• <

Wynik wyszukiwania - "szczepienie" - Wiadomości

Gdańsk na trzy dni stanie się Europejską Stolicą Atomistyki

Już w marcu 2024 na Pomorze zjadą się polscy i światowi eksperci i praktycy w dziedzinie fizyki jądrowej i energii atomowej. Spotkają się w ramach pierwszej edycji wydarzenia Baltic Nuclear Energy Forum.
13.02.2024

Spekulacje o zmianie lokalizacji pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce – zdanie ekspertów

Dyskusja o zmianie lokalizacji budowy elektrowni jądrowej w Polsce nabrała rumieńców. Ta sytuacja została zainicjowana przez wojewodę pomorską Beatę Rutkiewicz, która podczas wizyty w Lubiatowie miała powiedzieć, że „decyzja środowiskowa dla lokalizacji w Lubiatowie została wydana, ale cały czas rozważamy, czy słusznie. Są też różne głosy na temat wybranej technologii. Najbliższe miesiące będą decydujące” – o czym poinformował 17 stycznia b.r. Dziennik Bałtycki.
21.01.2024

O energii atomowej na Forum Wizja Rozwoju

19 i 20 czerwca 2023 r. w Gdyni odbędzie się VI edycja Forum Wizja Rozwoju. To jedno z ważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, gromadzących wybitnych ekspertów, komentatorów gospodarczych, przedstawicieli świata biznesu oraz władz, którzy podczas debat dyskutować będą nad najważniejszymi wyzwaniami stojącymi przed polską gospodarką. Jednym z nich jest energetyka jądrowa, która będzie budować naszą niezależność energetyczną.
25.04.2023

Ropa w USA zalicza najmocniejszy tygodniowy wzrost cen od 2 miesięcy

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku zwyżkują, a w ujęciu tygodniowym surowiec zaliczy najmocniejszy wzrost notowań od prawie 2 miesięcy - informują maklerzy.
02.12.2022

Irlandzcy naukowcy chcą wyprodukować wodór ze słonej wody

Naukowcy z irlandzkiego uniwersytetu Galway chcą zbadać nowe metody produkcji zielonego wodoru z użyciem słonej wody.
26.09.2022

Sąd zakazał Pentagonowi karania marynarzy za odmowę szczepienia przeciw Covid-19

Sędzia federalny zakazał w poniedziałek amerykańskiemu ministerstwu obrony karania kilkudziesięciu komandosów z Navy SEAL i żołnierzy innych sił specjalnych, odmawiających przyjęcia szczepionki przeciwko Covid-19. Uzasadniali to wierzeniami religijnymi.
04.01.2022

USA: CDC rekomenduje rezygnację z rejsów wycieczkowych z powodu pandemii

Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) zaleciły w czwartek obywatelom USA unikanie podróży statkami wycieczkowymi, niezależnie od poziomu zaszczepienia na Covid-19. CDC podniosły także poziom ostrzeżeń o zagrożeniach na takich jednostkach do czwartego, najwyższego stopnia.
30.12.2021

Singapur planuje przekazać szczepionki marynarzom

Singapur planuje dostarczyć minimum 12 tysięcy dawek szczepionki przeciwko Covid-19 marynarzom różnej narodowości. Szczepienia mają się odbyć w kolejnej fazie programu Sea Vaccination (SeaVax).
19.11.2021

Global Maritime Forum. Niewielu marynarzy zaszczepionych przeciwko Covid-19

Global Maritime Forum podaje, że stopień zaszczepienia przeciw Covid-19 pośród marynarzy jest bardzo niski.
13.08.2021

Niemcy. Angela Merkel: Rosja nie chce używać energii jako broni

Podczas konferencji prasowej w czwartek w Berlinie kanclerz Angela Merkel uznała niemiecko-amerykańskie porozumienie w sprawie gazociągu Nord Stream 2 za dobry krok. "Strona rosyjska przekazała mi, że nie chce używać energii jako broni" - podkreśliła kanclerz.
22.07.2021

Bułgaria. 12 zakażonych marynarzy na statku w czarnomorskim porcie Burgas, jeden zmarł

