• <

Wynik wyszukiwania - "farmy offshore" - Wiadomości

Port we Władysławowie poza KPO?

Mimo dobrych warunków infrastrukturalnych w porcie oraz świetnej lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej oraz dróg dojazdowych z całego kraju, port we Władysławowie obecnie nie jest objęty dotacją z Krajowego Planu Odbudowy. Tymczasem w porcie zakontraktowane są inwestycje jednego z czołowych inwestorów w morską energetykę wiatrową.
08.04.2024

Litwa coraz bliżej aukcji dla pierwszej farmy offshore wind. W planie kolejny projekt

Litewski rząd zatwierdził zmiany w ustawach o OZE i energii elektrycznej określające warunki aukcji związanej z budową kolejnej morskiej farmy wiatrowej o mocy do 700 MW.
20.11.2022

Norweski Instytut Geotechniczny zabezpiecza prace dla holenderskiej farmy offshore

Norweski Instytut Geotechniczny (NGI) wygrał kontrakt na przeprowadzenie badań dla projektu morskiej farmy wiatrowej IJmuiden Ver Wind Farm Zone (IJVWFZ) w holenderskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Północnym. Prace będą dotyczyć stworzenia modelu dla morza oraz badań geotechnicznych.
21.10.2022

Początki MEW we Francji. EDF Renewables i polsko-francuski dzień offshore

Saint-Nazaire to pierwsza otwarta we Francji morska farma wiatrowa. Jej budowa trwała ponad dziesięć lat i ostatecznie stała się success story jej dewelopera, firmy EDF Renewables. We wtorek 13 września w Gdańskim Inkubatorze STARTer polska branża morska mogła wysłuchać i zobaczyć, jak powstawała ta dziś będąca jedną z najbardziej nowoczesnych morskich farm wiatrowych w Europie.
15.09.2022

RWE: Local content wpisany w strategię

RWE Renewables jest jednym z deweloperów morskich farm wiatrowych, który nie tylko postrzega polski rynek jako bardzo obiecujący, ale ma też nam wiele do zaoferowania. Spółka, będąca liderem odnawialnych źródeł energii i jednym z wiodących światowych graczy morskiej energetyki wiatrowej, nie tylko rozwija jeden z pierwszych polskich projektów farmy na Bałtyku – F.E.W. Baltic II, ale i pracuje nad kolejnymi inicjatywami, które mogą przysłużyć się zarówno sektorowi, jak i gospodarce.
20.06.2022

RWE złożyło 11 wniosków o przyznanie pozwoleń lokalizacyjnych dla farm wiatrowych na Bałtyku

RWE, drugi co do wielkości gracz w światowej branży offshore i jeden z pięciu największych krajowych operatorów onshore, chce wzmocnić obecność i kontynuować proces zielonej transformacji energetycznej w Polsce.
18.05.2022

PGE i Orsted ruszają z przetargiem na generatory dla wspólnej farmy offshore

PGE i Orsted - partnerzy w projekcie budowy morskich farm wiatrowych na Bałtyku - ogłosiły przetarg na dostawę generatorów turbin wiatrowych dla Morskiej Farmy Wiatrowej Baltica (MFW Baltica), która ma mieć moc do 2,5 GW.
15.09.2021

Na wodach Irlandii powstaną dwie duże farmy offshore wind – Moneypoint i Codling

Irlandia dołącza do peletonu państw rozwijających projekty morskich farm wiatrowych. Na wodach tego kraju powstaną dwie duże elektrownie wiatrowe Moneypoint oraz Codling o łącznej mocy 3 GW.
22.04.2021

Ile potrwa budowa polskich farm wiatrowych na morzu?

PGE zakłada, że budowy pierwszych farm offshore na Bałtyku potrwają maksymalnie po dwa lata - oświadczył prezes spółki Wojciech Dąbrowski. PGE liczy też na budowę specjalistycznych statków w polskich stoczniach oraz uruchomienie specjalnego portu.
11.02.2021

Polska pracuje nad strategią wodorową

Ministerstwo Klimatu tworzy strategię wodorową do 2030 roku, która według zapowiedzi ma trafić do konsultacji jesienią. Rozwój tego rynku w Polsce ma zapewnić bodziec do rozwoju gospodarczego, ale też przyczynić się do transformacji energetycznej i ograniczenia krajowej emisji gazów cieplarnianych. Aby było to możliwe, Polska musi się jednak skupić na tzw. zielonym wodorze, wytwarzanym ze źródeł odnawialnych. Tymczasem na globalnym rynku wodoru już jesteśmy obecni – z roczną produkcją na poziomie ok. 1 mln ton, ale jest to przede
25.08.2020

Polski sektor energetyczny zabiega w Brukseli o środki na transformację. UE dofinansuje morskie farmy wiatrowe na Bałtyku?

