• <

Wynik wyszukiwania - " technologie niskoemisyjne" - Wiadomości

Kręte zielone ścieżki dojścia do zeroemisyjności. Polska na ścieżce podejścia

Polska z programami rozwoju energetyki odnawialnej na lądzie i morzu oraz planami budowy energetyki jądrowej weszła na ścieżkę podejścia. Od warunków prawnych, determinacji władz krajowych i samorządów oraz społeczności lokalnych będzie zależało w jakim tempie osiągniemy wskaźniki i cele założone w raporcie DNV.
19.11.2023

Działalność na Morzu Północnym przynosi dziennie wpływy do budżetu rzędu 22 mln funtów

Izba Handlowa Aberdeen & Grampian przyjrzała się działalności sektora energetycznego na Morzu Północnej i podsumowała wpływy podatkowe, jakie zapewnia działalności wydobywcza. Od początku 2022 roku operatorzy offshore i koncesjonariusze płacą codziennie średnio 22,1 mln funtów w podatkach.
07.08.2022

Inwestycje w brytyjski przemysł offshore mogą wygenerować 26 tys. miejsc pracy

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Robert Gordon University (RGU), trzy nowe technologie niskoemisyjne mogą wygenerować 26 tys. nowych miejsc pracy w sektorze energetycznym w Wielkiej Brytanii do 2030 roku. Problemem może się okazać podatek od zysków nałożone na spółki energetyczne.
26.07.2022

RWE łączy offshore i wodór

Jedną z aktywnie badanych technologii jest połączenie morskich farm wiatrowych z produkcją wodoru. Niemiecki gigant – deweloper RWE ogłosił, że wraz z partnerami planuje zbadać możliwości produkcji wodoru na morzu w związku budową MEW.
16.07.2022

Parlament Europejski poparł reformę systemu handlu emisjami, która ma przyspieszyć ograniczenie emisji

Parlament Europejski przyjął w środę stanowisko w sprawie trzech projektów wchodzących w skład pakietu Gotowi na 55 (Fit for 55), mającego przeciwdziałać zmianom klimatu poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych. Stanowisko zakłada m.in. szybsze ograniczenie emisji i stopniowe wycofywanie darmowych uprawnień w ramach systemu handlu emisjami ETS.
23.06.2022

DCT Gdańsk i Port Gdańsk gotowi na Baltic Hub 3. Terminal za 2 miliardy złotych w 2024 roku [WIDEO]

Rozpoczęcie budowy nowego terminala, Baltic Hub 3, zaplanowano na drugą połowę 2022, a jego uruchomienie - w połowie 2024 roku. Dzięki inwestycji wartej 2 mld zł (około 450 mln euro), DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie, a na terenie Portu Gdańsk powstanie trzecie nabrzeże głębokowodne o długości 717 m, głębokości 18 m oraz plac o powierzchni 36 hektarów.
26.07.2021

Potencjał azjatyckich stoczni po COVID-19 [raport]

Pandemia COVID-19 ujawniła zdolność azjatyckich stoczni do dostarczania efektywnych kosztowo statków niskoemisyjnych, znajdując odzwierciedlenie w sporym wolumenie zamówień. To właśnie azjatycki przemysł stoczniowy szybko podniósł się po trudnym dla światowym gospodarki 2020 roku, zwiększając swój udział w rynku.
01.06.2021

Gunvor inwestuje w niskoemisyjne technologie

Firma Gunvor Group zajmująca się handlem, transportem, składowaniem towarów oraz optymalizacją w branży paliwowej zainwestowała w Artemis Technologies , które opracuje niskoemisyjne rozwiązania w transporcie morskim.
21.12.2020

MSC: LNG nie dla nas z powodu małej ilości stacji bunkrujących

Armator kontenerowy Mediterranean Shipping Company (MSC) nie rozważa użycia LNG na swoich jednostkach ze względu na zbyt małą liczbę stacji bunkrujących te paliwo w portach na całym świecie. Taką opinię wyraził Bud Darr, wiceprezes MSC, na Hansa Forum, które odbyło się w Hamburgu w zeszłym tygodniu.
27.11.2019

KE o lepszym wykorzystaniu dróg wodnych w Europie

Komisja Europejska przedstawiła 10 września nowy program działań mający na celu zwiększenie liczby przewozów towarowych rzekami i kanałami w Europie. Nowe propozycje mają przyczynić się do lepszego wykorzystania potencjału, jaki stanowi 37 tys. km wodnych dróg śródlądowych w Europie. Zostały one przedstawione w programie NAIADES II, który zmierza do zapewnienia wysokiej jakości śródlądowego transportu wodnego.
12.09.2013

Jak lepiej wykorzystywać drogi wodne w Europie?

Komisja Europejska przedstawiła nowy program działań, o nazwie NAIADES II, który ma celu zwiększenie liczby przewozów towarowych rzekami i kanałami w Europie.
11.09.2013

Norwegia podwoi podatek węglowy

Norwegia planuje podwoić podatek od emisji dwutlenku węgla od spółek działających w norweskim przemyśle naftowym na Morzu Północnym, a także ustanowić fundusz o wartości 1,23 mld euro, przeznaczony na przeciwdziałanie szkodliwym skutkom zmian klimatycznych w krajach rozwijających się.
05.11.2012

Dziękujemy za wysłane grafiki.