, tzw. heavy lifting. Przy budowie instalacji pracują głównie p
03.03.2017

Budowa projektu EFRA zimą nie zwalnia tempa

Na początku stycznia 2017 zaawansowanie całego Projektu EFRA przekroczyło 54%, przy planowanym poziomie zaawansowania 37,2%, Nad głównym placem budowy górują dwa nowe kominy. Obok EC trwa prefabrykacja czterech dużych zbiorników sekcji odwadniania koksu.
30.01.2017

Lotos rozmawia m.in. z Amerykanami w sprawie dostaw ropy

Lotos rozmawia z Amerykanami na temat dostaw ropy. Jednocześnie prowadzi rozmowy z innymi dostawcami, m.in. Iranem - poinformował w czwartek p.o. prezesa Grupy Lotos Marcin Jastrzębski.
15.12.2016

Rurociągi dla Projektu EFRA – umowa z KB Pomorze

Gdańska firma KB Pomorze wykona dla LOTOSU w ramach Projektu EFRA 126 rurociągów między-obiektowych oraz rurociąg gazu ziemnego. 17 sierpnia w siedzibie Grupy LOTOS podpisana została trójstronna umowa między KB Pomorze a Grupą LOTOS i LOTOS Asfalt. Wartość inwestycji – 46,4 mln zł, z czego ok. 34 mln zł to wartość prac wykonanych dla GL, a ok 12 mln – dla LA. To jedna z większych i jedna z ostatnich już umów Projektu EFRA.
22.08.2016

Projekt EFRA LOTOSU ruszył pełną parą

W rafinerii w Gdańsku ruszyły prace ziemne związane z budową głównych instalacji Projektu EFRA. Rozpoczęto umacnianie gruntu czyli palowanie pod instalację produkcji wodoru (HGU) oraz prace na terenie budowy kompleksu koksowania, w ramach którego powstaną instalacje opóźnionego koksowania (DCU) i odsiarczania benzyny (CNHT).
06.04.2016

Lotos nie wyklucza sprzedaży kolejnych spółek

Spółka Lotos Kolej to nie jedyna firma z grupy kapitałowej Grupy Lotos, która może w tym roku zmienić właściciela. W grę wchodzą także takie podmioty jak Lotos Lab, Lotos Serwis, Lotos Biopaliwa oraz Energobaltic i Miliana Shipping z grupy Lotos Petrobaltic.
19.02.2015

LOTOS Serwis podpisał list intencyjny z PRS nt. współpracy

Znaczący wzrost zaangażowania i perspektywę nowych kontraktów w zakresie modernizacji obiektów offshore gwarantuje podpisanie listu intencyjnego o współpracy między spółkami LOTOS Serwis a Polskim Rejestrem Statków.
25.04.2014

Lotos wydobędzie więcej ropy spod Bałtyku

Lotos Petrobaltic, spółka odpowiedzialna za poszukiwania i wydobycie ropy na Bałtyku, uruchomiła na złożu B3 instalację pozwalającą wtłaczać wydobytą wraz z ropą wodę z powrotem do złoża. Pozwoli to wydobyć ze złoża nawet o 4 mln ropy więcej.
14.08.2012

Ekologiczna inwestycja LOTOS Petrobalticu: woda wraca do złoża

Woda bardzo często towarzyszy w złożu ropie naftowej i razem z nią jest wydobywana na powierzchnię. Tu pojawiają się problemy z jej utylizacją. LOTOS Petrobaltic potrafił je rozwiązać – i to z podwójnym sukcesem: wody złożowe nie zagrażają środowisku i są wykorzystywane do podniesienia produktywności złoża B3.
24.07.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.