Uzależniona w wielkim stopniu od węgla polska energetyka zabiega w Brukseli o środki, które pomogą jej w transformacji, by sektor zmniejszył emisję gazów cieplarnianych. Lobbing przybiera na sile przed ogłoszeniem przez nową KE planów dotyczących Zielonego Ładu.
03.12.2019

Polskie lobby energetyczne zabiega o fundusze unijne. Czas na transformacje w sektorze

Uzależniona w wielkim stopniu od węgla polska energetyka zabiega w Brukseli o środki, które pomogą jej w transformacji, by sektor zmniejszył emisję gazów cieplarnianych. Lobbing przybiera na sile przed ogłoszeniem przez nową KE planów dotyczących Zielonego Ładu.
03.12.2019

Naimski: Polska potrzebuje morskiej energetyki wiatrowej, jak i elektrowni atomowej

Polska potrzebuje zarówno elektrowni jądrowej, jak i morskiej energetyki wiatrowej - powiedział dziennikarzom we wtorek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
15.05.2018

Polski producent kabli chce skorzystać na rozwoju morskiej energetyki wiatrowej

TELE-FONIKA Kable, lider wśród producentów kabli, zamierza w najbliższych latach korzystać na rozwoju OZE, zwłaszcza morskiej energetyki wiatrowej. Już w tej chwili branża offshore jest jednym z głównych odbiorców produkowanych w Polsce kabli, a w ciągu kolejnej dekady jej udział w rynku zielonej energii ma wzrosnąć do ok. 20 proc. Myślenicka spółka znacząco umocniła swoją pozycję w Europie, ale i na rynku globalnym po przejęciu brytyjskiego producenta kabli podmorskich.
07.03.2018

Energetyka na morzu – najefektywniejsze rozwiązanie

Polska potrzebuje zróżnicowanych źródeł energii, które pozwolą na wykorzystanie wszystkich dostępnych dla niej źródeł. Dziś ciągle jeszcze 89% energii generowanej w naszym kraju pochodzi z węgla, tymczasem praktycznie nie wykorzystujemy drugiego z naszych atutów, czyli bałtyckich wiatrów. Warto zacząć o tym rozmawiać również, dlatego, że polskie firmy mają niezbędne doświadczenie i technologie umożliwiające im udział w rozwijaniu morskich farm wiatrowych na Wybrzeżu.
26.01.2018

Niewielkie spowolnienie morskiej energetyki wiatrowej

W 2014 r. w Europie do sieci podłączono 408 turbin wiatrowych na morzu o łącznej mocy 1483 MW. To mniej o 84 MW (5,34 proc.) niż w roku 2013. Łączna moc zainstalowana morskich farm wiatrowych w Europie wynosi obecnie 8045 MW, zlokalizowana jest w 74 elektrowniach w 11 krajach - wynika z danych European Wind Energy Association.
02.02.2015

Amerykanie stawiają na innowacyjne morskie farmy wiatrowe

Amerykański Departament Energii ogłosił, że trzy wybrane, innowacyjne projekty morskich farm wiatrowych dostaną rządową pomoc w wysokości do 47 mln dol. każdy. We wskazanych projektach planuje się użyć nowych technologii, które mają znacząco obniżyć koszty.
09.05.2014

Elektro Plus- „poszukujemy nowoczesnych rozwiązań”

Rozwiązania ułatwiające prace jednostkom obsługującym farmy wiatrowe oraz ograniczające koszty eksploatacji- to trendy wyznaczające rozwój technologii morskich. Firma Elektro Plus z Gdyni uczestniczy w 2 nowatorskich projektach, które mogą okazać się kluczowymi z punktu widzenia interesów armatora.
25.02.2014

Phoenix Poland- „Przecieramy szlaki”

Usługi serwisowe są branżą, w której opinia klienta na długie lata kształtuje markę produktu, firmy oraz rejonu. O działaniach firmy Phoenix Poland zmierzających w kierunku przetarcia szlaków polskim firmom z branży morskiej opowie Mirosław Bułdo, Dyrektor przedsiębiorstwa.
03.01.2013

PGE EO otrzymała warunki przyłączenia farmy offshore

PGE Energia Odnawialna otrzymała od PSE Operator warunki przyłączenia morskiej farmy wiatrowej Baltica-3 o mocy 1045,5 MW - poinformowały spółki.
29.10.2012

Brytyjskie farmy offshore zasilają już 1,8 mln gospodarstw domowych

Wrzesień był przełomowym miesiącem dla brytyjskiej energetyki wiatrowej. Tylko w tym jednym miesiacu trzy projekty z zakresu morskiej energetyki wiatrowej albo właśnie zostały oficjalnie otwarte albo też już zaczęły generować energię.
08.10.2012

Morskie farmy wiatrowe tańsze od elektrowni jądrowych?

Do 2020 roku na polskiej części Bałtyku mają powstać farmy wiatrowe o mocy 500 MW. Na przeszkodzie może stanąć brak odpowiednich regulacji prawnych, niedostateczne wsparcie finansowe i zły stan sieci przesyłowych. Mimo to, ich budowa jest bardziej opłacalna niż elektrowni atomowej – dowodzi branża wiatrakowa.
07.08.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.