• <

Wynik wyszukiwania - "atrakcja" - Wiadomości

Muzeum Marynarki Wojennej pokazuje wnętrze Sokoła. Prace nad wyjątkowym eksponatem wciąż trwają

Wciąż trwają intensywne prace na byłym okręcie podwodnym polskiej Marynarki Wojennej, ex-ORP Sokół. Specjaliści przygotowują jednostkę do nowej roli jako atrakcji muzealnej, która ma zostać latem udostępniona turystom do zwiedzania. Muzeum opublikowało kolejne zdjęcia, na których widać wnętrze eksponatu.
16.04.2024

Miłośnicy fotografowania statków mogą być zadowoleni. W Szczecinie stanął Portowy Fotopunkt Grobla

W ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego powstaje szereg obiektów użyteczności publicznej. Zakład Usług Komunalnych zakończył realizację jednego z nich, punktu do robienia zdjęć jednostek nawodnych znajdujących się na Odrze.
13.02.2024

Platforma, ale przygodowa, a nie wiertnicza. Arabia Saudyjska przygotowuje nową atrakcję turystyczną

Arabia Saudyjska planuje stworzenie pierwszego na świecie „ośrodka turystyki przygodowej” na środku morza. Ma on się mieścić na platformie morskiej w Zatoce Perskiej.
18.01.2024

Muzeum Marynarki Wojennej gotowe na transport Sokoła. "Rejs" ma rozpocząć się w tym tygodniu

Już 17 listopada jest zaplanowane rozpoczęcie dawno wyczekiwanej operacji przetransportowania okrętu podwodnego typu Kobben, byłego ORP Sokół. Jeśli warunki pogodowe będą sprzyjające, ruszy on z PGZ Stoczni Wojennej w Gdyni i na specjalnym pontonie drogą wodną zostanie przetransportowany najpierw do nabrzeża technicznego w obrębie gdyńskiego portu, a potem już lądem w nowe miejsce przeznaczenia.
14.11.2023

Największy na świecie drewniany żaglowiec wypływa w rejs po europejskich portach

Ogłoszono już cztery z sześciu przystanków na europejskiej trasie szwedzkiego żaglowca Götheborg. W tym roku statek po raz pierwszy odwiedzi Giblartar.
15.02.2023

Niesamowite żaglowce w Gdańsku. Rozpoczął się zlot Baltic Sail

28 żaglowców, 110 rejsów po Zatoce Gdańskiej, 900 żeglarzy i mnóstwo innych atrakcji. W Gdańsku w czwartek rozpoczął się zlot Baltic Sail. Żeglarskie święto potrwa do niedzieli. W tym roku jest częścią V Światowego Zjazdu Gdańszczan.
05.07.2018

Dziękujemy za wysłane grafiki.