• <

Wynik wyszukiwania - "Twierdza Wisłoujście" - Wiadomości

Dyrektor Muzeum Gdańska: Twierdza Wisłoujście nie będzie trwałą ruiną

Do tej pory Twierdza Wisłoujście była udostępniana trochę w formie trwałej ruiny. Chcemy, aby był to obiekt całoroczny z przestrzeniami wystawienniczymi – powiedział Dyrektor Muzeum Gdańska Waldemar Ossowski. Obecnie w fortyfikacji trwają intensywne prace budowlane i rewitalizacyjne.
02.08.2023

Twierdza Wisłoujście. Dawne zadaszenie powróci na Fort Carré

Trwa rewaloryzacja zabytkowej Twierdzy Wisłoujście. Muzeum Gdańska podpisało umowę na prace konserwatorskie Wieńca oraz odbudowę zadaszenia w Forcie Carré. Dzięki temu powróci zadaszenie, które zostało usunięte pod koniec XIX wieku. Prace potrwają do 2024 roku, ale już dziś widać pierwsze efekty.
30.08.2022

Twierdza Wisłoujście ponownie otwarta dla zwiedzających

Po zimowej przerwie w środę ponownie otwarta została dla zwiedzających gdańska Twierdza Wisłoujście. Na majówkę gospodarze zabytkowego obiektu przygotowali m.in. pokazy grup rekonstruktorskich oraz prezentacje wyników badań archeologicznych i architektonicznych.
01.05.2019

Majówka z Twierdzą Wisłoujście. Jeden z najmłodszych Pomników Historii otwiera się na zwiedzających

Z okazji otwarcia nowego sezonu turystycznego, Muzeum Gdańska przygotowało wiele atrakcji dla rodzin oraz miłośników historii i archeologii. Od 1 do 5 maja Twierdza Wisłoujście będzie otwarta w godz. 10-18. Z Nowego Portu na teren zabytku dostaniemy się żaglowcem "Baltic Star".
30.04.2019

Bye, bye Twierdza Wisłoujście – do maja 2019

W niedzielę, 30 września, zwiedzający po raz ostatni w tym sezonie weszli w mury Twierdzy Wisłoujście. Muzeum Gdańska we współpracy z lokalnymi grupami rekonstrukcyjnymi, przygotowało na “ostatki” szereg atrakcji nawiązujących do historii obiektu od średniowiecza aż po XIX w.
01.10.2018

Twierdza Wisłoujście: zapowiedź inscenizacji bitwy morskiej

Prawdziwe galeony, działa, dopracowana w szczegółach pirotechnika, lasery i wideomapping 3D - inscenizacja gdańskiej "Bitwy Morskiej", która odbędzie się 13 sierpnia nigdy dotąd nie miała tak spektalularnego przebiegu i nie pochłonęła takich środków finansowych.
11.08.2016

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.