• <

Wynik wyszukiwania - "Grzegorz Witkowski" - Wiadomości

Grzegorz Witkowski złożył dymisję ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury

Na platformie X (dawniej Twitter) polityk poinformował o rozstaniu się ze stanowiskiem, które sprawował od 2020 roku.
23.11.2023

Witkowski: modernizacja polskiej floty w pełni

W małej stoczni Visentini koło Chioggi na północy Włoch stoi prawdziwy olbrzym: ma 216 metrów długości, osiem pokładów, pomieści 150 ciężarówek i 200 samochodów osobowych oraz tysiąc pasażerów. Zwodowany został na początku kwietnia, obecnie trwają prace wykończeniowe. Obserwowała je na miejscu polska delegacja. – To jest początek dużego procesu modernizacyjnego Polskiej Żeglugi Bałtyckiej – powiedział PAP wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
21.04.2023

Port w Elblągu wymaga dodatkowych prac

W porcie w Elblągu konieczne jest pogłębienie toru wodnego i wybudowanie obrotnicy, na które samorząd elbląski nie ma pieniędzy - powiedział we wtorek wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski odpowiedział, że pogłębienie toru do portu to zadanie administracji rządowej.
11.04.2023

Wiceminister Witkowski: farmy wiatrowe na Bałtyku to szansa dla naszej energetycznej niezależności

Rozpoczęcie przez Polskę budowy morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim to szansa dla naszej energetycznej niezależności - mówił w czwartek w Darłowie wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski podczas konferencji dot. bezpieczeństwa Polski na Bałtyku.
23.03.2023

Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpatrywała informacje na temat sytuacji spółek z udziałem portów morskich

Sejmowa Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej rozpatrzyła w czwartek informacje na temat sytuacji spółek z udziałem portów morskich. Chodziło m.in. o cel ich istnienia oraz plany na przyszłość.
09.03.2023

Urząd Morski w Gdyni przyznał nagrody pracownikom

W ubiegłym tygodniu Urząd Morski w Gdyni uhonorował pracowników Urzędu Morskiego w Gdyni. W uroczystości brali udział oficjele, w tym podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, GrzegorzWitkowski.
12.12.2022

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa ma 20 lat. Już dziś przygotowuje się na kolejne wyzwania [WIDEO, ZDJĘCIA]

Obchody jubileuszu 20-lecia istnienia Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa odbyły się w Gdyni 13 czerwca. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia dla zasłużonych pracowników i osób, które wniosły szczególny wkład w funkcjonowanie i rozwój SAR - medale "Zasłużony Pracownik Morza" oraz "Zasłużony dla Służby SAR".
14.06.2022

Ministerstwo: wielu armatorów zgłasza się do stoczni "Gryfia"

Bardzo wielu armatorów zgłasza się do szczecińskiej Stoczni Remontowej "Gryfia" – powiedział we wtorek podczas posiedzenia sejmowej Komisji Gospodarki Morskiej wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski. Zaznaczył, że "jest optymistą", jeśli chodzi o stocznię ze względu na nadchodzący "boom remontowy".
29.09.2021

Witkowski na Baltexpo: 435 mln euro dla portu w Gdyni na budowę portu instalacyjnego dla offshore jest pewne

435 milionów euro, zapisane w Krajowym Planie Odbudowy dla portu w Gdyni na stworzenie portu instalacyjnego dla branży offshore, jest pewne – powiedział w poniedziałek w Gdańsku wiceminister infrastruktury Grzegorz Witkowski.
06.09.2021

Wiceminister Witkowski o kolejnym etapie przekopu Mierzei Wiślanej

Przy tej inwestycji nie skorzysta jedynie Elbląg. Myślimy o całym regionie, północno-wschodnia część Polski – powiedział Grzegorz Witkowski, wiceminister infrastruktury w rozmowie z GospodarkąMorską.pl, który w piątek 3 sierpnia wizytował miejsce przekopu.
05.09.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.