• <

Wynik wyszukiwania - "BSH " - Wiadomości

Rozwój morskich farm wiatrowych w świetle niemieckiego prawa

Zgodnie z tzw. deklaracją z Esbjergu, rozwój morskich farm wiatrowych jest wspólnym celem Niemiec, Danii, Belgii i Holandii. Deklaracja ta wyznacza wspólny cel dla tych krajów w postaci zainstalowania 65 GW mocy w morskiej energetyce wiatrowej do 2030 roku i zwiększenie mocy do co najmniej 150 GW do 2050 roku.
04.09.2022

Rozbił się dron do pomiarów emisji ze statków na Morzu Bałtyckim

Niedawno na łamach GospodarkaMorska.pl informowaliśmy, że Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) wraz z Federalną Agencją Morską i Hydrograficzną (BSH) po raz pierwszy przeprowadziły kampanię pomiaru spalin emitowanych przez statki na Morzu Bałtyckim za pomocą drona. Okazało się, że 4 maja dron rozbił się.
12.05.2022

Niemcy będą monitorować emisje statków na Morzu Bałtyckim za pomocą drona [WIDEO]

W celu monitorowania konsumpcji paliw żeglugowych zgodnie z przepisami, Europejska Agencja Bezpieczeństwa Morskiego (EMSA) wraz z Federalną Agencją Morską i Hydrograficzną (BSH) po raz pierwszy przeprowadzą kampanię pomiaru spalin emitowanych przez statki na Morzu Bałtyckim za pomocą drona.
01.05.2022

Niemcy: Barka Fortuna z pozwoleniem na wznowienie prac przy NS2 na wodach niemieckich

Rosyjska barka Fortuna otrzymała pozwolenie na kontynuowanie prac na Morzu Bałtyckim przy gazociągu Nord Stream 2; obecnie jednostka ta jest eksploatowana na wodach niemieckich zgodnie z dostępnymi pozwoleniami - poinformowała agencję dpa spółka Nord Stream 2 AG.
24.05.2021

Niemiecka organizacja ekologiczna: budowa gazociągu Nord Stream 2 wstrzymana

Układanie gazociągu Nord Stream 2 zostało wstrzymane po tym, jak niemiecki Związek Ochrony Przyrody (NABU) zaskarżył do sądu w Hamburgu wydanie zezwolenia na budowę. Informuje o tym na swojej stronie internetowej organizacja ekologiczna.
04.05.2021

Organizacja ekologiczna składa pozew przeciwko dalszej budowie Nord Stream 2

Niemiecka organizacja ekologiczna Deutsche Umwelthilfe (DUH) złożyła pozew przeciwko dalszej budowie gazociągu bałtyckiego Nord Stream 2, aby zapobiec jego ukończeniu - poinformował tygodnik "Spiegel". Minister obrony zapowiedziała, że wykorzystanie rurociągu może zależeć "od zachowania Rosji".
14.04.2021

Niemieckie media: Polski mały cud gospodarczy

Często nie docenia się znaczenia Polski dla niemieckiej gospodarki. Tymczasem w listopadzie Polska znów zajęła trzecie miejsce w UE pod względem wzrostu produkcji przemysłowej, a handel polsko-niemiecki jest od sierpnia powyżej poziomu z 2019 r. - pisze dziennik "Handelsblatt" w artykule "Polski mały cud gospodarczy".
11.02.2021

Niemcy chcą jak najszybciej zacząć rozmawiać z nowym rządem USA o Nord Stream 2

Rząd RFN zamierza jak najszybciej zacząć rozmawiać z administracją przyszłego prezydenta USA Joe Bidena na temat gazociągu Nord Stream 2 - powiedział dziennikarzom w piątek minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.
15.01.2021

Niemcy: Federalna agencja zatwierdziła natychmiastową dalszą budowę Nord Stream 2

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) poinformowała w piątek, że zatwierdziła natychmiastową dalszą budowę gazociągu Nord Stream 2 na wodach niemieckich.
15.01.2021

Barka Fortuna będzie układać Nord Stream 2

Barka Fortuna będzie układać podwodny odcinek gazociągu Nord Stream 2 - tak podały dzisiaj rosyjskie media, powołując się na dane niemieckiej Federalnej Agencji Morskiej i Hydrograficznej (BSH). Fortuna ma układać rurociąg w wodach Niemiec.
05.12.2020

Panattoni Central European Logistics Hub zbliża się do półmetka

Panattoni Europe, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, konsekwentnie realizuje największy w Europie kompleks logistyczny - Central European Logistics Hub o planowanej powierzchni 600 000 m kw. Już dziś w ramach inwestycji wybudowanych zostało 250 000 m kw., a kolejne 160 000 m kw. jest w realizacji. Dzięki Hubowi powstaje Nowa Dzielnica Przemysłowa Łodzi z potencjalnymi 7 tys. miejsc pracy.
10.05.2019

