• <

Wynik wyszukiwania - "agroport" - Wiadomości

MRiRW: tranzyt zboża przez Polskę w okresie od stycznia do maja br. zmniejszył się o połowę

W przyszłym tygodniu odbędą się spotkania grup roboczych w sprawie suszy i hodowli zwierząt - poinformował w piątek resort rolnictwa. Minister rolnictwa Czesław Siekierski zapowiedział, że resort postara się jak najszybciej wdrożyć wypracowane rozwiązania.
17.05.2024

Polskie rolnictwo potrzebuje agroportów

Brak inwestycji w porty i kolej ogranicza potencjał eksportu rolnego, oznacza też problem z tranzytem ukraińskiego zboża. Konieczna jest przede wszystkim budowa agroportów. – Mierzymy się z dużą nadwyżką zboża, którą trzeba wywieźć jak najszybciej, żeby zwolnić powierzchnie magazynowe do żniw na kolejny sezon, i w związku z tym potrzebne jest coraz szybsze tempo wywożenia – mówi Stefan Krajewski, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi. Część ekspertów zastanawia się jednak nad długofalowym uzasadnieniem takich inwestycji.
29.04.2024

M. Kołodziejczak (KO): agroport w Gdyni powinien powstać i być pod nadzorem spółki Skarbu Państwa

Będę namawiał ministra rolnictwa do tego, aby powstał agroport w Gdyni i był w pełni pod nadzorem spółki Skarbu Państwa. Polacy powinni mieć kontrolę nad tym co się w nim dzieje - powiedział w Studiu PAP wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak (KO).
14.12.2023

A. Gembicka: skierowałam pismo do służb w sprawie dzierżawy terminala zbożowego w Gdyni

Pismo w sprawie dzierżawy terminala zbożowego w Porcie Gdynia zostało skierowane do właściwych służb - poinformowała w piątek na konferencji prasowej minister rolnictwa i rozwoju wsi Anna Gembicka.
08.12.2023

Tusk: Telus bajdurzył o agroporcie

Donald Tusk stwierdził, że jego przyszły rząd będzie musiał zająć się pilnymi sprawami, w tym m.in. terminalem zbożowym w Gdańsku.
08.12.2023

W Świnoujściu powstanie nowoczesny agroterminal

W Porcie Szczecin-Świnoujście podpisano list intencyjny na powstanie drugiego agroportu w Polsce. Podpisanie odbyło się w czwartek z udziałem przedstawicieli Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście oraz Rolno-Spożywczej Spółki Inwestycyjnej (utworzonej przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa). W wydarzeniu wziął również udział minister Marek Gróbarczyk.
13.10.2023

Lewica chce budowy agroportu w Gdańsku

Podczas konwencji partyjnej liderzy Lewicy przedstawili m.in. swoje propozycje dotyczące problemów z ukraińskim zbożem w Polsce i ze sprzedażą produktów rolnych. Jednym z ich postulatów jest budowa agroportu w Gdańsku.
22.04.2023

Dwie firmy chętne na tereny w głębokowodnej części Portu Gdańsk

Zarząd Portu Morskiego Gdańsk poinformował, że w przetargu na dzierżawę 27 hektarów w głębokowodnej części portu oferty złożyły dwie firmy.
06.01.2022

W Gdańsku ma powstać Agroport

Zapadła decyzja, że w Gdańsku powstanie specjalistyczny port, tak zwany Agroport, który będzie służył rolnictwu do przeładunku towarów żywnościowych i nawozów - poinformował PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
30.12.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.