• <

Wynik wyszukiwania - "akwarium morskie" - Wiadomości

Joseph Conrad – angielski marynista z polskimi korzeniami

3 sierpnia 2023 roku minęło prawie 100 lat, jak na angielskiej ziemi odszedł na wieczną wachtę Joseph Conrad, światowej sławy marynista z polskimi korzeniami. Dla Polaków, to jest od wielu lat Józef Conrad Korzeniowski, choć pod tym nazwiskiem nie jest znany szerzej w świecie.
06.09.2023

Światowy Dzień Oceanów. Co wspólnego mają banany z ochroną oceanów?

8 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Oceanów. To doskonała okazja, aby celebrować piękno i bogactwo podmorskiego świata, ale także lepiej poznać i zrozumieć morskie ekosystemy. Organizacja MSC zaprasza w niezwykłą podróż w głąb oceanów – wirtualną lub w 13 miastach w całej Polsce – podczas której poznamy innowacyjne, a czasem zaskakujące rozwiązania, które pomagają chronić oceany i ich mieszkańców. Dowiemy się także, jak każdy z nas może włączyć się w działania na rzecz naszej Błękitnej Planety.
07.06.2022

Conrad – angielski kapitan, światowy marynista z polskimi korzeniami

3 sierpnia od wielu lat pod pomnikiem Józefa Conrada Korzeniowskiego przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Nautologicznego, Rady Miasta Gdyni i Biblioteki Miejskiej składają kwiaty, by uczcić pamięć znanego marynisty. Joseph Conrad zmarł 3 sierpnia 1924 roku w Bishopsbourne w Wielkiej Brytanii.
04.08.2021

Zbliża się Światowy Dzień Oceanów. Nauka i edukacja kluczem do skutecznej ochrony

Życie na Ziemi nie mogłoby istnieć bez mórz i oceanów. Od ich kondycji zależy przyszłość naszej planety i nas samych. Obchodzony 8 czerwca Światowy Dzień Oceanów jest doskonałą okazją, by zastanowić się, w jaki sposób powinniśmy korzystać z zasobów mórz i oceanów, aby je chronić, a przynajmniej im nie szkodzić. Organizacja pozarządowa MSC przypomina, że to od naszych codziennych decyzji zależy przyszłość oceanów i zachęca do wspólnej edukacji oraz podejmowania odpowiedzialnych, przyjaznych środowisku wyborów.
04.06.2021

Morska edukacja online z Akwarium Gdyńskim

Opowieści o zwierzętach z różnych stron świata i ciekawostki o morzu. Między innymi na to mogą liczyć uczniowie, którzy wezmą udział w zajęciach online prowadzonych przez Akwarium Gdyńskie. Pilotażowo ruszyły one w lutym. Od marca lekcje będą kontynuowane. Trwają zapisy dla szkół.
27.02.2021

Wiek polskich badań morza

Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy (MIR) to najstarsza w Polsce placówka badań morza i rybołówstwa. W tym roku obchodzi 100-lecie działalności, która wpłynęła nie tylko na rybołówstwo morskie w kraju, ale i za granicą.
09.01.2021

Molo Południowe w Gdyni już otwarte

Zakończyła się ponad 3-miesięczna metamorfoza przestrzeni Mola Południowego. To jeden z ulubionych terenów spacerowych gdynian, który dzięki modernizacji oferuje nowoczesną i zieloną przestrzeń relaksu. Od ostatniego weekendu czerwca mieszkańcy i turyści mogą korzystać z atrakcyjnie zaprojektowanej strefy wypoczynku i relaksu.
22.06.2020

Port Gdynia dla miasta Gdyni

Gdyński port jest starszy od miasta o całe cztery lata. I nic w tym fakcie dziwnego, gdyż przyczynkiem do powstania Gdyni była właśnie budowa portu. Decyzja, podjęta dziewięćdziesiąt siedem lat temu u zarania narodzin II Rzeczypospolitej stała się wielkim symbolem odrodzonego państwa polskiego. Gdyński port powstał jako żywa wizytówka ówczesnej Polski – jej potencjału ekonomicznego i myśli technicznej. Gdyby nie port to w ogóle nie było by miasta…
24.09.2019

Ferie zimowe z gdyńską Flotyllą

Gry i zabawy, zajęcia plastyczne, muzyczne, teatralne, sportowe i wycieczki - to atrakcje dla najmłodszych przygotowane przez Klub 3. Flotylli Okrętów. W piątek zakończył się pierwszy turnus półkolonii zimowych dla dzieci kadry i pracowników RON.
18.02.2019

Gigantyczna ośmiornica pojawiła się na plaży

Ośmiornica, której najdłuższa macka mierzy około 5 metrów, została wyrzucona na brzeg w Nowej Zeldnaii. Głowonóg został umieszczony w specjalnej lodówce i jest wystawiony na pokaz.
14.05.2015

Hotel Water Discus- pokój z widokiem na rafę

Pięciogwiazdkowe hotele, korty tenisowe, szerokie plaże czy możliwość wypożyczania sprzętu wodnego to standardowe punkty w ofercie ośrodków turystycznych. Podwodne hotele wg projektu polskich inżynierów z Politechniki Gdańskiej mają szansę stać się główną atrakcją najbardziej renomowanych ośrodków turystycznych na świecie. O specyfice projektu oraz możliwościach jego wdrożenia w życie opowie dr Lech Rowiński, pracownik Politechniki Gdańskiej oraz przedstawiciel Deep Ocean Technology.
17.09.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.