• <

Wynik wyszukiwania - "szkutnictwo" - Wiadomości

Płaskie pokrywy dziobowe wpływają na zwiększenie ekonomiki transportu morskiego

Naukowcy z Japonii i Wietnamu wykazali, że płaskie pokrywy dziobowe statków mogą zmniejszyć ogólny opór wiatru o prawie 40%, prowadząc do pokaźnych oszczędności paliwa. Wyniki badań opublikowali w piśmie "Ocean Engineering".
14.03.2023

Projekt „Władek” na finiszu. W Tczewie zbudowano replikę tradycyjnej łodzi wiślanej [ZDJĘCIA]

W Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie zakończyło się trwające pięć miesięcy niezwykłe przedsięwzięcie, czyli projekt „Władek”. Pracownicy Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku zbudowali łódkę wiślaną wzorowaną na tradycyjnych nieszawkach, które w XX w. przybyły na dolną Wisłę wraz z rybakami i szkutnikami z Kujaw.
09.02.2023

Szkutnik - zawód, który w Polsce przeżywa drugą młodość

W Polsce przybywa marin, które wypełnione są nowoczesnymi jachtami i starymi szkutami. Żeglarstwo to nie tyle moda, co przede wszystkim pasja. To również ogromna szansa dla szkutników, którzy mają pełne ręce roboty i zarabiają naprawdę dobrze zarówno u producentów przy budowie nowych jachtów, jak i serwisując jednostki zbudowane przed laty. – To fach, który ma przed sobą ogromne perspektywy rozwoju – uważa Robert Nalewaj.
10.06.2021

Europa chce się uczyć szkutnictwa w Goleniowie

W całej Europie brakuje szkutników, którzy potrafią budować łodzie z drewna w tradycyjny sposób. A trudno sobie wyobrazić chociażby Wenecję z gondolami zbudowanymi z laminatów. Właśnie rozpoczął się międzynarodowy projekt, mający na celu wskrzeszenie nauczania w zawodzie szkutnika. Oczy prestiżowych uczelni zwrócone są na inicjatywę Uniwersytetu w Murcji, wspomaganą przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz goleniowską firmę TTS, która dała przykład łączenia biznesu ze edukacją.
28.09.2020

Rozpoczęcie projektu Szkutnia

40 uczestników projektu weźmie udział w pilotażowym programie kształcenia, poza edukacją formalną, do zawodu szkutnika. Projekt Szkutnia to również dwie łodzie typu GIG zbudowane przez uczniów pod kierunkiem zawodowych szkutników, żeglarzy oraz edukatorów.
17.08.2020

Szkutnicy na start! Pierwsze takie egzaminy na Pomorzu Zachodnim

Branża jachtowa wzbogaciła się o nowych specjalistów. Swoje pierwsze egzaminy zawodowe zdawali szkutnicy, którzy na co dzień zdobywali wiedzę u największego polskiego producenta jachtów. „Byli świetnie przygotowani” – chwali absolwentów egzaminator, Andrzej Rejniak.
07.07.2020

Micewski i Syn

BM Boats,Szkutnictwo,Remonty jachtów,Jachty żaglowe i motorowe,MacGregor POLSKA,TAURUS SEA POWER - SILNIKI EVINRUDE,MacGregor Yacht Corp.,żeglarstwo,jacht,jachty,łodzie,budowa jachtów,budowa łodzi

Virgo Marine Boats

szkutnictwo,łodzie,jachty,conrad,formy laminatowe,sprzedaż,remonty

Szkutnictwo ALEKSANDER CELAREK

szkutnictwo,takielunek,drzewca,olinowanie,budowa łodzi,budowa żaglowców,

COMPLEX JACHT

Budowa jachtów i szkutnictwo to nasza pasja.
pokłady z drewna egzotycznego,remonty jachtów,renowacja jachtów,wybudowa jachtów,laminowanie i naprawa poszycia kadłuba,malowanie,dystrybucja elementów wyposażenia jachtów,łodzie drewniane,renowacja drewnianych elementów łodzi,laminat,laminaty,generał zaruski,zaruski,szkutnictwo,naprawa jachtów

Marine Motor Service Andrzej Kwiatkowski

Jedyny przedstawiciel firmy MAN Marine Motor na terenie Polski
marine motor srvice,silniki,silniki morskie,silniki man,morskie silniki man,autoryzowany przedstawiciel MAN marine,silniki do jachtów,silniki do megajachtów,• Serwis pojazdów wodnych•Naprawa statkówrozbudowa statków,odnowa statków,serwis siłowni okrętowych,serwis statków,naprawa•Serwis i odbiór siłowni okrętowych•Wymiana i naprawa silników okrętowych •Pielęgnacja,czyszczenie statków•Szkutnictwo,rozbudowa i modernizacja wnętrz statków•Remonty kapitalne silników okrętowych•Serwis systemów wydechowych•Budowa jachtów i statków (przebudowa,modernizacja,konstrukcja)•Kupno i sprzedaż pojazdów wodnych•Pielęgnacja i konserwacja statków•Przygotowanie pojazdów wodnych na magazyn zimowy•Rozbudowa pomieszczeń mieszkalnych i personalnych na statkach•Stolarka okrętowa,szkutnictwo•Elektryka okrętowa,elektronika,nautyka•Antifoulinglakiernictwo okrętowe,malowanie łodzi,malowanie statków

Żagle Forkis - Dariusz Migacz

żaglownia,szycie żagli,żaglownie,naprawa żagli,naprawy żagli,żagle,spinaker,genaker,grot,fok,genua,żaglomistrz,śląsk,rybnik,zwonowice,szkutnictwo,usługi szkutnicze

PMC Yachts

PMC Yachts,PMC,budowa jachtów,szkutnictwo,remonty łodzi

Dziękujemy za wysłane grafiki.