W Łodzi otwarto centrum logistyczne dla spółki BSH

Wielkopowierzchniowe centrum logistyczne z własną bocznicą kolejową wybudowane dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego przez firmę Panattoni zostało w czwartek otwarte w Łodzi. Obiekt jest częścią największego w kraju kompleksu dystrybucyjnego Central European Logistic Hub.
05.04.2018

Niemcy: Ostateczna zgoda na Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej

Niemiecki Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) poinformował we wtorek o wydaniu zgody na budowę gazociągu Nord Stream 2 w wyłącznej strefie ekonomicznej Niemiec na Bałtyku. Kończy to procedurę pozyskiwania w Niemczech zezwoleń na budowę tego gazociągu.
27.03.2018

Rynek magazynowy w Polsce odnotowuje kolejne rekordy

Na zakończenie III kwartału br. w Polsce odnotowano rekordowy poziom podaży. Całkowite zasoby rynku magazynowego wyniosły 12,86 mln mkw., co oznacza 18% wzrost w skali roku. Popyt na głównych rynkach pozostał na bardzo wysokim poziomie, a najaktywniejszą grupą najemców byli operatorzy logistyczni z 45% udziałem w transakcjach najmu. Na rynku zaobserwowano nieznaczny spadek poziomu powierzchni niewynajętej w relacji rok do roku (-0,8 pp.) oraz utrzymujące się stawki czynszów nominalnych i efektywnych
07.11.2017

Duże kontrakty wygenerowały historycznie wysoki popyt w sektorze nieruchomości magazynowych

Sektor nieruchomości magazynowych jest w doskonałej kondycji. Od stycznia do końca czerwca 2017 roku wynajętych zostało ponad 1,82 mln mkw., z czego 70% to nowe umowy najmu i ekspansje. Deweloperzy przygotowują kolejne inwestycje, czego efektem jest 1,71 mln mkw. powierzchni magazynowej w budowie i 720 000 mkw. oddanych do użytku w ciągu pierwszych 6 miesięcy br. Rozwojowi sektora sprzyjają zmiany w modelach sprzedaży jak również dobra koniunktura gospodarcza w Europie Zachodniej – czytamy w raporcie AXI IMMO podsumowującym I poł
08.08.2017

Morskie farmy wiatrowe: potencjał jest, bariery też

Na polskim morzu mogą powstać farmy wiatrowe o łącznej mocy 6 GW. Zainstalowanie 1 MW kosztuje 3,5 mln euro, ale inwestorów nie brakuje. Na przeszkodzie stoją jednak bariery administracyjne, prawne i środowiskowe. W Polsce uruchomienie farmy wymaga załatwiania spraw w kilku instytucjach, a cały proces zajmuje co najmniej kilka lat. To sprawia, że tzw. śmiertelność projektów jest wysoka.
07.01.2013

CTL Logistics: kolej może konkurować z tirami, ale...

Przykład naszej działalności w Niemczech pokazuje, że stabilne warunki działania pozwalają na rozwój i zwiększanie udziału w rynku przewozów, także kosztem transportu samochodowego - ocenia Jacek Bieczek, prezes CTL Logistics.
16.08.2012

CTL Logistics pobił rekord przewozów w Niemczech

Spółka CTL Logistics GmbH, należąca do największego polskiego prywatnego przewoźnika kolejowego w Polsce CTL Logistics, w maju br. osiągnęła rekordowy wynik pod względem masy przewozowej w Niemczech. Tylko w miesiącu maju przewiozła 300 tysięcy ton ładunków. To zapowiedź bardzo dobrego roku na niemieckim rynku, gdzie z powodzeniem rozwija się CTL.
19.06.2012

Planujemy przyszłość Morza Bałtyckiego

Sektory gospodarki morskiej coraz intensywniej konkurują o ograniczoną przestrzeń Bałtyku. Podczas Europejskich Dni Morza w Gdańsku 20 maja 2010 odbędzie się panel dyskusyjny prezentujący wstępne wyniki projektu BaltSeaPlan. Projekt ma na celu stworzenie systemu planowania przestrzennego i zrównoważonego rozwoju obszarów morskich.
16.05.2011

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. kontynuuje postępowanie prawne w stosunku do Nord Stream przed sądem w Hamburgu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. złożył w sądzie w Hamburgu odwołanie od decyzji niemieckiego Urzędu Żeglugi i Hydrografii (BSH), który wydał konsorcjum Nord Stream zezwolenie na ułożenie gazociągu nie przyjmując jednocześnie naszych argumentów dotyczących głębokości ułożenia gazociągu na dnie Bałtyku.
06.04.2011

Porty kontra gazociąg

- Zarząd Morskich Portów w Szczecinie i Świnoujściu odwołał się do sądu od decyzji niemieckiego urzędu, który odrzucił polskie zastrzeżenia w sprawie głębokości ułożenia Gazociągu Północnego - poinformował w poniedziałek (4 bm.) prezes portów Jarosław Siergiej. Odwołanie trafiło 23 marca do sądu administracyjnego w Hamburgu.
05.04.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.