• <

Wynik wyszukiwania - "Sztum" - Wiadomości

GDDiKA podsumowuje inwestycje w 2023 roku na Pomorzu

Rok 2023 był niezwykle bogaty pod względem wykonanych robót, otwieranych odcinków tras, jak i ogłaszanych przetargów dla inwestycji drogowych. Wiele z tych inwestycji, obok usprawnienia transportu drogowego, jest też kluczowa dla sprawnego rozwoju infrastruktury morskiej, w tym terminali przeładunkowych, pozwalając na skuteczniejsze rozładowywanie portów do których przybywa coraz więcej transportów.
02.01.2024

I Kaszubsko-Kociewski Kongres Samorządowy z udziałem branży portowej

Pierwsza edycja wydarzenia, które odbyło się 22 lipca br. w Wejherowie, skupiała się na perspektywach rozwoju Pomorza oraz trwających inwestycjach, zarówno sektora prywatnego, jak i rządowego. Podczas trwania kongresu nie zabrakło tematów dotyczących branży morskiej, poruszanych przez jej przedstawicieli.
24.07.2023

Martwe mewy śmieszki na Jeziorze Zajezierskim w Sztumie padły na ptasią grypę

Od 2 do 4 maja z Jeziora Zajezierskiego w Sztumie strażacy wyłowili 46 mew śmieszek. Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Malborku przesłał próbki do badań w laboratorium Zakładu Higieny Weterynaryjnej Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Gdańsku. Przyczyną śmierci mew okazała się ptasia grypa.
05.05.2023

Obchody 100-lecia Akademii Marynerki Wojennej rozpoczęte

Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni świętuje w tym roku setne urodziny. Inaugurację obchodów rozpoczęto uroczystym apelem, akcją krwiodawstwa i na sportowo. Program dalszych obchodów zapowiada się bogato.
12.01.2022

PiS nie poparł żadnej z poprawek do budżetu na 2021 r. dotyczących ważnych dla Pomorza inwestycji

Wszystkie poprawki opozycji do budżetu na 2021 r. zostały odrzucone hurtem, bez debaty; żaden z posłów PiS nie poparł naszych poprawek, które dotyczyły ważnych dla mieszkańców Pomorza inwestycji - mówiły w poniedziałek w Gdańsku posłanki Koalicji Obywatelskiej.
21.12.2020

50. rocznica Grudnia '70. Osiem pamiątkowych płyt uhonoruje gdańskie ofiary

Pamięć ośmiu zabitych oraz wszystkich innych imiennych i bezimiennych ofiar Grudnia ’70 Miasto Gdańsk uczci specjalnymi tablicami chodnikowymi. Na płytach w różnych miejscach miasta znajdą się imiona i nazwiska ośmiu osób: Józef Widerlik, Bogdan Sypka, Kazimierz Zastawny, Waldemar Rebinin, Jerzy Matelski, Stefan Mosiewicz, Kazimierz Stojecki, Andrzej Perzyński. Przeczytaj biogramy zabitych.
15.12.2020

Przez Bałtyk do domu - bezpieczny powrót

Polska wprowadziła na granicach obostrzenia w ruchu. Wszyscy pasażerowie podlegają kontroli sanitarnej, polegającej na mierzeniu temperatury oraz wypełnieniu karty lokalizacyjnej.
19.03.2020

Rzecznik rządu: w Pomorskiem jako pierwsza powstanie obwodnica Brzezia

Obwodnica omijająca Brzezie będzie pierwszą w Pomorskiem z planowanych pięciu, które mają powstać w ramach rządowego programu budowy 100 obwodnic w całym kraju. W ciągu dwóch lat ten 5-kilometrowy odcinek będzie zrealizowany – mówił w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller.
10.02.2020

FBSerwis ponownie wybrana przez Port Gdańsk

FBSerwis podpisała umowę na obsługę Portu Gdańsk. Umowa zawarta na okres 48 miesięcy obejmuje obsługę eksploatacyjno-ruchową i utrzymanie sprawności technicznej infrastruktury elektroenergetycznej. Wartość umowy to prawie 20 mln złotych brutto.
05.03.2019

Sto lat temu - w Boże Narodzenie - do Gdańska przypłynął Ignacy Jan Paderewski

W Boże Narodzenie 1918 roku Ignacy Jan Paderewski przybył do Gdańska, korzystając z pomocy brytyjskiej misji wojskowej.
26.12.2018

