• <

Wynik wyszukiwania - "roboty podwodne" - Wiadomości

Chiny oddają do użytku pierwszą pływającą morską turbinę wiatrową

Chiny poinformowały, że zakończyły instalację swojej pierwszej pływającej, pełnomorskiej turbiny wiatrowej, która będzie wykorzystywana do zasilania morskiego pola naftowego. Opracowana i należąca do China National Offshore Oil Corporation (CNOOC), turbina wiatrowa jest uważana za przełomową ze względu na jej zdolność do radzenia sobie z trudnymi warunkami morskimi na głębokich i otwartych morzach. CNOOC donosi, że będzie ona wzorem dla otwarcia sektora dalekich morskich elektrowni wiatrowych.
10.05.2023

W Brukseli o broni zatopionej w Bałtyku. Technologia do usuwania jest, teraz wszystkie ręce na pokład

Wojenne pozostałości w postaci zatopionej broni i amunicji, ale także wraków statków wypełnionych paliwem i chemikaliami, są coraz większym problemem. Dotyczy on zresztą nie tylko Morza Bałtyckiego, choć siłą rzeczy ten akwen interesuje nas najbardziej. Ranga problemu rośnie z każdym dniem po pierwsze dlatego, że każdy dzień przybliża nas do potencjalnej katastrofy ekologicznej spowodowanej choćby korozją, po drugie dlatego, że coraz bardziej zaawansowane są plany dotyczące rozwoju offshore na Bałtyku.
21.11.2021

Maleńkie ryby-roboty mogą zmienić sposób ratowania oceanu [wideo]

Naukowcy z Harvard's Wyss Institute for Biologically Inspired Engineering stworzyli zestaw podwodnych robotów imitujących ryby, które potrafią autonomicznie nawigować i znajdować się nawzajem, współpracując przy wykonywaniu zadań lub po prostu spokojnie tworząc ławice.
14.01.2021

„Neutralne dla środowiska mariny i małe porty" - webinarium z norweskimi firmami

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Innovation Norway serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w webinarium pn. „Neutralne dla środowiska mariny i małe porty" oraz spotkaniach b2b z norweskimi i zagranicznymi firmami w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021 oraz Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.
11.11.2020

Nowa siedziba i jednostka podwodna - rozmowa ze Sławomirem Zwarą, dyrektorem spółki Elektro-plus

Ze względu na zmianę planu zagospodarowania przestrzennego Gdyni w rejonie ulicy Waszyngtona oraz potrzebą powiększenia hali produkcyjnej i powierzchni biurowej, spółka Elektro-plus zmieniła siedzibę. W obecnej, na ulicy Krzywoustego 4, znajduje się hala produkcyjna wraz z pomieszczeniami biurowymi o powierzchni 1000 metrów kwadratowych, pracownicy mają lepsze warunki socjalno-bytowe. Firma zwiększa zatrudnienie, jest także w trakcie realizacji poważnej inwestycji związanej z rozwojem działalności na rynku offshore.
03.11.2015

Zmiany mają swoje plusy - rozmowa ze Sławomirem Zwarą, dyrektorem spółki Elektro-plus

Spółka Elektro-Plus realizuje zlecenia z zakresu remontów, modernizacji i wykonawstwa instalacji siłowych i automatyki okrętowej, automatyki silników głównych i agregatów, a także serwis elektrycznych urządzeń okrętowych i audyty termowizyjne urządzeń. Zatrudnia obecnie 26. wykwalifikowanych pracowników (elektryków i automatyków). Część z nich regularnie wykonuje naprawy i remonty na jednostkach pływających w różnych zakątkach świata. Firma posiada w pełni wyposażone zaplecze warsztatowe w Gdyni. Powstała w 2003 roku.
28.10.2014

Elektro-plus- otwieramy nowy rozdział w historii przedsiębiorstwa

Gwałtowne zmiany w przemyśle stoczniowym oraz postępująca globalizacja to nowe warunki, wymuszające zmiany w kierunku rozwoju firm prywatnych. Nowa sytuacja nie tylko wymaga odmiennego sposobu myślenia, ale oferuje też nieznane wcześniej możliwości.
25.06.2012

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

Dziękujemy za wysłane grafiki.