• <

Wynik wyszukiwania - "badania morskie" - Wiadomości

Technologie informatyczne w gospodarce morskiej - konferencja SmartSEA

Trwają zapisy na bezpłatną konferencję SmartSEA 2023, która odbędzie się w dniu 19 października 2023 w Sopocie na terenie Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk. Tematy przewodnie to: innowacje techniczne, cyberbezpieczeństwo i inteligentne przetwarzanie danych w gospodarce morskiej oraz w badaniach zjawisk i procesów zachodzących w morzach i oceanach. Wyzwania rozwoju kompetencji i technologii informatycznych.
11.10.2023

Baltexpo 2023: Złote Kotwice rozdane

Pierwszego dnia targów branży morskiej Baltexpo na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich AmberExpo odbyło się oficjalne rozdanie Złotych Kotwic, czyli nagród przyznawanych przedsiębiorstwom i instytucjom, których projekt, produkt, usługa, działania lub osiągnięcia w okresie dwóch lat od ostatniej edycji wydarzenia mają lub mogą mieć znaczący wpływ na rozwój gospodarczy.
11.10.2023

Był jednym z najdziwniejszych statków badawczych na świecie. Po 60 latach trafi na złom

W swoim czasie był to jeden z najbardziej innowacyjnych statków. Znany jako RP FLIP (Floating Instrument Platform), należący do Instytut Oceanografii Scrippsów (część Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Diego) jednostka badawcza kończy definitywnie swoją działalność, zapisując się w annałach nauki oraz branży morskiej.
09.08.2023

Grupa Przemysłowa Baltic potwierdza zdolność budowy kompletnie wyposażonych statków serwisowych dla polskiego offshore wind

Dziś w siedzibie Grupy Przemysłowej Baltic w Gdańsku odbyło się istotne spotkanie z udziałem przedstawicieli Grupy Baltic, Baltic Operator oraz Lotos Petrobaltic. Głównym tematem dyskusji było potwierdzenie zdolności budowy statków serwisowych, dedykowanych obsłudze morskich farm wiatrowych na Bałtyku.
20.07.2023

Ammotrace/Probannt na pokładzie s/y Oceania

Działania mające na celu zapobieganie oraz eliminowanie zagrożeń spowodowanych składowaniem lub występowaniem amunicji w wodach Bałtyku mają długą historię sięgającą bezpośrednio okresu prowadzenia walk w czasie I i II wojny światowej. Polskie ośrodki naukowo-badawcze aktywnie uczestniczą w realizacji tego rodzaju przedsięwzięć. Artykuł jest kontynuacją publikacji zamieszczonej kilka tygodni temu i opisuje prace, które zostały wykonane w ostatnich dniach kwietnia 2023.
22.05.2023

Polska oficjalnym kandydatem do Rady IMO na lata 2024-2025

W londyńskiej siedzibie Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO) promowała się delegacja Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. W trakcie trwania sesji NCSR (Navigation, Communication and Search and Rescue) podczas promocji potencjału naukowego oraz dydaktycznego polskich uczelni morskich odbyło się także zgłoszenie polskiej kandydatury do Rady IMO.
16.05.2023

Oceanograf UG. Jaką rolę może pełnić w rozwoju polskiego offshore? [WIDEO]

Oceanograf, czyli statek naukowo-badawczy Uniwersytetu Gdańskiego ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o rozwój polskiego offshore. Przy okazji rejsu tą wyspecjalizowaną jednostką zapytaliśmy naukowców uczelni, w jaki sposób może się przydać przy budowie polskich morskich farm wiatrowych.
11.05.2022

Siedem kolejnych rosyjskich firm żeglugowych sankcjonowanych przez USA

Siedem kolejnych rosyjskich firm żeglugowych i kilkadziesiąt statków zostało objętych sankcjami przez USA.
10.05.2022

Firma 3Bird jeszcze skuteczniej zbada wpływ morskich farm wiatrowych na ptaki migrujące przy użyciu stabilizowanego radaru

Firma 3Bird K . Gajko J. Ksepko sp. j. z Białegostoku osiągnęła przełom w opracowaniu i wdrożeniu innowacyjnej usługi – platformy stabilizacyjnej w ramach projektu „Badania morskie nad ptakami migrującymi przy użyciu stabilizowanego radaru ornitologicznego”. Właśnie zakończyły się testy platformy stabilizacyjnej.
16.12.2021

27 czerwca - Światowy Dzień Rybołówstwa. Czy ryby bałtyckie są bezpieczne dla zdrowia?

