• <

Wynik wyszukiwania - "zabytki" - Wiadomości

Niezwykłe zabytki odkryte podczas remontu Żurawia

Kilkaset lat historii Gdańska w podziemiach remontowanego Żurawia. Podczas prac w zabytku odkryto przedmioty datowane od czasów średniowiecznych po XX w.
26.04.2024

Podnoszący się poziom mórz zagraża wybrzeżom Izmiru i Stambułu, w tym najważniejszym zabytkom nad Bosforem

Podnoszący się poziom mórz zagraża wybrzeżom położonych na zachodzie Turcji Izmiru i Stambułu, w tym najważniejszym zabytkom nad Bosforem, wynika z raportu Global Balance Association, cytowanego w sobotę przez agencję Anatolia.
09.09.2023

Zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy wraku bombowca B-17G

Pola szczątków, na które składa się kilkadziesiąt fragmentów amerykańskiego bombowca B-17G, odkryto podczas badań prowadzonych na Zalewie Szczecińskim w 2022 roku. W ramach projektu m.in. zlokalizowano wszystkie wystające ponad dno elementy samolotu, zrobiono pomiary magnetometryczne miejsca katastrofy oraz film 3D obszaru zalegania wraku.
25.04.2023

Poznań. Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście na wystawie w Muzeum Broni Pancernej

Cenne zabytki techniki militarnej i morskiej można zobaczyć na prezentowanej w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu wystawie "Zabytki toru wodnego Szczecin-Świnoujście". Wśród eksponatów są m.in. pozostałości zestrzelonego w 1944 r. Boeinga B-17 Flying Fortress.
14.05.2022

Średniowieczny miecz lub silnik Boeinga B-17. Te zabytki już w szczecińskim muzeum

W Szczecinie zagościła wystawa "Zabytki toru wodnego Świnoujście-Szczecin". Uroczystego jej otwarcia dokonał sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. gospodarki wodą oraz inwestycji w gospodarce morskiej i wodnej - Marek Gróbarczyk.
19.11.2021

Pogłębianie toru Świnoujście-Szczecin: wydobyte zabytki pokazane w Warszawie

Do 5 listopada w budynku przy ulicy Nowy Świat 6/12 w Warszawie, gdzie mieściło się Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, można będzie oglądać zabytki wydobyte podczas pogłębiania toru wodnego Świnoujście-Szczecin.
28.10.2021

Nienaruszona antyczna ceramika w wodach Adriatyku

Antyczna amfora została wydobyta z dnia morskiego w pobliżu chorwackich Wysp Paklińskich, u wejścia do miasta portowego Hvar.
05.11.2020

Średniowieczny miecz w świetnym stanie wydobyty z dna Odry

Podczas prac nad pogłębianiem toru wodnego Świnoujście-Szczecin znaleziono średniowieczny miecz w niemal idealnym jak na swój wiek stanie, wraz z fragmentem skórzano-drewnianej pochwy. Jak oceniają eksperci archeologowie, znalezisko jest absolutnie unikatowe.
10.08.2020

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu poszukuje zabytków morskich

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu apeluje o eksponaty związane z techniką morską.
24.07.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.