• <

Wynik wyszukiwania - "Grupa Lotos" - Wiadomości

Rosną nakłady Orlenu na inwestycje w segmencie wydobycia ropy i gazu

Nakłady Orlenu związane z rozwojem własnego wydobycia ropy naftowej i gazu ziemnego wyniosły po trzecim kwartale tego roku 4 mld zł. Jak podał Orlen, to o 25 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego wydały na ten cel spółki, które tworzą obecnie multienergetyczny koncern.
14.12.2023

Sasin: celem jest jak najszybsze zdywersyfikowanie dostaw ropy do Czech, aby wyeliminować surowiec z Rosji

Naszym celem jest jak najszybsze zdywersyfikowanie dostaw ropy naftowej do Czech, gdzie w ramach Grupy Orlen działa koncern Unipetrol, aby całkowicie wyeliminować surowiec z Rosji - powiedział we wtorek wicepremier Jacek Sasin po spotkaniu z ministrem przemysłu Czech Josefem Sikelą.
23.05.2023

Prezes PKN Orlen: przejęcia Energi, Lotosu i PGNiG, aby przeprowadzić transformację energetyczną w Polsce

PKN Orlen stworzył koncern multienergetyczny, przejmując Grupę Energa, Grupę Lotos i PGNiG, aby przeprowadzić w Polsce transformację energetyczną - podkreślił w czwartek prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Dodał, że dzięki tym fuzjom, koncern może stabilizować sytuację paliwowo-gazowo-energetyczną w kraju.
11.05.2023

Lotos: wielkość nakładów inwestycyjnych w 2022 r. zbliży się do 2 mld zł

Grupa Lotos zakłada wielkość nakładów inwestycyjnych w 2022 r. zbliżoną do 2 mld zł. To efekt przesunięcia części środków związanych z realizacja projektu Hydrokrakingowego Bloku Olejowego (HBO) - poinformowała Grupa Lotos w środę.
23.03.2022

Grupa Lotos. Wyniki finansowe koncernu w 2021 roku

Mimo zmiennego otoczenia makroekonomicznego wywołanego pandemią Grupie Kapitałowej LOTOS udało się zachować dyscyplinę bilansową i osiągnąć wysokie przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. Spółka skutecznie optymalizowała pracę zakładu, zarówno po stronie doboru wsadu oraz nośników energii, jak i struktury uzysków rafinerii.
23.03.2022

Obajtek: chcemy przejąć Grupę Lotos na przełomie czerwca i lipca

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zadeklarował, że spółka chciałaby przejąć Grupę Lotos na przełomie czerwca i lipca. Zapowiedział też przyspieszenie prac nad połączeniem z PGNiG.
14.03.2022

Grupy Lotos i Azoty opracowały Zieloną Księgę. Chcą ograniczać emisję CO2

Zielona Księga obejmuje rekomendacje na temat zmian przepisów umożliwiających uruchomienie w Polsce projektów CCS (Carbon Capture and Storage). Chodzi o to by realizować je w sposób komercyjny i na wielką skalę. CCS to technologia zapobiegania emisji dużych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Dokument zaprezentowali we wtorek 2 listopada jej twórcy - Grupa Lotos i Grupa Azoty. Eksperci opowiedzieli, na czym polega proces CCS, kto na nim skorzysta i jakie są bariery prawne.
02.11.2021

Grupa Lotos: uchwały NWZ to kamień milowy w procesie połączenia z PKN Orlen

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Grupy Lotos zgodziło się na zaproponowane przez zarząd spółki zmiany reorganizacyjne w ramach Grupy Kapitałowej Lotos, to kolejny kamień milowy w procesie połączenia z PKN Orlen i wspólnej budowy koncernu multienergetycznego - podała w czwartek spółka.
14.10.2021

Grupa Lotos. Wynik za kwartał najlepszy w historii

II kwartał 2021 przyniósł Grupie Lotos 1,06 miliarda zysku netto. – To najlepsze wyniki w historii grupy – powiedział wiceprezes Jarosław Wróbel.
13.08.2021

Zysk netto Grupy Orlen za 2020 r. wyniósł ponad 2,8 mld zł

Zysk netto Grupy Orlen za 2020 r. wyniósł ponad 2,8 mld zł wobec prawie 4,3 mld zł w 2019 r. – podał PKN Orlen w skonsolidowanym raporcie rocznym. Wcześniej, po czterech kwartałach 2020 r., spółka oznajmiła, że w tym czasie zysk Grupy wyniósł 3,4 mld zł. Zmiana oznacza, że wynik zrewidowano.
15.04.2021

Rafineria Grupy Lotos będzie wyremontowana

Mają zaledwie 17 dni na gruntowny przegląd kilkuset aparatów i urządzeń rafineryjnych. Mostostal Pomorze podpisał umowę z Grupą LOTOS na wykonanie prac podczas postoju remontowego WIOSNA 2021 i 2022. To bardzo wymagające zadanie pod względem organizacyjnym i technicznym. Choć termin wykonania projektu jest krótki, receptą na sukces jest odpowiednie przygotowanie, a te w Mostostal Pomorze już trwają.
13.08.2020

Rada Nadzorcza Lotosu odwołała wiceprezesa

Rada Nadzorcza Grupy Lotos odwołała z dniem 30 lipca tego roku wiceprezesa Jarosława Kawulę ze składu zarządu – poinformowała spółka we wczorajszym komunikacie.
31.07.2020

PKN Orlen po przejęciu Grupy Lotos stworzy paliwowo-energetycznego giganta. Obajtek: „To krytyczny element planu transformacji”

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek ogłosił w środę (12 stycznia), że saudyjski koncern Saudi Aramco przejmuje 30 proc. udziałów gdańskiej rafinerii Lotos, węgierski MOL 417 stacji, a polski Unimot – bazy paliw. – Przedstawiamy dziś partnerów, którzy zagwarantują nam rozwój i w Polsce, i na świecie. Same umowy z Aramco są ważniejsze niż fuzja z Lotosem – powiedział Obajtek.
12.01.2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.