• <

Wynik wyszukiwania - "orłowo" - Wiadomości

Śmiertelny upadek z klifu w Orłowie

Wczoraj w okolicach godziny 13:30 gdyńska policja otrzymała zgłoszenie o odnalezionych pod klifem w Orłowie zwłokach mężczyzny w wieku około 60 lat. Znajdowały się one w trudno dostępnym miejscu. Czynności na miejscu były wykonywane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gdyni. Trwają czynności w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.
18.04.2024

Gdyński klif znów zagrożony. Ponownie naruszyły go sztormy na Bałtyku

Z powodu trudnych warunków pogodowych wzrosło zagrożenie dalszego osuwania się ziemi na gdyńskim klifie. Z tego powodu wzrosło zagrożenie dla osób poruszającymi się nieopodal ścieżkami spacerowymi.
12.02.2024

W wyniku sztormu ucierpiał klif w Gdyni Orłowie

Służby Ochrony Wybrzeża Urzędu Morskiego w Gdyni szacują straty, które powstały po sztormie na Bałtyku. W Lubiatowie woda zabrała kilkanaście metrów plaży. Z klifu w Gdyni Orłowie spadło kilka drzew.
27.12.2023

Mężczyzna spadł z klifu w Orłowie

W sobotę po godz. 14. mężczyzna spadł z klifu nad morzem w Gdyni Orłowie. Nie doznał poważniejszych obrażeń.
29.07.2023

Klif w Gdyni Orłowo ponownie niebezpieczny. Znów dochodzi do osunięć ziemi

Brzeg morza służy jako zachęta do spacerów, a wiele osób próbuje sprawdzić swoją odwagę i podchodzić do klifu, by spojrzeć na fale uderzające w brzeg. To staje się jeszcze bardziej ryzykowne, gdyż silne fale podmywają ziemię, przez co ponownie dochodzi do degradacji terenu i osuwisk.
22.03.2023

Zakończyło się poszerzanie plaży w Gdyni Orłowie

Zasadnicze prace na plaży w Gdyni Orłowie zostały zakończone. Trwają drobne prace "kosmetyczne" - przekazała PAP rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni Magdalena Kierzkowska. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku.
26.01.2023

Plaża w Gdyni coraz szersza! Drugi etap refulacji w toku

Zgodnie z zapowiedziami Urzędu Morskiego w Gdyni rozpoczął się drugi etap poszerzania plaży w Gdyni Orłowie. Wbudowanych zostanie ok. 180 tys. m3 piasku, który jest pozyskiwany z dna Bałtyku.
11.12.2022

Zakończyło się poszerzanie gdańskich plaż; niebawem rozpoczną się prace w Gdyni Orłowie

Zakończyły się prace związane z poszerzaniem plaż w Gdańsku Brzeźnie, na Westerplatte i Kuźnicy. Wciąż trwają prace w Karwieńskich Błotach. Na przełomie listopada i grudnia rozpoczną się prace w Gdyni Orłowie. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku
30.10.2022

Poszerzanie nadbałtyckich plaż w województwie pomorskim

Trwają prace związane z poszerzaniem plaży w Gdańsku Brzeźnie. W kolejnych miesiącach rozpoczną się refulacje plaż na Westerplatte i w Orłowie. Piasek potrzebny do poszerzenia plaż pozyskiwany jest z dna Bałtyku - wydobywany jest w ramach budowy toru wodnego do Portu Północnego
07.09.2022

Gdynia. Koniec pierwszego etapu poszerzania orłowskiej plaży

Zakończono pierwszy etap poszerzania plaży w Gdyni Orłowie, która została zniszczona na początku roku przez sztormy. W brzeg morski, na odcinku od sceny letniej do molo, wbudowano ok. 100 tys. m3 piasku. Kolejny etap zaplanowano na przełom sierpnia i września.
06.07.2022

W czerwcu zacznie się odbudowa zniszczonej przez sztormy plaży w Orłowie

Odbudowa plaży w Orłowie, która została zniszczona na początku roku przez sztormy, rozpocznie się w czerwcu - poinformował PAP, Urząd Morski w Gdyni. W przyszłości planowana jest również budowa progów podwodnych, mających za zadanie częściowe wygaszania energii, z jaką fale uderzają o brzeg.
17.04.2022

W Gdyni wyłowiono ciała dwóch mężczyzn

Zwłoki dwóch mężczyzn wyłowiono dzisiaj w dwóch różnych miejscach w Gdyni. Pierwszego z nich wydobyto z auta w basenie portowym, a drugiego z morza w pobliżu mola w Orłowie.
02.01.2021

Orłowska plaża - perełka w gdyńskim krajobrazie

Choć gdyńskie plaże nie należą do najszerszych w kraju, mają przez to niepowtarzalny klimat i urok. Plaża miejska jest kompaktowa i wielkomiejska – otoczenie mariny i modernistycznej oraz nowoczesnej architektury przypomina te na śródziemnomorskich riwierach. Plaża orłowska to perełka otoczona zielono-żółtymi wzgórzami i klifami.
23.08.2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.