• <

Wynik wyszukiwania - "grafen" - Wiadomości

Kadłub chemikaliowca po raz pierwszy z grafenową powłoką

Firma Stolt Tankers podała, że jako pierwsza linia żeglugowa na świecie zastosowała powłokę na bazie grafenu na kadłubie chemikaliowca Stolt Lotus.
02.01.2024

Początek lata w Naucie. Trwają prace na jednym z największych statków w historii stoczni

W czerwcu w gdyńskiej Stoczni Remontowej „Nauta” prowadzone były prace m.in. na jednym z największych statków, jaki kiedykolwiek odwiedził stocznię.
04.07.2023

Nauta wykorzystuje grafen w przemyśle stoczniowym

W Stoczni Remontowej Nauta S.A. odbyła się pierwsza aplikacja powłoki morskiej na bazie grafenu XGIT-PROP, nałożonej na śrubę napędową statku.
31.05.2023

Woda, wodór i węgiel szansą na zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki

Obecnie w Polsce wartość sektora 3W (woda, wodór, węgiel) oceniana jest na 4,86 mld dolarów. Do roku 2030 ma wzrosnąć do 5,6 mld dolarów. Podczas debaty „3W woda, wodór, węgiel - platformą wsparcia technologii” eksperci zastanawiali się, w jaki sposób polskie firmy mogą wykorzystać ten ogromny potencjał, aby zwiększyć innowacyjność i konkurencyjność naszej gospodarki.
29.03.2023

Bank Gospodarstwa Krajowego buduje ekosystem 3W z polskimi firmami z obszaru wody, wodoru i węgla

Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach inicjatywy 3W rozwija współpracę z polskimi firmami, które prowadzą działalność w obszarze wody, wodoru i węgla pierwiastkowego. Do świata 3W dołączyło pięć firm: Food4Future Technologies, Nanoseen, Smart Nanotechnologies, Ścieki Polskie oraz WTT. Współpraca będzie koncentrować się na upowszechnianiu idei 3W, w szczególności przez współdziałanie zespołów eksperckich i inicjowanie projektów w organizacjach i instytucjach związanych z wodą, technologiami wodorowymi i węglowymi.
17.07.2022

Nowy pomysł na magazynowanie wodoru - "nanoczekoladki"

Bezpieczne magazynowanie wodoru to jedno z największych wyzwań związanych z tym obiecującym paliwem. Nanocząstki o strukturze czekoladki mogą być rozwiązaniem tego problemu – informują naukowcy na łamach pisma „ACS Nano”.
04.01.2022

Forum Wizja Rozwoju 2021. Zyska zapowiada Polską Strategię Wodorową

– Myślę, że w perspektywie kilku tygodni rząd przyjmie Polską Strategię Wodorową – powiedział w czwartek podczas Forum Wizji Rozwoju w Gdyni wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Podkreślił, że Polska może być znaczącym beneficjentem unijnych środków na rozwój technologii wodorowych.
26.08.2021

Amerykańscy żołnierze przylecieli na ćwiczenie Defender-Europe 20

Samolot transportujący amerykańskich żołnierzy wylądował w czwartek po południu na poznańskim lotnisku Ławica. Wezmą oni udział w drugiej fazie ćwiczenia Defender-Europe 20 na poligonie w Drawsku Pomorskim.
17.07.2020

Emilewicz: Mamy ramy prawne i instytucjonalne, by przyspieszyć transfer nowych rozwiązań

Polska musi przyspieszyć skuteczny transfer nowoczesnych rozwiązań ze świata nauki do przemysłu i codziennego życia – mówiła minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Zapewniła, że rząd tworzy dobre ramy prawne i instytucjonalne, by tak się stało.
26.09.2018

W Niemczech rozpoczął się przerzut sprzętu grupy brygadowej USA do Polski

W niemieckim porcie Bremerhaven rozpoczęto w piątek wyładunek kierowanego następnie do Polski sprzętu Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej USA, która, zgodnie z decyzjami szczytu NATO w Warszawie, wzmocni bezpieczeństwo wschodniej flanki Sojuszu.
06.01.2017

Siły USA w drodze do Polski

W piątek do portu w niemieckim Bremerhaven zaczną przybywać siły i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która będzie stacjonować między innymi w Polsce. W przyszłym tygodniu pierwsi żołnierze tej grupy mają być w Żaganiu.
05.01.2017

Okręt wojenny przyszłości

Royal Navy pochwaliła się swoim najnowszym pomysłem – projektem supernowoczesnego okrętu. Dreadnought 2050 przypomina bardziej statek kosmiczny rodem z filmu Gwiezdne Wojny niż zwykły okręt. Brytyjskie jednostki wojenne mogą tak wyglądać w ciągu zaledwie 35 lat.
31.08.2015

Polska firma stworzyła technologię, która może zrewolucjonizować przemysł jachtowy

AGP, polska firma produkująca wysokiej jakości grafen, będzie współpracować z Politechniką Łódzką w stworzeniu technologii, która może zrewolucjonizować przemysł jachtowy.
05.07.2015

Grafen i stocznie trafią do zbrojeniówki

Firmy z portfela Agencji Rozwoju Przemysłu dołączą do integrującej sektor obronny Polskiej Grupy Zbrojeniowej z główną kwaterą w Radomiu - czytamy w "Rzeczpospolitej".
07.04.2014

Dziękujemy za wysłane grafiki.