Na redzie w bułgarskim czarnomorskim porcie Burgas od ponad tygodnia stoi statek handlowy, który przypłynął ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wśród jego filipińskiej załogi stwierdzono 12 przypadków zakażeń koronawirusem, jedna osoba zmarła.
20.07.2021

Koszty załogi rosną z powodu opóźnień w szczepieniach i ograniczeń w podróży

Koszty załogi rosną, a niedobory marynarzy zaczynają być widoczne z powodu ograniczeń podróży związanych z COVID-19 i opóźnień w szczepieniach - ostrzega agencja załogowa Danica Crewing Services.
01.07.2021

ICS próbuje rozwiązać problem szczepienia marynarzy na COVID-19

Sytuacja związana z pandemią COVID-19 w znaczący sposób rzutuje na armatorów i zatrudnianych pracowników sektora morskiego. ICS próbuje rozwiązać problem szczepień marynarzy.
23.03.2021

Filipiny: do Manili przybył okręt z pierwszą transzą chińskich szczepionek

Do portu w Manili zawinął w niedzielę chiński okręt wojskowy z pierwszą dostawą 600 tys. dawek chińskiej szczepionki CoronaVac wyprodukowanej przez koncern farmaceutyczny Sinovac Biotech z Chin - poinformował media rzecznik prasowy prezydenta Rodriga Duterte.
28.02.2021

Pekao: szczepienia i brak lockdownów pozwoli rozruszać gospodarkę w 2021 r.

Zaszczepienie seniorów i przewlekle chorych przeciw COVID-19 pozwoli uniknąć obostrzeń w drugiej połowie 2021 r., w takiej sytuacji widzimy potencjał do wzrostu PKB w br. o ponad 4 proc. - ocenili analitycy Banku Pekao odnosząc się do piątkowych danych GUS.
29.01.2021

W tym roku ożywienie gospodarcze w Polsce będzie napędzał eksport i konsumpcja

2021 r. będzie czasem odbudowy głównych gospodarek po pandemii; ożywienie gospodarcze w Polsce ma być napędzane przez eksport i konsumpcję – wynika z najnowszego raportu, przygotowanego przez ekonomistów Banku Pekao. Jak dodano, aby ten scenariusz się spełnił, konieczne są m.in. masowe szczepienia.
19.01.2021

Ropa w USA nie ma warunków do zwyżki cen

Ropa naftowa na giełdzie paliw w USA nie ma warunków do zwyżki notowań - kurs dolara jest za wysoki, aby zachęcał inwestorów do zakupu surowców wycenianych w USD. Do tego na świecie sytuacja związana z pandemią koronawirusa nie napawa optymizmem - informują maklerzy.
18.01.2021

Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać gospodarkę w 2021 r.

Konsumpcja, eksport i inwestycje publiczne będą napędzać polską gospodarkę w tym roku - ocenił dla PAP wiceminister rozwoju, pracy i technologii prof. Robert Tomanek. Zastrzegł, że inwestycje publiczne nie zastąpią prywatnych, a będą dla nich swego rodzaju dźwignią finansową.
06.01.2021

Od 1 stycznia podróżni z Wielkiej Brytanii traktowani jak podróżni z państw trzecich

Od 1 stycznia 2021 r. podróżni przybywający z Wielkiej Brytanii do Polski będą podlegali takim samym przepisom, jak podróżni z krajów trzecich, czyli spoza UE. Oznacza to zmianę limitów dotyczących wartości i ilości towarów przywożonych w bagażu osobistym oraz nowe zasady przewozu zwierząt - informuje resort finansów.
30.12.2020

Semeniuk: mam nadzieję, że w I kwartale 2021 będziemy mogli zdejmować obostrzenia

Mam nadzieję, że w I kwartale 2021 r. będziemy mogli zdejmować poszczególne obostrzenia - powiedziała w poniedziałek wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk, pytana o znoszenie restrykcji, które dotyczą m.in. przedsiębiorców.
28.12.2020

Premier: dziś możemy w końcu zacząć myśleć o powrocie do normalności

Dziś możemy w końcu zacząć myśleć o powrocie do normalności; im więcej osób się zaszczepi, tym szybciej zwalczymy pandemię koronawirusa - powiedział w niedzielę premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że do końca roku do Polski trafi kolejne 300 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19.
27.12.2020

Neutralizacja pozostałości po II wojnie światowej przez specjalistów z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża [foto]

Nurkowie minerzy 8. Flotylli Obrony Wybrzeża regularnie usuwają pozostałości z okresu II wojny światowej zalegające pod wodą na terenie całej Polski. Grupy Nurków Minerów z 12 i 13. Dywizjonu Trałowców od początku sierpnia, przeprowadziły neutralizacje przedmiotów niebezpiecznych zawierających w sobie ponad 1300 kg materiału wybuchowego.
24.08.2020

Optimist to nie wszystko. Czy można inaczej rozpocząć szkolenie?

