• <

Wynik wyszukiwania - "Unimot" - Wiadomości

Grupa Unimot rozpoczęła działalność w zakresie fizycznych dostaw paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police

Kontynuując przyjęty plan rozszerzania działalności w obszarze dostaw paliw żeglugowych i realizując wcześniejsze zapowiedzi w tym zakresie, spółka Unimot Paliwa rozpoczęła działalność na rynku paliw żeglugowych w rejonie portów Szczecin, Świnoujście i Police. Było to możliwe dzięki szybkiej realizacji inwestycji w instalację przeznaczoną dla paliw bunkrowych w szczecińskim terminalu Unimot Terminale. Pierwsza zrealizowana w tym rejonie przez Grupę Unimot dostawa odbyła się 29 maja 2024 r. – w porcie w Szczecinie zabunkrowano jed
04.06.2024

Unimot: 16,7 mln zł zysku netto w I kwartale 2024 r.

Grupa Unimot zanotowała w I kwartale 2024 r. zysk netto w wysokości 16,7 mln zł, prawie 41 mln zł zysku na działalności operacyjnej i przychody ze sprzedaży w wysokości niemal 3 mld zł - poinformowała we wtorek spółka.
28.05.2024

Unimot wynajmuje terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven

Grupa Unimot wynajęła terminal LPG w niemieckim Wilhelmshaven, by przygotować się na embargo na dostawy rosyjskiego LPG od grudnia 2024 r. - poinformowała spółka w środę. Port sąsiadujący z terminalem może przyjąć gazowce o dwukrotnie większej pojemności niż polskie porty - dodano.
22.05.2024

Unimot przygotowuje dodatkową infrastrukturę importową dla LPG

Jeden z głównych sprzedawców LPG - Unimot - przewiduje, że w efekcie sankcji przywóz rosyjskiego gazu płynnego powinien ustać około października. Firma przewiduje z tego powodu czasowe zawirowania na rynku i przygotowuje dodatkową infrastrukturę importową.
24.04.2024

Grupa Unimot rozpoczęła dostawy paliw żeglugowych w polskich portach

Kontynuując przyjętą strategię dywersyfikacji działalności Grupy Unimot, spółka Unimot Paliwa rozpoczęła działalność na rynku paliw żeglugowych w polskich portach. Pierwsza dostawa odbyła się 11 marca 2024 r. – w porcie w Gdyni zatankowana (zabunkrowana*) została jednostka Fairplay VII, należąca do firmy Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. Sp.k. Działalność bunkrowa Grupy Unimot prowadzona będzie w oparciu o dwa z dziewięciu terminali paliwowych należących do Unimot Terminale, zlokalizowanych w Gdańsku i Szczecinie.
13.03.2024

PKN Orlen zakończył realizację środków zaradczych w związku z przejęciem Lotos Terminale przez Unimot

PKN Orlen zakończył realizację środków zaradczych w związku z przejęciem przez Unimot Investments 100 proc. akcji Lotos Terminale - poinformował w piątek PKN Orlen. Unimot zaznaczył w komunikacie, że łączne szacowane zaangażowanie Grupy Unimot w transakcję może wynieść około 450 mln zł.
07.04.2023

Unimot sprowadził ładunek diesla z USA przez Port Gdynia

Grupa Unimot sprowadziła do Polski tankowcem o pojemności 38 tys. ton ładunek oleju napędowego ze Stanów Zjednoczonych - poinformowała w środę spółka. Dodała, że transport został rozładowany we wtorek w Gdyni. Od 5 lutego br. obowiązuje embargo na import paliw z Rosji.
15.02.2023

Unimot nie spodziewa się zakłóceń na rynku po wprowadzeniu embarga na paliwa z Rosji

Największy niezależny importer paliw Unimot od prawie roku przygotowuje się do uniezależnienia od rosyjskich produktów - powiedział PAP wiceprezes spółki Robert Brzozowski. Zaznaczył, że nie spodziewa się większych kłopotów na rynku po wejściu unijnego embarga na paliwa z Rosji.
04.02.2023

Rafineria Gdańska będzie w bazie podmiotów podlegających szczególnej ochronie

Rafineria Gdańska i Unimot 1 stycznia 2023 r. znajdą się w wykazie podmiotów podlegających szczególnej ochronie - wynika z opublikowanego w czwartek na stronach Rządowego Centrum Legislacji rozporządzenia Rady Ministrów z podpisem premiera Mateusza Morawieckiego.
29.12.2022

Unimot uruchamia import oleju napędowego przez terminal w Danii

Unimot, w ramach dywersyfikacji kierunków dostaw paliw i uniezależniania się od importu z Rosji zamówił pierwszą dostawę oleju napędowego z Bliskiego Wschodu, która trafi do Polski w kwietniu przez duński terminal Gulfhavn - poinformowała we wtorek firma.
05.04.2022

PKN Orlen: udziały w rafinerii Lotosu obejmie Saudi Aramco, a część stacji Lotosu kupi MOL [ZDJĘCIA]

Udziały w rafinerii Lotosu obejmie Saudi Aramco, część stacji Lotosu kupi MOL, a logistykę paliw - Unimot - poinformował PKN Orlen w środę na konferencji prasowej.
12.01.2022

Terminal Baltchem w Szczecinie pracuje z Grupą Unimot

Z terminala Zakładów Chemicznych Baltchem S.A. w Szczecinie sprzedawany jest już olej napędowy Grupy Unimot.
16.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.