27 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Rybołówstwa. Święto to ustanowiła Światowa Konferencja ds. Rybołówstwa w 1984 roku, a ma ono m.in. zwrócić uwagę na problem zmniejszających się, z powodu zmian klimatycznych oraz nadmiernej eksploatacji, naturalnych zasobów mórz i oceanów.
27.06.2021

Trafiające do Bałtyku zanieczyszczenia zostają w nim nawet 30 lat

Morze Bałtyckie jest wyjątkowe w skali całego świata, ponieważ jest dość słodkie, a wymiana wody trwa w nim nawet 30 lat. To oznacza, że zanieczyszczenia, które trafiają do niego z niemal całego obszaru Polski, pozostają w nim na długo i wpływają na populację ryb bałtyckich. Z okazji obchodzonego 22 marca Światowego Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego organizacje ekologiczne i rybacy apelują do konsumentów o pomoc w ochronie zasobów.
22.03.2021

Nord Stream 2: statek Fortuna rozpoczął układanie rurociągu w duńskich wodach

Rosyjski statek Fortuna rozpoczął układanie gazociągu Nord Stream 2 w wodach Danii - poinformował w sobotę operator projektu rosyjsko-niemieckiego gazociągu, firma Nord Stream 2 AG.
06.02.2021

Znamy zakres prac jednostki Topaz Tiamat. Na obszarach przyszłych morskich farm wiatrowych szukano niewybuchów

Equinor zakończył szeroko zakrojone badania dna morskiego w celu przygotowania do budowy morskich farm wiatrowych MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III. Prace rozpoczęto w połowie sierpnia i zakończono w ostatnich dniach września.
08.10.2020

Turcja wyda licencje na odwierty i prace badawcze na Morzu Śródziemnym

Pod koniec miesiąca Turcja planuje wydać licencje na odwierty złóż ropy i gazu oraz prace badawcze we wschodniej części Morza Śródziemnego - tak powiedział dziś szef tureckiego MSZ Mevlut Cavusoglu. Grecja domaga się w tej sprawie pilnego szczytu UE.
11.08.2020

Legenda Morska – uchwyć ją w obiektywie

Agencja Rozwoju Gdyni zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego Legenda Morska Gdyni. Z zapałem uwieczniacie nadmorskie życie Gdyni, wycieczkowce, żaglowce, zachody i wschody słońca, codzienne życie i niecodzienne wydarzenia? Warto już teraz przejrzeć swoje fotozasoby, bo 8 lipca mija termin zgłoszeń w pierwszej kategorii – „Święto Morza”.
03.07.2019

Wiosenne Plenarne Spotkanie European Marine Board (EMB) w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie

Przez dwa dni, 27 i 28 kwietnia, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie będzie gościł spotkanie plenarne European Marine Board EMB (Europejska Rada Morza). Instytut Oceanologii PAN (www.iopan.gda.pl) jest członkiem-założycielem EMB od 1995 roku. Posiedzenia EMB odbywają się dwa razy do roku. Ostatnie spotkanie EMB w Polsce miało miejsce w 2009 roku.
22.04.2016

Wiosenne Plenarne Spotkanie European Marine Board w Instytucie Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie

Przez dwa dni, 27 i 28 kwietnia, Instytut Oceanologii Polskiej Akademii Nauk w Sopocie będzie gościł spotkanie plenarne European Marine Board EMB (Europejska Rada Morza). Instytut Oceanologii PAN (www.iopan.gda.pl) jest członkiem-założycielem EMB od 1995 roku. Posiedzenia EMB odbywają się dwa razy do roku. Ostatnie spotkanie EMB w Polsce miało miejsce w 2009 roku.
20.04.2016

Sieć SUBMARINER - projekt flagowy Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego

Sieć SUBMARINER - projekt flagowy Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego - został przedstawiony na konferencji "Wykorzystanie potencjału błękitnego wzrostu w europejskich regionach nadmorskich – W jaki sposób badania morskie mogą przyczynić się do osiągnięcia błękitnego wzrostu?", która odbyła się 19 lutego 2014 w Parlamencie Europejskim.
28.02.2014

Seminarium Akademii Offshore „Oceny oddziaływania na środowisko, projektów morskich farm wiatrowych - doświadczenia brytyjskie”.

Akademia Offshore jest przedsięwzięciem realizowanym przez Polskie Towarzystwo Morskiej Energetyki Wiatrowej we współpracy z Instytutem Morskim.
29.11.2013

Obiecujące perspektywy przed sektorem morskim

Komisja Europejska przedstawiła dokument „Blue growth study” (analizy niebieskiego wzrostu), którego konkluzją są „obiecujące oznaki wzrostu gospodarczego i perspektywy zatrudnienia w sektorze morskim”.
14.09.2012

Stacja badawcza nad brzegiem morza, co to oznacza dla turystów?

Dzięki niej dowiemy się, czy woda w Bałtyku jest czysta, kiedy nad morzem jest najwięcej słońca i jodu. W Międzyzdrojach, tuż nad brzegiem morza powstaje stacja badawcza Uniwersytetu Szczecińskiego.
12.12.2011

Doroczna Konferencja Naukowa ICES

Na zaproszenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wystosowane do Międzynarodowej Rady Badań Morza (ICES) w dniach 19-23 września, w Gdańsku obyła się Doroczna Konferencja Naukowa ASC ICES . Konferencja odbywała się w pięknym Centrum Muzyczno-Kongresowym Filharmonii Gdańskiej na Ołowiance i wzięło w nich udział ponad 600 naukowców zajmujących się badaniami morza z całego świata.
01.11.2011

Wynik wyszukiwania - Katalog firm

  • MEWO S.A.

    Straszyn, ul. Starogardzka 17A , tel.: 502 058 294

Dziękujemy za wysłane grafiki.