• <

Wynik wyszukiwania - "nieprawidłowości" - Wiadomości

Ubezpieczenie "Miecznika" zgodne z prawem? Wraca temat zarzutów o nieprawidłowości przy zakupie

W mediach społecznościowych pojawił się dokument brokera ubezpieczeniowego Mentor S.A., dotyczący sprawy ubezpieczenia budowanych okrętów programu "Miecznik". Firma odpowiedziała na zarzuty dotyczące zapłaty za usługę, choć jednostki jeszcze nie powstały.
16.05.2024

Nieprawidłowości w Polskiej Grupie Zbrojeniowej? Zapłacono za ubezpieczenie fregat, choć budowa dopiero ruszyła

Polska Grupa Zbrojeniowa zapłaciła 157 mln zł za ubezpieczenie trzech fregat budowanych w ramach programu Miecznik, choć budowa pierwszego zaczęła się niedawno - poinformowali wiceministrowie obrony i aktywów państwowych Cezary Tomczyk oraz Marcin Kulasek.
09.05.2024

Do prokuratury w Szczecinie wpłynęło zawiadomienie dot. nieprawidłowości w zarządzie portów

Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. – przekazał we wtorek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz. Dotyczy ono m.in. niekorzystnego rozporządzenia mieniem.
30.04.2024

Raport NIK ma wskazywać na nieprawidłowości przy przekopie Mierzei Wiślanej

Wartość inwestycji związanej z przekopem Mierzei Wiślanej znacznie przekroczyła granicę opłacalności, a nadzór nad programem był sprawowany nierzetelnie - wskazuje w czwartek Najwyższa Izba Kontroli.
09.11.2023

Strażnicy graniczni wykryli nieprawidłowości na jachcie

Pływający pod polską banderą jacht z dwoma osobami na pokładzie został skontrolowany 8 września na Zatoce Gdańskiej przez funkcjonariuszy z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej, którzy pełnili służbę na jednostce pływającej SG-215.
11.09.2023

Minister środowiska Meklemburgii-Pomorza Przedniego: w próbkach wody nie znaleziono nieprawidłowości

Pierwsze szczegółowe badania wody z niemieckiej części Zalewu Szczecińskiego nie wykazały żadnych nieprawidłowości - przekazał w piątek minister środowiska Meklemburgii-Pomorza Przedniego Till Backhaus.
19.08.2022

NIK: Nieprawidłowości w zadaniach Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie w latach 2018-2020

Na 21 przeanalizowanych przez NIK obszarów funkcjonowania Urzędu Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie 12 (60 proc.) było realizowanych częściowo, 6 - w ogóle, a jedynie 3 były wykonywane w całości – wynika z przedstawionej we wtorek informacji Najwyższej Izby Kontroli.
16.11.2021

WIOŚ: Nieprawidłowości w firmach na Mazowszu odbierających odpady z Czajki

We wszystkich firmach na Mazowszu, które odbierały odpady komunalne ze stołecznej oczyszczalni "Czajka" występowały nieprawidłowości – wynika z kontroli przeprowadzonych przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie (WIOŚ).
12.02.2020

Zarzuty w sprawie nieprawidłowości przy udzieleniu wsparcia finansowego z funduszów unijnych w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku nadzoruje śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy udzieleniu wsparcia finansowego z funduszów unijnych w ramach programu operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013”.
18.06.2019

ARiMR: wyjaśniamy wszelkie ewentualne nieprawidłowości w sektorze rybnym

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała w poniedziałek, że wyjaśnia wszelkie ewentualne nieprawidłowości, które mogły towarzyszyć wydatkowaniu środków europejskich w sektorze rybactwa i przetwórstwa rybnego.
11.03.2019

MGMiŻŚ: Nieprawidłowości, o których pisze Onet dotyczą rządów PO-PSL

Sprawa podejrzeń nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Programu Operacyjnego "Ryby 2007-2013" dotyczy lat, kiedy w Polsce rządziła koalicja PO-PSL, a rybołówstwem zajmował się resort rolnictwa - oświadczył resort gospodarki morskiej, odnosząc się do matreiału Onetu na ten temat.
20.12.2018

PIP: Są nieprawidłowości przy wypłacie minimalnej stawki godzinowej

W 27 proc. skontrolowanych firm stwierdzono nieprawidłowości przy wypłacie minimalnej stawki godzinowej - wynika z obejmujących I półrocze 2018 r. danych PIP. Naruszenia dotyczyły m.in. dokumentowania liczby przepracowanych godzin.
28.08.2018

NIK: nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki ws. uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009–2010

Nieprawidłowości w działaniach ministra gospodarki w zakresie uzgadniania porozumień gazowych z Gazpromem w latach 2009–2010 - wytknęła NIK w ujawnionym w poniedziałek raporcie. Ministrem gospodarki i wicepremierem w tamtym czasie był ówczesny szef koalicyjnego PSL Waldemar Pawlak.
02.07.2018

Misiewicz: CBA oczyściło mnie od zarzutów ws. nieprawidłowości w PGZ

Centralne Biuro Antykorupcyjne oczyściło mnie od wszelkich zarzutów ws. nieprawidłowości finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej - powiedział we wtorek b. rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz. Dodał, że wiązanie go z procederem niejasnych wydatków w PGZ to manipulacja i kłamstwa.
08.05.2018

CBA prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi śledztwo ws. nieprawidłowości finansowych w Polskiej Grupie Zbrojeniowej - poinformował w poniedziałek PAP Piotr Kaczorek z biura komunikacji społecznej CBA. Dodał, że postępowanie jest w fazie wstępnej.
07.05.2018

Śledztwo PK ws. nieprawidłowości finansowych w PŻM

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. nieprawidłowości finansowych, do których miało dochodzić w Polskiej Żegludze Morskiej - poinformowała PAP szczecińska Prokuratura Krajowa. Według zarządcy komisarycznego w PŻM, mogła ona stracić co najmniej 20 mln zł.
22.01.2018

UOKiK o handlu rybami: nieprawidłowości w ponad 70 proc. sklepów i hurtowni

W ponad 70 proc. sklepów i hurtowni sprzedających ryby wykryto nieprawidłowości, najwięcej zastrzeżeń kontrolerzy Inspekcji Handlowej mieli do ryb mrożonych - poinformował w środę w komunikacie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
13.12.2017

PIP o tzw. pierwszej kontroli: Nieprawidłowości niemal w każdym zakładzie pracy

W niemal każdym z ponad 10 tys. zakładów pracy skontrolowanych w ubiegłym roku w ramach tzw. pierwszej kontroli wykazano nieprawidłowości - poinformowała w sprawozdaniu Państwowa Inspekcja Pracy. Uchybienia dotyczą legalności zatrudnienia, prawa pracy i przepisów BHP.
07.12.2017

Olsztyn: Ruszył proces ws. nieprawidłowości przy projekcie rozrodu ryb

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się w piątek proces pracownika naukowego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, który jest oskarżony o działanie na szkodę uczelni przy realizacji projektu dotyczącego rozrodu ryb i finansowanego ze środków unijnych.
26.05.2017

Naukowcy oskarżeni o nieprawidłowości przy projekcie rozrodu ryb

Dwaj pracownicy naukowi Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego odpowiedzą przed sądem za nadużycia finansowe przy realizacji projektu dotyczącego rozrodu ryb, finansowanego ze środków unijnych. Według prokuratury, przez błędy UWM stracił 2,5 mln zł. refundacji.
17.01.2017

Dziękujemy za wysłane grafiki.