• <

Wynik wyszukiwania - "Uniwersytet Morski Gdynia" - Wiadomości

40 lat Daru Młodzieży. Na pokładzie tłumy zwiedzających [WIDEO, ZDJĘCIA]

Ponad 5700 osób odwiedziło w weekend Dar Młodzieży. Szkolny statek Uniwersytetu Morskiego w tym roku obchodzi swoje 40-lecie i z tej okazji udostępnił swój pokład dla zwiedzających.
31.05.2022

Centrum Offshore UMG rośnie na terenie Portu Gdańsk. Co się dzieje na budowie? [WIDEO]

Inwestycja wartego 50 mln zł Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgodnie z planem ma być gotowa za rok.
23.03.2022

Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE Baltica otwierają studia podyplomowe związane z offshore [WIDEO]

Dwa semestry i 190 godzin zajęć z praktykami, którzy branżę offshore znają od podszewki oferuje nowy kierunek studiów podyplomowych "Zarządzanie ryzykiem w morskim przemyśle wydobywczym i energetyce wiatrowej", który startuje już w marcu na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Podpisanie umowy w sprawie powołania nowych studiów, których partnerem głównym jest PGE Baltica, odbyło się w poniedziałek 28 lutego. Wciąż są wolne miejsca.
28.02.2022

Pomorskie. 20 interwencji w związku z silnym wiatrem, cofka w Gdyni

20 razy interweniowali strażacy w czwartek w Pomorskiem w związku silnymi wiatrem, na Skwerze Kościuszki w Gdyni na al. Jana Pawła II doszło do cofki wody - podał rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku bryg. Łukasz Płusa.
20.01.2022

Chcą kształcić kadry dla rynku offshore. Łączą siły na rzecz badań i rozwoju

Uniwersytet Morski w Gdyni, Morska Agencja Gdynia oraz MAG Offshore podejmują współpracę na rzecz wspólnych prac badawczo-rozwojowych dla rynku offshore oraz w celu kształcenia wykwalifikowanej kadry dla polskiego rynku offshore.
27.05.2021

Pierwsze wyjście Daru Młodzieży i Horyzontu na praktyki

W najbliższą sobotę 6 marca 2021 r. o godzinie 16.00 Uniwersytet Morski w Gdyni rozpoczyna tegoroczny sezon praktyk morskich. Oba statki - Dar Młodzieży i Horyzont II wyruszą z gdyńskiego portu do Anwerpii.
03.03.2021

Dar Młodzieży wychodzi w morze

"Dar Młodzieży" opuszcza port realizując kolejny etap bałtyckich praktyk morskich. Żaglowiec od środy 12 sierpnia cumuje w Gdyni uzupełniając zaopatrzenie, wymienione także zostały grupy praktykanckie.
13.08.2020

Centrum Offshore UMG rośnie na terenie Portu Gdańsk. Co się dzieje na budowie? [WIDEO]

Inwestycja wartego 50 mln zł Centrum Offshore Uniwersytetu Morskiego w Gdyni zgodnie z planem ma być gotowa za rok. 
23.03.2022

Rektor Uniwersytetu Morskiego: „Gdynia może stać się doliną offshore”

Uniwersytet Morski w Gdyni i PGE we wtorek 18 maja podpisały list intencyjny o współpracy eksperckiej w celu rozwijania morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. – Stoimy przed historyczną szansą nadrobienia zaległości związanych z energetyką. Ta branża zmienia się na naszych oczach – mówił Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, który podczas wydarzenia ogłosił budowę portu instalacyjnego dla projektów offshore w Porcie Gdynia wartą 435 milionów euro.
18.05.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.