Gdynia: Pochowano dziewięciu marynarzy – ofiary zbrodni komunistycznych

Na Cmentarzu Marynarki Wojennej pochowano w piątek dziewięciu oficerów, podoficerów i marynarzy - ofiary zbrodni komunistycznych. Żegnamy ich tak, jak zwykliśmy żegnać bohaterów wolnej Polski - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym w czasie uroczystości.
30.06.2018

Trwają przygotowania do pochówku zasłużonych dla Polski

Obrońcy Helu, uczestnicy wojny polsko-bolszewickiej, żołnierze Armii Krajowej i organizacji podziemnych. Walczyli w obronie Polski. Po wojnie oskarżono ich o zbrodnie, których nie popełnili, za co zostali straceni lub byli więzieni. Teraz szczątki tych oficerów, podoficerów i marynarzy - ofiar zbrodni komunistycznej spoczną w Kwaterze Pamięci na cmentarzu Marynarki Wojennej w Gdyni. Uroczysty pogrzeb państwowy odbędzie się w piątek, 29 czerwca. Dzień wcześniej w tym samym miejscu pochowane zostaną trzy małżonki oficerów M
26.06.2018

Majowe Białe Poniedziałki

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku i podległe mu placówki w Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Tczewie i Wejherowie w dniach: 7, 14, 21 i 28 maja organizują skierowane do lekarzy Białe Poniedziałki.
07.05.2018

65 lat temu zmarł w więzieniu współtwórca Marynarki Wojennej kontradmirał Adam Mohuczy

65 lat temu, 7 maja 1953 roku, zmarł w więzieniu w Sztumie współtwórca Marynarki Wojennej po I wojnie kontradmirał Adam Mohuczy. Był uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej 1920 roku i kampanii wrześniowej. W PRL skazany został na 13 lat więzienia pod fałszywym zarzutem sabotażu.
07.05.2018

Gdynia: W Akademii Marynarki Wojennej upamiętniono kontradm. Mohuczego

W Bibliotece Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni odsłonięto w piątek tablicę upamiętniającą kontradm. Adama Mohuczego – jednego z twórców polskiej Marynarki Wojennej zmarłego w 1953 r. w więzieniu, do którego trafił po skazaniu na podstawie fałszywych zarzutów.
09.03.2018

Uroczystość poświęcona adm. Mohuczemu i posiedzenie Rady Budowy Okrętów

W piątek, 9 marca 2018 roku o godz. 13.00 w Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci kontradmirała Adama Mohuczego. Wydarzenie rozpocznie prelekcja dr. Andrzeja Drzewieckiego pt: „Kontradmirał Adam Mohuczy w pokoleniowej pamięci historycznej”, po której nastąpi odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej. Wcześniej, od godz. 09.00 w Audytorium Biblioteki Głównej przeprowadzone zostaną obrady Rady Budowy Okrętów, która obchodzi jubileusz 5- lecia powstania.
07.03.2018

Jesteś pracodawcą i planujesz zatrudnić cudzoziemca? Zrób to zgodnie z nowymi przepisami

Cudzoziemcy, w szczególności obywatele Ukrainy, chcą u nas pracować i zamieszkać na stałe. Jak stworzyć im godne warunki pracy, a do tego zrobić to zgodnie z literą prawa? Podczas spotkań w 7 miastach pracodawcy dowiedzą się, jak nie popełnić błędu przy zatrudnianiu cudzoziemców, a jeśli w ich firmach brakuje rąk do pracy, uzyskają pomoc w znalezieniu wykwalifikowanej kadry.
26.02.2018

Około 1,5 tysiąca ofert pracy w branży stoczniowej

Około 1,5 tysiąca ofert pracy przedstawili w środę pracodawcy podczas Targów Pracy Branży Stoczniowej w Gdańsku. Zorganizowane po raz pierwszy przez Powiatowy Urząd Pracy targi cieszyły się dużym zainteresowaniem.
18.09.2013

Portami i przystaniami na Żuławach Wiślanych będzie zarządzać jedna spółka

Pętla Żuławska, projekt turystyczny powstały w oparciu o zmodernizowane porty i przystanie w rejonie Delty Wisły i Zalewu Wiślanego doczekał się nowej odsłony.
05.06.2013

Do 2016 r. ma powstać 11 farm wiatrowych o mocy 1576 MW

W woj. pomorskim do 2016 r. ma powstać 11 farm wiatrowych o mocy 1576 MW. Jak poinformował urząd marszałkowski w Gdańsku, obecnie w regionie działa 28 farm o łącznej mocy 272 MW. W wielu miejscach lokalna społeczność protestuje przeciwko planom inwestycji.
25.03.2013

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.