• <

Wynik wyszukiwania - "błyskawica" - Wiadomości

ORP Błyskawica zamknięty dla odwiedzających

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni informuje o przedwczesnym zakończeniu sezonu wystawienniczego okrętu ORP Błyskawica. Obiekt zostanie zamknięty dla zwiedzających jeszcze w październiku. Ma to związek z pracami modernizacyjnymi prowadzonymi w pomieszczeniach marynarskich, które w znacznym stopniu utrudniają poruszanie się po okręcie.
19.10.2023

85 lat temu do służby w Marynarce Wojennej wszedł ORP "Błyskawica"

Najstarszy zachowany niszczyciel na świecie wszedł do służby 25 listopada 1937 roku. W trakcie II wojny światowej brał udział w walkach na Atlantyku, Morzu Północnym i Śródziemnym. Od lat 70-tych pełni funkcję okrętu-muzeum.
25.11.2022

AMW. Uroczysta promocja oficerska na pokładzie ORP Błyskawica

W sobotę na pokładzie historycznego niszczyciela ORP Błyskawica odbyła się uroczysta promocja oficerska podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.
22.08.2021

Już od 8 lipca można ponownie zwiedzać ORP Błyskawica

Błyskawica powróciła ze Stoczni Wojennej po kilkumiesięcznym remoncie i cumuje na swoim stałym miejscu przy Nabrzeżu Pomorskim.
07.07.2021

Święto Morza w Gdyni

Już od najbliższego piątku, 18 czerwca, w Gdyni czeka nas tydzień pełen atrakcji – rozpoczyna się "Święto Morza"!
17.06.2021

Odpływająca „Błyskawica” zatrzymana w kadrze

Okręt-muzeum ORP „Błyskawica” ponad tydzień temu udał się na zasłużony remont. Przy okazji jego odholowania Muzeum Marynarki Wojennej ogłosiło konkurs na najlepszą fotografię z tego wydarzenia. Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach.
22.03.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.