• <

Wynik wyszukiwania - " port zewnętrzny" - Wiadomości

Port Gdańsk inwestuje w nowoczesną infrastrukturę drogową

Port Gdańsk kontynuuje rozwijanie swojej infrastruktury, mając na uwadze przyszłe potrzeby i oczekiwania kontrahentów. Najnowszą inwestycją, która właśnie została zakończona, jest droga dojazdowa wraz z kompleksowym systemem kanalizacji deszczowej i pełnym uzbrojeniem terenu.
24.08.2023

Inwestycje infrastrukturalne kluczem do dalszego rozwoju Portu Gdynia (wideo)

Podpisano porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Urzędem Morskim w Gdyni oraz Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. w ramach zaprojektowania i wybudowania nowych falochronów jako infrastruktury dostępowej do Portu Gdynia.
01.02.2021

Port Gdynia: chemy być generatorem rozwoju gospodarczego kraju (wywiad)

„Chcemy kontynuować wizję inż. Tadeusza Wendy i Eugeniusza Kwiatkowskiego, by Port Gdynia na kolejne dekady mógł być generatorem rozwoju gospodarczego kraju”- mówi Adam Meller, Prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., z którym rozmawiamy o wzrostach przeładunków nawet w czasie kryzysu, determinacji w budowie Portu Zewnętrznego i roli gdyńskiego portu w budowie polskich, morskich farm wiatrowych.
14.12.2020

Gotowy projekt badań geologicznych dotyczący Portu Zewnętrznego

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. otrzymał kompleksowy projekt badań geologicznych, który obejmuje zarówno obszar nowych falochronów osłonowych Portu Gdynia, jak też pirsu Portu Zewnętrznego. Autorem projektu jest firma Wuprohyd Sp. z o.o. Dalszy krokiem będzie zatwierdzenie tego projektu przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, a następnie realizacja prac, którą planujemy na wiosnę 2021 roku.
07.12.2020

Projekt Portu Zewnętrznego ekonomicznie uzasadniony. Budowa już w 2024 roku? (wideo)

Drugiego dnia III edycji Forum Wizja Rozwoju, odbywającego się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, zorganizowana została konferencja i debata dotycząca Portu Zewnętrznego w Gdyni. Niezależni eksperci ocenili efektywność inwestycji a władze ZMPG poinformowały, iż już na przełomie września i października tego roku wystąpią o pozwolenie środowiskowe na budowę.
26.08.2020

Port Gdynia buduje nowe falochrony. „Konieczność dziejowa”

W zeszłym tygodniu Port Gdynia ogłosił przetarg na wykonawcę niemal 2,5 kilometra zupełnie nowych falochronów. To duża i ważna inwestycja, która jest jednocześnie pierwszym krokiem do budowy Portu Zewnętrznego, ale i bez niego znacznie podniesie możliwości portu i bezpieczeństwo na akwenach portowych.
24.11.2023

Inwestycje infrastrukturalne kluczem do dalszego rozwoju Portu Gdynia

Podpisano porozumienie dotyczące współpracy pomiędzy Urzędem Morskim w Gdyni oraz Zarządem Morskiego Portu Gdynia S.A. w ramach zaprojektowania i wybudowania nowych falochronów jako infrastruktury dostępowej do Portu Gdynia.
01.02.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.