Od dekad naukę żeglarstwa sportowego w Polsce zaczyna się od klasy Optimist. Ma ona wiele plusów, ale są też inne możliwości. Rozpoczęcie przygody ze sportem żeglarskim od jachtu wieloosobowego jest jedną z nich.
22.05.2020

DFDS, wiodący operator promowy, odnotowuje wzrost podróżnych ze zwierzętami domowymi

Myśl o pozostawieniu zrozpaczonego zwierzaka w schronisku prowadzi do wzrostu liczby wczasowiczów decydujących się na zabranie ze sobą czworonożnych członków rodziny. Podróżujący uważają, że jest to mniej stresujące, niż się spodziewali, a wyrobienie psu paszportu jest niesłychanie łatwe. Wyjazd z domu z dźwiękiem płaczu zwierzaka dobiegającego z budy - lub, co gorsza, wyrazem pyszczka „nie zostawiaj mnie” - gdy odjeżdżasz, nie jest najlepszym sposobem na rozpoczęcie wakacji.
07.10.2019

Trzaskowski: Problemy w czasie budowy możliwą przyczyną awarii kolektora

Problemy przy budowie mogły być przyczyną rozszczepienia kolektora, przesyłającego ścieki do oczyszczalni "Czajka" - przekazał prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. W czasie budowy tego rurociągu, doszło do problemów z łączeniem ze sobą poszczególnych elementów - podał.
03.09.2019

W DCT Gdańsk testowane są urządzenia do inspekcji towarów na granicy. Wśród nich m.in. „sztuczny pies” (foto, wideo)

Technologia RTG, nowoczesna bramka radiometryczna (RPM) oraz „sztuczny pies. Te trzy urządzenia do inspekcji towarów na granicy testowane są obecnie w DCT Gdańsk w ramach projektu C-BORD, realizowanego m.in. przez Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku. Jego główne cele to usprawnienie kontroli celno-skarbowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa i wykrywalności przemycanych w kontenerach towarów.
21.06.2018

Jesienią PAIH zorganizuje warsztaty dot. ekspansji zagranicznej dla polskich przedsiębiorców

W październiku organizujemy "PAIH Expo - I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą" - zapowiedział wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Wojciech Fedko. W ramach imprezy zaplanowano warsztaty w 11 pawilonach tematycznych, zaprojektowanych zgodnie z kluczem geograficznym.
04.06.2018

Wręczenie broni

W środę, 14 sierpnia, swoją pierwszą broń otrzymają przyszli studenci wojskowi Akademii Marynarki Wojennej. Obecnie przechodzą szkolenie podstawowe, które ma ich przygotować do dalszej służby wojskowej i studiów w Akademii Marynarki Wojennej. Apel rozpocznie się o godz. 8:00 na placu uczelni. Uroczystego wręczenia broni dokona zastępca Rektora-Komendanta komandor Mariusz Mięsikowski. Dla podchorążych to pierwsza w ich życiu broń służbowa – kbk AKMS.
14.08.2013

Pierwszy OLIMPIJSKI PIKNIK ŻEGLARSKI Fundacji Navigare za nami!

Wspaniała żeglarska pogoda towarzyszyła uczestnikom pierwszego OLIMPIJSKIEGO PIKNIKU ŻEGLARSKIEGO Fundacji Navigare zrealizowanego w Gdyni w Szkole Podstawowej nr 40 im. Kpt. ż. w. K.O. Borchardta. Uczniowie mieli okazję poznać medalistów Igrzysk Olimpijskich, którzy opowiedzieli o swojej przygodzie ze sportem, pasji, codziennych treningach i drodze do sukcesu.
20.05.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.