• <

Wynik wyszukiwania - "dewastacja" - Wiadomości

Radny PiS domaga się wyjaśnień w sprawie rewitalizacji Opływu Motławy

Gdański radny Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Majewski domaga się wyjaśnień w sprawie trwającej rewitalizacji Opływu Motławy w Gdańsku. Twierdzi, że obecnie rewitalizacja polega na wycince drzew i niszczeniu roślinności. Miasto odpiera zarzuty przekonując, że posiada wszystkie wymagane prawem decyzje oraz dokumenty pozwalające na realizację inwestycji.
01.02.2023

Transport intermodalny na burzliwe czasy

Europa i Polska przechodzi na transport intermodalny.
29.11.2022

Aktywiści klimatyczni zniszczyli rzeźby w Oslo. Protestowali przeciwko wydobyciu ropy i gazu

W parku w Oslo aktywiści klimatyczni oblali w piątek pomarańczową farbą słynną grupę rzeźb Monolit, autorstwa norweskiego artysty Gustava Vigelanda. "Zniszczenia są poważne" - poinformowała miejscowa policja.
18.11.2022

Zatrucie Odry. Zebrano 10 ton martwych ryb, trwają badania

Prezes Wód Polskich poinformował, że zebrano już 10 ton martwych ryb z zatrutej Odry. W akcji będą pomagać WOT i wojsko. Trwają jednocześnie badania wody i śledztwo, mające wyjaśnić przyczyny katastrofy. Swoje badania prowadzą Niemcy.
11.08.2022

Podpisano porozumienie dot. zwalczania dewastacji i grodzenia mazurskich jezior

Przedstawiciele ośmiu instytucji, m.in. Wód Polskich, policji i samorządu podpisali porozumienie ws. wspólnych działań dotyczących zwalczania grodzenia brzegów mazurskich jezior, stawiania na nich nielegalnych pomostów i innych działań przyczyniających się do dewastacji środowiska naturalnego.
15.07.2022

Wody Polskie: w tym roku sto razy zdewastowano linię brzegową mazurskich jezior

Tylko w tym roku na terenie Wielkich Jezior Mazurskich linia brzegowa została umyślnie zdewastowana 100 razy - podały w środę Wody Polskie. Większość tych zdarzeń dotyczyła nielegalnego budowania pomostów, grodzenia dostępu do jezior i wycinania trzcinowisk.
25.05.2022

Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej PG, czyli nauka dla transformacji energetycznej

Funkcjonujące na Politechnice Gdańskiej Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej skupia specjalistów ze wszystkich obszarów wiedzy związanych z tym sektorem, a uczelnia nie tylko kształci przyszłych specjalistów w branży, ale także służy wiedzą i doświadczeniem firmom i instytucjom. O możliwościach i wyzwaniach stojących przed Centrum, ale i przed całą branżą, rozmawiamy z jego dyrektorem, dr. hab. inż. Marcinem Łuczakiem.
24.05.2022

Linie brzegowe nad mazurskimi jeziorami są notorycznie dewastowane

Nad brzegami rzek i jezior na Mazurach notorycznie dewastowane są linie brzegowe. Rocznie dostajemy kilkaset zgłoszeń o tego typu działaniach - przyznała rzeczniczka prasowa Wód Polskich w Białymstoku Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz.
15.03.2022

Czy czekają nas wojny o wodę?

Poziom wód gruntowych w Polsce obniżył się w ostatnich kilku latach o dwa metry. Zasoby nie odnawiają się w takim tempie, jak dawniej. Zmiana klimatu wpływa na wydłużenie okresu wegetacyjnego i zwiększone parowanie, co sprawia, że zapotrzebowanie na wodę jest coraz większe.
26.11.2020

Protest Greenpeace na Wiśle

Kilkanaście osób - aktywistek i aktywistów Greenpeace - protestowało na Wiśle w okolicach, gdzie doszło do awarii kolektora przesyłowego oczyszczalni "Czajka" w Warszawie. Na łodziach trzymali m.in. banery "Ścieki, beton, dewastacja - chrońmy polskie rzeki" oraz "Dosyć gadania, chrońcie polskie rzeki!".
01.09.2020

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku drożeje

Ropa na amerykańskiej giełdzie paliw drożeje o ponad 5 proc. w reakcji na oznaki zdrowienia chińskiej gospodarki po epidemii koronawirusa - informują maklerzy.
31.03.2020

Resort środowiska chce ułatwić wydobycie bursztynu na budowie przekopu Mierzei Wiślanej

Ministerstwo Środowiska chce ułatwić wydobycie bursztynu na terenie planowanego przekopu Mierzei Wiślanej - wynika z projektu noweli Prawa górniczego i geologicznego. Resort postuluje ponadto zaostrzenie przepisów, by ukrócić nielegalne wydobycie bursztynu.
23.04.2019

Ekolodzy wzywają KE do interwencji ws. przekopu Mierzei; KE zapowiada rozmowy

Organizacje ekologiczne wezwały w poniedziałek Komisję Europejską do interwencji w sprawie planowanego przekopu Mierzei Wiślanej. Ich zdaniem działania rządzących w tej sprawie są nielegalne. KE zapowiada techniczne rozmowy z polskimi władzami.
25.02.2019

Zarząd woj. pomorskiego negatywnie o przekopie; ministerstwo: Trudno zrozumieć utrudnianie tej inwestycji

Zarząd woj. pomorskiego negatywnie ocenia plany przekopu przez Mierzeję Wiślaną, wskazując, że dokumentacja inwestycji nie jest rzetelna. Trudno zrozumieć, dlaczego samorządowcom z Pomorza tak bardzo zależy na utrudnianiu realizacji tej inwestycji - odpowiada ministerstwo gospodarki morskiej.
12.07.2018

Dewastacja przyrody. Tym razem na Wiśle, Królowej Polskich Rzek

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy w ostatni piątek 2017 r. wydał decyzję uzgadniającą budowę nowego stopnia wodnego na Wiśle poniżej Włocławka. Rok temu, dla bliźniaczej inwestycji, o takich samych skutkach środowiskowych, ten sam organ odmówił uzgodnienia, powołując się na jej niezgodność z polskim i unijnym prawem. Koalicja Ratujmy Rzeki alarmuje, że piątkowa decyzja rozpoczyna kolejny, po sporze o Dolinę Rospudy i Puszczę Białowieską, ostry konflikt dotyczący łamania przez Polskę prawa ochrony środowiska.
04.01.2018

Konserwator zabytków ochroni gdańską stocznię

To epokowa decyzja: pomorski konserwator zabytków wpisze najstarszy obszar dawnej Stoczni Gdańskiej, tzw. Stocznię Cesarską, do rejestru zabytków. Teren, mimo przyszłej rozbudowy, ma więc szansę zachować swój historyczny charakter i klimat.
10.03.2016

Huszcz: Kraftport dzierżawi kluczowe pochylnie. Bez nich produkcja jest niemożliwa

Bez terenów i infrastruktury, które zajmuje Kraftport nie da się odnowić produkcji okrętowej w zamkniętej Stoczni Szczecińskiej - uważa wiceprezes dawnego Holdingu Stoczniowego, a obecnie prezes nowej spółki, która ma zarządzać majątkiem zakładu.
04.12.2013

Dziękujemy za wysłane grafiki.