• <

Wynik wyszukiwania - "puchar świata" - Wiadomości

Srebro Polaków w regatach Pucharu Świata

Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk / AZS Poznań) zdobyli srebrny medal w regatach Pucharu Świata w Hyeres w żeglarskiej klasie 49er. O podium w windsurfingowej klasie iQFoil otarł się Paweł Tarnowski, który zajął 4 miejsce. Wyniki te są zwieńczeniem udanego tygodnia dla polskich żeglarzy, którzy w Hyeres wywalczyli w sumie 7 medali i trzy kwalifikacje olimpijskie.
27.04.2024

PŚ w żeglarstwie – Krasodomski bez olimpijskiej kwalifikacji w klasie ILCA 7

Michał Krasodomski zajął w wyścigu medalowym Pucharu Świata w Hyeres ostatnie 10. miejsce i nie wywalczył olimpijskiej kwalifikacji w klasie ILCA 7. Polscy żeglarze rywalizować będą na igrzyskach w Paryżu w siedmiu klasach, trzy nominacje uzyskali podczas regat we Francji.
26.04.2024

PŚ w żeglarstwie - Melzacka i Jankowiak na czele kwalifikacji olimpijskich

Polscy żeglarze odgrywają czołową rolę w Pucharze Świata w Hyeres, który jest ostatnią kwalifikacją olimpijską. Po trzecim dniu regat w klasie 49erFX nadal prowadzą Aleksandra Melzacka i Sandra Jankowiak, a drugą lokatę w Formula Kite utrzymali Julia Damasiewicz i Maks Żakowski.
23.04.2024

Niedzielne zmagania na PŚ w kajakarstwie. Polska z kolejnymi sukcesami

Dwa zwycięstwa zanotowały polskie osady podczas drugiego dnia finałów zawodów w Pucharu Świata w Poznaniu. W kajakowej dwójce na 500 m triumfowały Martyna Klatt i Helena Wiśniewska, a w mikście kanadyjkowym na 500 m zwyciężyli Juliusz Kitewski i Amelia Braun.
28.05.2023

Puchar Świata w kajakarstwie - sukcesy Polaków

Od wczoraj w Poznaniu rozgrywane są zawody Pucharu Świata w kajakarstwie. Na sobotę zaplanowano 11 finałów, które okazały się niezwykle udanie dla biało-czerwonych reprezentantów. Polacy triumfowali aż 4 razy.
27.05.2023

PŚ w kajakarstwie – dobry początek Polaków, pięć osad już w finałach

Dobre wyścigi czwórek kajakowych, awans do finału m.in. Wiktora Głazunowa, Katarzyny Kołodziejczyk i Doroty Borowskiej – tak wyglądały przedpołudniowe starty polskich reprezentantów pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata rozgrywanych w Poznaniu.
26.05.2023

PŚ w kajakarstwie – pierwszy sprawdzian na Węgrzech

Po wielu miesiącach przygotowań polska reprezentacja w czwartek w Szegedzie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie. Do rywalizacji wróciła Dorota Borowska, na Węgrzech zabraknie natomiast wicemistrzyni olimpijskiej Marty Walczykiewicz.
09.05.2023

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch z brązowym medalem w regatach Pucharu Świata

Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk / PGE Sailing Team Poland) zdobyli brązowy medal w regatach Pucharu Świata French OIympic Week w olimpijskiej klasie 49er. Regaty zostały rozegrane w Hyeres na Lazurowym Wybrzeżu, wzięło w nich udział około 1000 żeglarzy i żeglarek, w tym 30 reprezentantów Polski.
30.04.2023

Dwa medale polskich żeglarzy w Pucharze Świata [GALERIA]

Dwa medale polskich żeglarzy w regatach Pucharu Świata o Puchar Księżniczki Zofii. W klasie 49er na trzecim miejscu ukończyła rywalizację załoga Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (AZS AWFiS Gdańsk), a w klasie iQFoil również brązowy medal wywalczyła Maja Dziarnowska (SKŻ Sopot). Dobrze spisali się również inni reprezentanci Polski.