• <

Wynik wyszukiwania - " Unia Europejska" - Wiadomości

Rząd przygotowuje zmiany, które mają poprawić konkurencyjność przedsiębiorstw żeglugowych

Rząd przygotowuje zmiany w prawie, które mają m.in. poprawić konkurencyjność przedsiębiorstw żeglugowych, umożliwi im też zaopatrywanie się w obowiązkowe na okręcie leki - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych rządu.
17.06.2024

WWF pozwało rząd Norwegii za zgodę na górnictwo głębinowe

WWF, jedna z największych organizacji ekologicznych na świecie, zarzuciła rządowi Norwegii naruszenie prawa przy wydawaniu zgody na podmorskie badania, które są wstępem do rozpoczęcia górnictwa głębinowego dna oceanicznego. Do sądu w Oslo trafił pozew w tej sprawie.
24.05.2024

MSZ wyraziło solidarność z Estonią, Finlandią i Litwą w związku z prowokacjami Rosji dot. granic

MSZ wyraziło w piątek solidarność z Estonią, Finlandią i Litwą, w związku z prowokacjami, jakie nasiliła Rosja na granicach Unii Europejskiej w tych krajach. "Nasi sojusznicy zachowują spokój i rozwagę, wspólnie uważnie monitorujemy sytuację" - podkreślił resort dyplomacji.
24.05.2024

Unimot przygotowuje dodatkową infrastrukturę importową dla LPG

Jeden z głównych sprzedawców LPG - Unimot - przewiduje, że w efekcie sankcji przywóz rosyjskiego gazu płynnego powinien ustać około października. Firma przewiduje z tego powodu czasowe zawirowania na rynku i przygotowuje dodatkową infrastrukturę importową.
24.04.2024

Orlen otrzymuje 62 mln euro na rozwój infrastruktury wodorowej

W ramach europejskich inicjatyw na rzecz czystej energii, ORLEN uzyskał bezzwrotną dotację w wysokości 62 milionów euro na rozbudowę sieci stacji tankowania wodorem i stworzenie hubu wodorowego w Szczecinie.
18.04.2024

Szef MSWiA: nowy patrolowiec odebrany przez Morski Oddział Straży Granicznej

Nowy patrolowiec został już odebrany przez Morski Oddział Straży Granicznej – poinformował w sobotę na platformie X szef MSWiA Mariusz Kamiński. Jednostka będzie służyć głównie na Morzu Bałtyckim.
23.09.2023

Energetyka morska w UE: cele i wyzwania

Europejski Trybunał Obrachunkowy opublikował sprawozdanie, które wskazuje, że skutki rozwoju produkcji energii z morskich źródeł odnawialnych nie są jednoznacznie pozytywne. Mimo że działania i finansowanie UE przyczyniły się do rozwoju sektora energetyki morskiej zgodnie z celami klimatycznymi i energetycznymi, jakie Unia wyznaczyła sobie na przyszłość, istnieją istotne wyzwania, które wymagają uwagi.
19.09.2023

Komisarz UE: eksport produktów rolnych z Ukrainy najlepiej korytarzami solidarnościowymi przez Morze Czarne

Komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski podkreślił po zakończeniu nieformalnego spotkania unijnych ministrów rolnictwa, że po wyjściu Rosji w połowie lipca z umowy zbożowej optymalny eksport produktów rolnych z Ukrainy przez Morze Czarne jest możliwy tylko korytarzami solidarnościowymi.
06.09.2023

Międzynarodowa akcja służb. 2,7 tony kokainy przejęte ze statku na Atlantyku

Międzynarodowa operacja służb doprowadziła do rozbicia bałkańskiego kartelu narkotykowego. W jej ramach na Oceanie Atlantyckim przejęty został transport 2,7 tony kokainy o wartości ponad miliarda złotych - poinformowało CBŚP, które uczestniczyło w działaniach.
01.09.2023

Sytuacja międzynarodowa pogarsza się, coraz więcej ludzi ucieka z Afryki

Pogorszenie się sytuacji międzynarodowej popycha coraz więcej ludzi do ucieczki z Afryki i poszukiwania miejsca w Europie poprzez szlak bałkański i Morze Śródziemne - tak obecny, niespotykany dotąd w takiej skali napływ migrantów do Włoch skomentował szef włoskiego MSZ, wicepremier Antonio Tajani. Jego zdaniem potrzebne są działania ze strony Unii Europejskiej
27.08.2023

Ocean Viking uratował w ciągu 42 godzin ponad 500 migrantów

Francuska organizacja charytatywna SOS Mediterranee poinformowała w piątek, że statek Ocean Viking uratował w ciągu 42 godzin ponad 500 migrantów na Morzu Śródziemnym, na południowy zachód od włoskiej wyspy Lampedusa, a operacje ratunkowe nadal trwają.
11.08.2023

EIA: Eksport rosyjskiego gazu do Europy jest najniższy od 40 lat

Między styczniem a lipcem eksport gazu z Rosji do Unii Europejskiej oraz Wielkiej Brytanii za pomocą rurociągów był o 40 proc. niższy niż w analogicznym okresie w 2021 roku i o 50 proc. niższy od średniej w latach 2017-2021. W połowie lipca 2022 roku eksport spadł do poziomu 0,03 mld metrów sześciennych dziennie (mld m3/d), co jest najniższym poziomem od prawie 40 lat.
19.08.2022

Szczyt Ukraina-UE: Ukraina ma pozostawać państwem tranzytowym gazu

Ukraina pozostaje i ma pozostawać państwem tranzytowym gazu - oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen we wtorek w Kijowie podczas szczytu Ukraina-UE. KE analizuje różne scenariusze zagwarantowania dostaw gazu na Ukrainę - dodała.
12.10.2021

Czy Nord Stream 2 docelowo osłabi UE?

Gazociąg Nord Stream 2 łączący Rosję z Niemcami po dnie Bałtyku to projekt polityczny, który docelowo wpłynie na osłabienie Unii Europejskiej, twierdzi we wtorek hiszpański dziennik online “El Independiente”.
12.10.2021

Komisja Europejska: gazociąg Nord Stream 2 nie jest we wspólnym interesie UE

Gazociąg Nord Stream 2 nie jest we wspólnym interesie UE - powiedział w czwartek na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik Komisji Europejskiej ds. energetyki Tim McPhie, komentując niemiecko-amerykańskie porozumienie ws. kontrowersyjnego projektu infrastrukturalnego. Powtórzył tym samym znane stanowisko KE w tej sprawie.
22.07.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.