• <

Wynik wyszukiwania - "celnicy" - Wiadomości

Rekord urzędników celnych z Hongkongu. Takiej konfiskaty jeszcze nie było

Urzędnicy celni w Hongkongu rozbili duży gang przemytniczy działający w ruchliwym terminalu kontenerowym Kwai Tsing. W sumie zajęto towar o szacunkowej wartości rynkowej około 190 milionów dolarów, co jest największym przypadkiem w historii portu pod względem wartości konfiskaty.
07.07.2023

Australijski ładunek węgla jednak nie dotrze do Chin. W tle niepewności celne

Co najmniej jeden statek przewożący australijski węgiel, który był przeznaczony do Chin, został przekierowany do innego portu ze względu na niepewność dotyczącą chińskiej polityki celnej po złagodzeniu zakazu importu z Australii.
17.02.2023

Hiszpańskie służby zatrzymały frachtowiec z ładunkiem narkotyków

Mundurowi weszli na pokład bardzo podejrzanego statku towarowego u wybrzeży Wysp Kanaryjskich i skonfiskowali blisko 4 500 kg kokainy poukrywanej w różnych zakamarkach pokładu.
27.01.2023

Papierosy zamiast butów sportowych. Udaremniona kontrabanda w porcie w Gdańsku

Krajowa Administracja Skarbowa poinformowała o udaremnieniu przemytu papierosów. Znaleziono je w kontenerze, który przypłynął do Gdańska z Chin.
29.03.2022

Finlandia. Celnicy zajęli ponad 20 luksusowych jachtów prawdopodobnie rosyjskich oligarchów

Fińska Służba Celna przejęła 21 luksusowych łodzi zimowanych obecnie w hangarach na terenie kraju. Według celników mogą należeć do rosyjskich oligarchów lub ich firm objętych sankcjami UE.
22.03.2022

Celnicy biorą się za jachty rosyjskich oligarchów. Część już zajęli

Francuscy celnicy w miejscowości La Ciotat zajęli jacht rosyjskiego oligarchy, szefa koncernu Rosnieft Igora Sieczyna - poinformował w czwartek minister finansów Francji Bruno Le Maire. Według magazynu "Forbes" podobnego przejęcia dokonały tego dnia służby celne w Niemczech, które zatrzymały jacht zbliżonego do Kremla miliardera Aliszera Usmanowa.
03.03.2022

Port Rotterdam: pół tony kokainy w kontenerze z owocami

Holenderska służba celna udaremniła przemyt 497 kg kokainy w porcie w Rotterdamie – poinformowała w czwartek miejscowa prokuratura. Narkotyki były ukryte w kontenerze z mango, który przypłynął statkiem z Brazylii. Przemytnicy coraz częściej proponują współpracę rybakom z mniejszych portów.
26.11.2021

Przechwycono 16 ton kokainy - to nowy europejski rekord

W porcie w Hamburgu celnicy udaremnili próbę przemytu do Niemiec 16 ton kokainy o wartości do 547 mln euro. To największa ilość tego narkotyku, jaką przechwycono kiedykolwiek w Europie - informują w środę niemieckie media.
24.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.