• <

Wynik wyszukiwania - " Port Świnoujście" - Wiadomości

Jakie korzyści przyniesie budowa głębokowodnego terminalu kontenerowego w Świnoujściu?

Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście podpisał wczoraj z belgijsko-katarskim konsorcjum Deme Concessions przedwstępną umowę na budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu. Co dzięki tej inwestycji zyska Świnoujście, jak i cały region?
11.07.2023

Podpisano umowę na głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu

Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście podpisał dziś umowę na budowę głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu. Partnerami umowy są Belgijska firma Deme Concessions i katarski Qterminal.
10.07.2023

Do Portu Świnoujście dotarła pierwsza dostawa węgla z RPA dla polskiej energetyki

Port Świnoujście przyjął pierwszą dostawę węgla z RPA. Statek zacumowany przy Nabrzeżu Górników w środę dostarczył do Polski około 58 tys. ton węgla dla Polskiej Grupy Energetycznej.
29.07.2022

Czy polskie porty morskie zabezpieczą zdolności przeładunkowe węgla?

Na wtorkowym posiedzeniu rząd rozpatrzy projekt uchwały ws. zabezpieczenia zdolności przeładunkowych węgla przez podmioty zarządzające portami morskimi o podstawowym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Wysłucha też informacji nt. sytuacji sektora energetycznego.
25.07.2022

Coraz lepsze tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu

Przebudowane tory do portów w Szczecinie i Świnoujściu zwiększają efektywność kolei oraz możliwości obsługi żeglugi morskiej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kończą projekt wart około 1,5 mld zł - współfinansowany z unijnego Instrumentu CEF „Łącząc Europę”. Organizacja prac zapewnia stały dojazdu pociągów do nabrzeży.
02.02.2022

Zachodniopomorskie Centrum Logistyczne czeka na inwestora

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA przypomina przedsiębiorcom i firmom zainteresowanym dzierżawą Zachodniopomorskiego Centrum Logistycznego (ZCL) w porcie Szczecin, że mają jeszcze tydzień na wyrażenie zainteresowania tą lokalizacją.
22.03.2021

Terminal kontenerowy w Świnoujściu wypełni lukę między Hamburgiem a Gdańskiem

Jest wystarczająco dużo miejsca na terminal, który wypełni lukę między Hamburgiem a Gdańskiem i zaoferuje dogodny dostęp do szerokiego zaplecza zachodniej Polski, wschodnich Niemiec i dalszych obszarów położonych na południu Europy – uważa Horst Linde, emerytowany prof. Instytutu Transportu Lądowego i Morskiego Uniwersytetu Technologicznego w Berlinie
19.02.2021

Terminal kontenerowy w Świnoujściu: siła lokalizacji

To idealne miejsce na tego typu biznes. Świnoujście to bliskość Cieśnin Duńskich, zaplecze południowo-zachodniej Polski, korytarz Bałtyk-Adriatyk. Słowacja, Czechy, Austria mogą transportować ładunki przez Polskę, nawet Węgry i państwa znad morza Adriatyckiego - podkreśla Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskiego Portu Szczecin i Świnoujście. Zarząd portów ogłosił postępowanie mające wyłonić wykonawcę i operatora terminala głębokowodnego w Świnoujściu. Oferty można składać do 28 stycznia 2021 r.
03.12.2020

Porty w Szczecinie i Świnoujściu - imponujące tempo prac poprawiających dostęp kolejowy

Mimo pandemii nie spada tempo prac przy największych w historii robotach budowlanych poprawiających dostęp kolejowy do portów w Szczecinie i Świnoujściu. W sumie ułożono już 21 kilometrów nowych torów: 14 kilometrów w rejonie stacji Szczecin Port Centralny i 7 kilometrów w Świnoujściu.
09.11.2020

Forum Wizja Rozwoju 2021. Rozwój portów - cz. 1

Podczas pierwszego dnia Forum Wizja Rozwoju w Gdyni, jednego z najważniejszych gospodarczych wydarzeń w roku, politycy, samorządowcy i prezesi firm zastanawiali się, jaka będzie przyszłość polskich portów morskich, jak rozwinie się budowa floty offshore i morskich farm wiatrowych na morzu. W naszej relacji prezentujemy komentarze prelegentów wydarzenia.
29.08.2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.