• <

Wynik wyszukiwania - "kajakarstwo" - Wiadomości

Paryż - kobieca kajakowa osada C2 500 pewna startu w igrzyskach

Kobieca osada C2 500 m jest pewna startu w igrzyskach w Paryżu - poinformował Polski Związek Kajakowy. Nominacja jest efektem braku przyznania kwalifikacji w strefie Australii i Oceanii, a w związku z tym przekazanie jej dziewiątej ekipie ubiegłorocznych mistrzostw świata w Duisburgu.
24.02.2024

MŚ w kajakarstwie – trzy medale Polaków w pierwszym dniu finałów

Trzy medale zdobyli reprezentanci Polski podczas piątkowych finałów mistrzostw świata w kajakarstwie rozgrywanych w Duisburgu. W roli głównej wystąpiły kobiece osady - dwójka na 200 m sięgnęła po złoto, z kolei czwórka na 500 m wywalczyła srebrne krążki.
25.08.2023

Igrzyska Europejskie - złoty medal kobiecej czwórki kajakowej na 500 m

Kajakarki w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol, Dominika Putto zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K4 500 m. Polki wyprzedziły o 0,92 sekundy Niemki, a trzecie miejsce zajęły Dunki.
22.06.2023

Niedzielne zmagania na PŚ w kajakarstwie. Polska z kolejnymi sukcesami

Dwa zwycięstwa zanotowały polskie osady podczas drugiego dnia finałów zawodów w Pucharu Świata w Poznaniu. W kajakowej dwójce na 500 m triumfowały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, a w mikście kanadyjkowym na 500 m zwyciężyli Juliusz Kitewski i Amelia Braun.
28.05.2023

Puchar Świata w kajakarstwie - sukcesy Polaków

Od wczoraj w Poznaniu rozgrywane są zawody Pucharu Świata w kajakarstwie. Na sobotę zaplanowano 11 finałów, które okazały się niezwykle udanie dla biało-czerwonych reprezentantów. Polacy triumfowali aż 4 razy.
27.05.2023

PŚ w kajakarstwie – dobry początek Polaków, pięć osad już w finałach

Dobre wyścigi czwórek kajakowych, awans do finału m.in. Wiktora Głazunowa, Katarzyny Kołodziejczyk i Doroty Borowskiej – tak wyglądały przedpołudniowe starty polskich reprezentantów pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu.
26.05.2023

PŚ w kajakarstwie – kanadyjkowe bitwy polsko-polskie w Poznaniu

Najbliższe zawody Pucharu Świata w kajakarstwie w Poznaniu dla wielu polskich reprezentantów będą jednocześnie walką o prawo startu na Igrzyskach Europejskich, a także na sierpniowych mistrzostwach świata. Ciekawa rywalizacja zapowiada się w grupie kanadyjkarzy.
22.05.2023

PŚ w kajakarstwie – pierwszy sprawdzian na Węgrzech

Po wielu miesiącach przygotowań polska reprezentacja w czwartek w Szegedzie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Do rywalizacji wróciła Dorota Borowska, na Węgrzech zabraknie natomiast wicemistrzyni olimpijskiej Marty Walczykiewicz.
09.05.2023

Gdańsk: Rusza przetarg na budowę czterech przystani kajakowych

Okolica przystanku tramwaju wodnego na Górkach Zachodnich, Kamienna Grodza, Żabi Kruk i Kanał Młynówka to miejsca, w których wybudowane zostaną przystanie kajakowe. Ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie inwestycji. Planowane zakończenie prac określono na czerwiec 2021 r.